VOLÁNÍ ALDEBARANU (5)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

04.05.2022 Fenomenologie

Lingvisté, kteří pracovali pro Němce

Seznam lingvistů, kteří pracovali pro nacistické Německo na zprávách od mimozemských a textech podobných zprávám Marie Orscic je stále tajný. Mnozí z nich byli na doporučení doktora von Brauna naverbováni Spojenými státy a do Spojených států byli přivezeni v rámci "Operace Paperclip", původně nazvané "Operace Overcast", která je také stále utajována. Z "Operace Paperclip" vznikla "Operace Alsos" a "Operace TICOM", která sdružovala přední německé lingvisty a odborníky na kryptografii. Někteří z vedoucích představitelů byli vědci a lingvisté jako :

Bernhard Tessmann, který se podílel na projektech "Peenemünde", "Projekt Zement" a V2.

Na této fotografii jsou Walter Dornberger, Herbert Axter,
Dr. von Braun
(uprostřed) Hans Lindenberg a Bernhard Tessmann.
Fotografie pořízená v roce 1945.
Arthur Rudolph

Arthur Rudolph: Rudolph byl v Německu významnou osobností spolku "Verein für Raumschiffahrt" a spolupracoval s Dr. von Braunem a Dornbergerem. V roce 1960 se stal zástupcem ředitele testovacího oddělení v "Marshallově středisku kosmických letů NASA". Arthur Rudolph, vynikající kryptolog a vědec, se podílel na významných amerických kosmických programech a operacích, jako byla například lunární raketa Saturn V. nebo raketa Pershing. V prosinci 1961 se stal zástupcem ředitele NASA pro systémové inženýrství. V roce 1969 odešel z NASA do důchodu. NASA ho vyznamenala medailí NASA za výjimečné služby a medailí NASA za zásluhy. Ve Spojených státech se Arthur Rudolph významně podílel na programu reverzního inženýrství nalezených  darovaných mimozemských technologií, jehož "choreografem" byl Dr. von Braun.

Kurt Blome

Kurt Blome: V Německu byl vysoce postaveným nacistickým vědcem, kryptologem a lingvistou. Působil také jako Reichsgesundheitsführer. Dne 17. května 1945 byl Blome zatčen americkým tajným agentem z "CIC" (Counter Intelligence Corps), což byla divize americké armádní rozvědky v Mnichově. O několik měsíců pozděj

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.