VÝPOVĚĎ ASTRONAUTA, KTERÝ SE POHYBOVAL NA POVRCHU MARSU (3)

Kochel Morgan

Kochel Morgan

publikováno: 12.01.2018 kategorie: Rozhovory

M: To je velmi zajímavé! Děkuji vám za tyhle podrobnosti. Moc si vážím těch informací o tom, jak vypadala vaše práce. Ani si nedovedu představit, jaké by to bylo, ocitnout se na planetě tak daleko od Země. Jak jste si mohl být jistý, že se vrátíte? Vím, že jste absolvoval výcvik, ale stejně, byl jste tak strašně daleko!

C: Ano, je to děsivé, když víte, jak daleko jste od Země. Ale jak jsem řekl už dříve, jednalo se o kombinaci instinktu, adrenalinu,   pomyšlení na všechny ty peníze, to vše převládne a udrží vás to v chodu až dokud misi neukončíte a nevrátíte se. Proto, když jste na Marsu, nemusíte koukat na hvězdy, jenom uděláte svou práci a padáte odtud. Máte důvěru v posádku, v plavidlo a v kontrolu mise. Na ničem jiném nezáleží. Je to jako v NASCAR; máte tým, jemuž zcela důvěřujete a vše ostatní je nepodstatné. Možná vás trochu povzbudí adrenalin, ale také touha  přežít, takže na takové misi nejsou žádná nepotřebná rizika tolerována. Možná někde jinde, ale na naší misi ne. Zeptejte se každého, kdo byl ve vesmíru a řekne vám to samé. Není tam žádný prostor pro chybu ani pro druhou šanci. Nikdo, koho znám, by takové riziko nepodstoupil a CIA má stejnou mentalitu.

Víte, co je na tom všem nejhorší? Kromě vás a ještě jednoho mého dalšího kontaktu, který je také agentem, nemohu o tom s nikým mluvit. Tak jsem tady, s tím, co úžasného jsem dosáhl a  nikdo se to nesmí dovědět. Kdokoli to poslouchá, může být součástí týmu a může se bezpochyby snažit mě dostat dříve, než promluvím, ačkoliv je na to již pozdě. Během výcviku nám bylo řečeno, že o tom nesmíme s nikým mluvit. Ani s rodinu, ani s přáteli, s nikým, a teď už vím proč. Své rodině jsem nerozumně řekl, že jsem byl zařazen do programu vesmírné stanice a byl přeložen do Evropy. To byla chyba a velké ponaučení, které jsem si vzal z lákadla  velké výplaty!

 

M: Chápu, nicméně,  já osobně bych to nepovažoval za "chybu"! Tímto příběhem poskytujete veřejnosti další kousek skládačky o tom, co se opravdu děje ve vesmírných programech  a co je nám zatajováno.

C: Jedna věc o povrchu Marsu: bylo to nestabilní. Když jsme tam byli, docházelo tam k menším zemětřesením/marsotřesením  (více informací na : http://www.space.com/418-marsquakes-red-planet-rumble.html). Možná to by mohlo vysvětlit, co se stalo s jinými  misemi? Samozřejmě, mohlo dojít k něčemu většímu, ale my jsme byli jenom na velmi malé  části planety, takže kdo ví? A jelikož v minulosti byly zaregistrovány vulkanické aktivity,  mohlo by to těžební misí v budoucnu způsobit problémy. Pokud dochází k těmto zemětřesením  na začátku cyklu, pak by se záležitost mohla stát velmi problematickou. Samozřejmě, není tam žádná rezervní atmosféra, kam by člověk mohl v případě nouze utéct,  takže  by to mohlo být velmi nebezpečné. Jak už teď vím, ti chlápci se ani tak nezajímají o vaši osobní pohodu, ale spíše  o to, co je možné z tato planety vytěžit, pokud jde o zisky.

Další věc ohledně Marsu, která je z vědeckého hlediska cenná, je podnebí. Například, pokud je tam přítomna voda, bylo by tam možné najít nějaké vodítko ohledně našeho klimatu pro  příští desetiletí? I když je vzdálenost od Slunce důležitá, stále existuje mnoho věcí, které se můžeme naučit. Ovšem, neviděli jsme žádné mimozemšťany. To snad mohlo lidi vést k tomu,  aby si uvědomili, že většinu toho, co se jim řekne o Marsu je podvod nebo jednoduše lež. Vzorky, které jsme přivezli, mají cenu mnoha miliard, takže pár falešných mimozemšťanů představuje výborné odpoutání pozornosti.

