TUNGUZKA 1908: DRTIVÝ ÚDER (1)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

publikováno: 14.03.2018 kategorie: Vesmír, Planetární mysteria

Předehra

Dne 30. června 190807.17 hodin místního času se nad centrální Sibiří v lokalitě Tunguzky rozpoutalo ohromné „peklo“. S velkou jistotou lze konstatovat, že tento případ enormním způsobem rozrezonoval problematiku „UFO“ na počátku 20. století. Krátce a jednoduše řečeno, 30. června 1908 něco divného explodovalo nad Sibiří a v důsledku toho došlo k devastaci 2100 km2 lesa. Po více jak sto letech od událostí můžeme konstatovat, že v dotčené velmi rozlehlé lokalitě nebyly nalezeny žádné krátery a ani žádné úlomky u kterých by se objektivně prokázalo, že mají nějakou souvislost s explozí.

Takže, co se tedy ve skutečnosti nad nekonečnými sibiřskými lesy přihodilo?

Tuto otázku si od dvacátých let 20. století začaly klást skupiny ruských i zahraničních vědců, ufologů a dalších badatelů. Z pohledu dnešní doby to zní neuvěřitelně, ale celá řada odvážlivců, kteří se tehdy rozhodli předmětný jev studovat, skončila v koncentračních táborech, jiní zahynuli přímo v terénu během výzkumných výprav a mnoho dalších prostě „zmizelo“ v průběhu krvavé historie Ruska dvacátých a třicátých let 20. století.

V současné době je inkriminovaná oblast dokonalou pustinou plnou bažin, které jsou zamořeny komáry. Tajga, která tuto lokalitu obklopuje, v sobě skrývá velmi nebezpečný terén, ale Tunguzka je opravdovým peklem. Problematice „Tunguzského jevu“, se prostřednictvím individuálního výzkumu věnuji nějakých 19 let.

Za tu dobu se mi podařilo shromáždit skutečně velké množství archivního materiálu. Mohu tedy potvrdit, že v tomto směru existují protichůdné záznamy, ale i přímé svědecké výpovědi, které nějakým způsobem snaží dokumentovat, co se v tu dob na obloze stalo.

Rozpory se týkají směru letu neznámého objektu, ale i samého jeho charakteru a povahy. Mimoto jsou zde desítky dalších bílých míst. V tomto materiálu, se budu snažit představit mnoho různých pohledů na danou věc a shromáždit poněkud rozptýlené informační fragmenty, které se staly součástí výstupů jedn

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 500 hodinám videa a 10.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly