"UMĚLÁ INTELIGENCE" - TRANSHUMANISMUS A BUDOUCNOST LIDSTVA: PRVNÍ ROZHOVOR S JASONEM (1)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

18.11.2020 Rozhovory

Jasona Masona (pseudonym) kontaktoval jeho biologický otec, který byl součástí skupiny tzv. „Mužů v černém“ (MIB), a to krátce před jeho smrtí, aby mu představil tuto ultra tajnou organizaci. V této souvislosti se Jason dozvěděl o světě, který se odehrává na pozadí toho, co je nám známo – svět plný tajných organizací, technologie, kterou známe pouze ze sci-fi filmů, a utajené mocenské struktury, které udržuje naši planetu pevně pod kontrolou mít. To, co se Jason Mason od svého otce dozvěděl o jeho práci a cílech organizace, ho však tak rozzlobilo, že se rozhodl sdílet tyto tajné znalosti s veřejností.

Výzkum, který následoval po tomto rozhodnutí, v kombinaci s důvěrnými informacemi, které obdržel, umožnil Jasonovi vidět další a další souvislosti. Toto je první část čtyřdílného rozhovoru čtyřdílném rozhovoru, který se s Jasonem podařilo uskutečnit a ve kterém s dojemnou otevřeností popisuje metody, kterými byl dlouhodobě napadán, se snahou ho umlčet a odpovídá na naše otázky týkající se všech tematických oblastí, které jasně ukazují jeho hluboké znalosti a chápání souvislostí.

------------------------------------

 

Otázka: Jaké typy umělé inteligence existují na Zemi i mimo ni?

Jason: „Umělá inteligence“ definuje formu technické kopie inteligentního chování biologických forem života obdařeného určitou formou vědomí, a proto představuje tzv. „strojové formy učení“. Vědci dosud nebyli schopni najít odpověď, co je Vědomí a odkud pochází. Otázka, zda „Umělá inteligence“ (dále již jen UI) může skutečně disponovat Vědomím, je v současné době předmětem velmi intenzivního sporu. V každém případě mohou stroje, nebo počítače simulovat inteligentní chování prostřednictvím strojového učení a dnes i se schopností napodobovat do určité míry i lidské rozhodování. Funguje to prostřednictvím takzvaných algoritmů a tento proces se již nyní používá v různých aplikačních oblastech výpočetní techniky.

Na veřejnosti se v tomto ohledu pozornost soustřeďuje především n

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.