 

M: Co konkrétně říkáte, že není pravda, že jste slyšel o Marsu? I já sem toho docela hodně slyšel od jiných informátorů na internetu, ale nic konkrétního o mimozemšťanech na Marsu. Slyšel jsem, že je tam základna a slyšel jsem o skákací komoře. A také jsem slyšel o jiných lidech, kteří tvrdí, že tam byli.  

C: Myslím, že ty věci kolem skákacích komor nejsou vůbec věrohodné. Vím, že v armádě máme pokročilejší technologie, než je známo, ale tohle se mi  opravdu nezdá být pravda. NASA také považuje příběhy o mimozemšťanech na Marsu za blbost. Velmi zdůrazňují, že  je to planeta bez života. Ale zda vědí o finančním potenciálu planety, to je jiná otázka a, samozřejmě, pokud se to, co víme, dostane ven do veřejné sféry, mise s posádkou (která byla v případě selhání vnímána jako politická sebevražda) se dnes stane závodem o to, kdo získá benefity. Bude zajímavé sledovat, jaká  bude po tomto následovat oficiální reakce, pokud vůbec nějaká bude.

Proč myslíte, že se nikdy nevrátili na Měsíc? Není tam nic cenného. Kdyby bylo na Měsíci plno  vzácných nerostů, atd., vrátili bychom se tam již mnohokrát. Nevyplatí se to. Také, jako vedlejší záležitost, není známo, jaký by byl dlouhodobý dopad těžby a mohl by se projevit pro Zemi jako katastrofální. Samozřejmě, že neznáme důsledky těžby v masovém měřítku na Marsu, ale přijdeme na to v příštích desetiletích, až se vlády nakonec vzpamatují a zjistí, jaký obrovský potenciál má, pokud jde o bohatství.

 

M: Hm, ano, je to možné! Dobře, řekl jste: "dlouhodobý dopad těžby nebyl znám a mohlo by to mít katastrofální dopady na Zemi." Můžete vysvětlit, jak by se to mohlo stát?

C: Prakticky tam není žádná atmosféra. Všechny vedlejší produkty ve formě plynů by mohly uniknout do vesmíru. Co by se v důsledku toho stalo? Také by se zmenšila hmotnost planety.  Bude to mít dopady na cesty  po oběžné dráze Marsu? A také Měsíce? My toho moc nevíme  o vztahu mezi Marsem a Zemí. Začít s těžbou kvůli tom bohatství je podle mne bezpečné, protože  se toho máme hodně co učit, než začneme těžit.  Newtonův třetí zákon fyziky [termodynamiky] říká, že každá akce vyvolá stejně velkou reakci. A nebojte se, budu v pořádku, když jsem to odhalil, to mě pomůže ochránit. Ještě mě nenašli!

 

M: Jak dlouho si myslíte, že musíte zůstat na útěku? Máte nějaké důkazy, že ti chlápci po vás jdou? (Vím, že  se to dá předpokládat na základě toho, co jste mi dosud řekl.)

C: Mám docela dobrou představu o tom, kdo po mě jde. Na planetě existuje jen hrstka lidí,  kteří by to mohli udělat, aniž by se jich někdo ptal a zjišťoval to.  Tyto možnosti si vyžadují velkou moc a schopnost korupce na nejvyšší úrovni. Chvíli budu na útěku. Počítám, že se pokusí navázat se mnou falešné kontakty, aby se se mnou setkali, ale v Evropě je snadné zmizet do pozadí. Nejsou tam žádné opravdové hranice a je tam hodně kontaktů, pokud bych je potřeboval. Ale jenom jeden z nich je takový, kterému mohu v tuto chvíli věřit. Nezapomínejte, že na mou hlavu bude také vypsána odměna a každý zločinec s pistolí se o to bude zajímat. Ale ti, co jsou zainteresováni na tom, aby mě našli, nenabízejí těm, co jim pomáhají, žádnou hodnotu ani  loajalitu. Stačí se podívat na mou situaci.

 

M: Dobře, je to jasné. Jak vypadá vaše nemoc z ozáření?

