ZÁBLESK MEZI DIMENZEMI - TAJEMSTVÍ ANTARKTIDY ODHALENO (60)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

publikováno: 18.09.2017 kategorie: Exkluzivně

Chápu, že pro některé skeptické čtenáře mohou příběhy o programu tzv. „vzdáleného pozorování“ a aktivitě amerických „špionů – psychotroniků“ jejichž aktivita byla namířena proti tehdejšímu Sovětskému svazu znít poněkud zvláštně.

Nicméně z vlastních badatelských aktivit výzkumníka Roberta Jahna víme, že v prosinci roku 1989 byla i v Sovětském svazu na návrh náčelníka „Generálního štábu ozbrojených sil SSSR“armádního generála Michaela Mojsejeva (nar. 1939, od roku 1991 v důchodu, od roku 1999 byl zařazen do skupiny předních expertů „Generálního štábu ruských ozbrojených sil, v roce 2008 byl zvolen předsedou „Všeruské organizace veteránů ozbrojených sil), byla vytvořena speciální vojenská jednotka číslo „10 003“.

Velitelem této jednotky na osobní návrh Mojsejeva, se stal plukovník Alexej Jurevič Savin. Zároveň byl povýšen do generálské hodnosti. Když skončila doba promlčení s vazbou na tento případ, objevil se dne 30. 12. 2009 v čísle 254 časopisu „Российская газета“ velmi zajímavý článek pod názvem „Tajemství čísla 10003“. (https://rg.ru/2009/12/30/taina.html). Jeho obsah je natolik zajímavý, že bych mu rád věnoval několik následujících řádků. V materiálu se zhruba píše toto:

„V roce 1989, se mezi východem a západem rozpoutala psychotronická válka nebývalých rozměrů. O její povaze, je však dodnes veřejnosti jen velmi málo známo. V posledních letech perestrojky, která již nějakou dobu v tehdejším SSSR probíhala, bylo osloveno Ninisterstvo obrany skupinou psychotroniků, kteří do té doby velmi přesvědčivým způsobem dokázali zaručit pomoc při řešení širokého spektra problémů: od úspěšného pátrání po zmizelých letounech a lodích až po speciální formy léčení velmi těžce zraněných sovětských vojáků.

Generál Alexej Savin

Faktem je, že tento poměrně hodně nezvyklý návrh byl analyzován a detailně přezkoumán. Výsledkem tohoto procesu bylo to, že tehdejší velitel „Generálního štábu sovětské armády“ – armádní generál Michajl Mojsejev navrhl vytvořit zcela nové oddě

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 500 hodinám videa a 10.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.

Další díly