TARA TRIVECTA (16)

Prokopenko Igor

Prokopenko Igor

publikováno: 19.09.2017 kategorie: Tajná historie lidstva

Alexej Varlamov, historik: „Opravdu žila velmi těžko. A tady ji její příjmení nijak nepomáhalo, protože ruská emigrace jakýchkoliv nálad, jakýchkoli politických vlivů, ať už monarchistů nebo kadetů, nebo někdo jiný - všichni se chovali k Rasputinovi silně negativně“.

V roce 1930 se Matrena Rasputina přestěhovala z Francie do USA. Tam se zabydlela v cirkusu. Jako krotitelka tygrů působila téměř 15 let. Celý svůj život si tato žena vedla osobní deník, ale neodvážila se publikovat své paměti ještě za svého života. Matrena Rasputina zemřela v roce 1977 v domově důchodců v Los Angeles. O měsíc později se na pultech obchodů objevila kniha „Rasputin. Proč?“. Autor – Maria Rasputina (tak Matrenu nazývali na západě).

V této knize, která se stala bestsellerem, Matrena sdělila, že její otec měl jedinečné schopnosti.

Elena Fiľjakova, historička: „Mluvíme o jeho daru uzdravování, a je zbytečné to popírat, protože to dosvědčili jak jeho nepřátelé, tak i příznivci. Možná, že ovládal to, co je nyní nazýváno paranormálními schopnostmi“.

Většina historiků tvrdí, že proroctví Rasputina jsou lží. A příběhy potomků o úžasných schopnostech tohoto muže jsou jen pokusem o ospravedlnění. Kromě toho, aby dokázal všem své super schopnosti, neváhal Grigorij Rasputin používat klamné techniky. Vědci se domnívají, že právě samotný Rasputin naříznul spoje na lustru v ložnici careviče Alexeje, a pak spěchal varovat císařovnu Alexandru Fjodorovnu, že v této místnosti může dítě zemřít. Rasputin vysvětlil svoje obavy tak, že měl vizi. 

O několik dní později lustr v ložnici opravdu spadl. Princ, kterému na radu Rasputina zakázali vstoupit do místnosti, zůstal živ. Tato událost u Romanovců byla považována za zázrak. A sám Rasputin se v očích carevny stal skutečným světcem a vizionářem.

Grigorij Rasputin a jeho dcera Matrena (Maria) Rasputina

Jurij Žukov, vedoucí vědecký pracovník Institutu dějin Ruska RAN: „Rasputin se stal velkým utěšitelem Alexandry Fjodorovny. Pro hysteri

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 500 hodinám videa a 10.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.

Další díly