C: Nemoc je v pořádku, je pod kontrolou léků a naštěstí je to jen mírné. Jsem si jistý, že  obleky, které jsme používali,  byly vytvořeny k absorbci záření v malém množství, aby nás  mohli  testovat  ohledně tolerance a toho, kolik na povrchu planety vydržíme. Nezapomínejte, že data, která jsme přivezli, stála miliardy, takže všechny  aspekty  mise měly přispívat k celkovému obrazu, který by mohli využít k vydání zprávy o životaschopnosti příštích misí. Když jsme se upsali, asi jsme podepsali rozsudek smrti; ten pohled zpátky je nádherný dárek!

 

M: Svatá pravda! A přivezl jste si  z Marsu vůbec něco pro sebe? Jako kámen na památku, nebo tak něco?

C: Žádný suvenýr. Prohledali nás a museli jsme projít zevrubnou prohlídkou. To bylo velmi přísné.

 

M: A neviděli jste žádné rostliny nebo vodu?  

C: Žádné rostliny ani vodu. Vím, že o tom mluví hodně lidí, ale nic takového jsme neviděli.  Neříkám že to neexistuje, ale nic, co jme viděli, to nedokazuje. Jistě, byli jsme tam pouze omezenou dobu a venku jsme byli jenom krátce, kvůli teplotám a radiaci.

 

M: Oceňuji, že jste pravdomluvný, co se týče toho, že jste nenalezli žádné rostliny, ale přesto uznáváte, že by mohly být někde jinde a že jste je jenom neviděli. Kde přesně jste na povrchu Marsu přistáli?

C: Podívejte se na místo, kde přistála sonda Viking, protože my jsme byli poblíž. Data, která se vrátila ještě před misí potvrdila, že je to nejlepší místo.

 

M: Kdybyste to měl udělat znovu, šel byste do toho? Stálo vám to za to?

C: Stálo za to to zažít. Zda bych šel znovu? Takového cesty do kosmu jsou pro mladší muže. Když vám je přes třicet, tak fyzická námaha si na rekonvalescenci vyžaduje delší čas. Ale víte co? Teď ví o potencionálních rezervách pohonných hmot na Marsu a mohou trochu víc zmáčknout pedál.  A myslím, že by mohli zkrátit dobu mise. My jsme viděli pouze malou část povrchu, ale ty podmínky tam znamenají, že to, co by tam mohlo přežít, by nebyl rostlinný život ani život v podobě, jako ho známe.

Bože, teď jsem mluvil jako Spock! Pokud tam je nějaký život,  domnívám se, že by mohl být pod povrchem, protože to poskytuje ochranu. Vzhledem ke geologickému vývoji planety bych si dovedl představit, že je tam mnoho jeskyní, ale my jsme žádnou neviděli. Dochází ke sporům ohledně nákladů na pohonné hmoty a Mars by do toho mohl vnést stabilitu. Ale potrvá dlouho, než se to uvědomí a než se NASA vzpamatuje a použije svou autoritu. Z politického hlediska se staly cesty do vesmíru nefunkční v osmdesátých letech, ale kdyby byla nelezena cesta, jak na tom zbohatnout, pak byste viděli velké závody do kosmu, tentokrát ovšem s více účastníky.

 

M: Moc děkuji za váš příběh, Chade! Vážím si , že jste si našel čas, abyste nám řekl svůj příběh. Doufám, že nakonec najdete bezpečí a že se vaše rodina doví, že se máte dobře.

-----------------------------------------------------------------

 

A to je vše! To je konec našeho rozhovoru o misi na Mars, ale s Chadem jsem zůstal ve spojení. Teď doufám, že ho přesvědčím, abychom udělali video anebo rozhovor v televizi, ale samozřejmě, budeme muset překonat několik překážek, hlavně že pokud by vystoupil na veřejnost, mohl by se ocitnout v nebezpečí. Navíc, vždy zde existuje překážka v podobě pochopitelného skepticizmu lidí. Jak jsem řekl na začátku, nemohu ten příběh ověřit, ani není mým cílem někoho přesvědčovat, že je to pravda. Mým cílem je pouze napomoct tomu, aby lidé jeho příběh vyslechli, protože pokud JE pravdivý, lidem na této planetě bylo lháno ve velkém a možná by to nakonec pomohlo hnutí odhalení ve věci UFO. Je čas, aby byly lži odhaleny a nastal čas pravdy, ať je jakákoliv, abychom ji poznali jednou a provždy.

-konec-

Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.

Další díly