SOVĚTSKÁ TAJNÁ SLUŽBA "OGPU" A UTAJENÁ DOKUMENTACE O ŠAMBALE (14)

Legenda o stavbě tohoto jedinečného kláštera (Samjä) je úzce spojena s historií vzniku tibetského učení. Jeho stavbu zahájil jistý mnich Shantarakshita (https://cs.wikipedia.org/wiki/Šántarakšita), který byl jedním z lektorů indického kláštera Nalanda (https://en.wikipedia.org/wiki/Nalanda). Specializoval se především na tzv. „sutra buddhismus“. Legendy spojují vytvoření klášterní laboratoře s aktivitami démonů Bön opakovaně ničící postavené zdivo této budovy. Vzhledem k tomu, že počátek výstavby kláštera probíhal poměrně dobře, Shantarakshita se rozhodl ve stavbě pokračovat, ale po chvíli se budova zhroutila. I z tohoto důvodu bylo rozhodnuto pozvat slavného tantrického mistra Mahasidhi Padmasabavu (https://cs.wikipedia.org/wiki/Padmasambhava).

Po příjezdu do Tibetu si Padmasabawa našel novou manželku Yeshe Tsogel. Poté, co s ní cvičil v tantrickém sexu, zplodil šest opic a s touto „armádou“ vydal, dle stávající legendy, do boje proti démonům Bön, kteří zničili klášter Sanjä. Jako vysoce postaveny esoterik a mystik poměrně snadno vyhrál teologickou debatu s místními kněžími a poté prokázal převahu své magie. A legenda pokračuje tak, že postupně všichni démoni uznali Padmasabavu, jako svého vládce, a dokonce začali pomáhat i se stavbou kláštera Sanjä. Od této chvíle se démoni stali plnohodnotnými účastníky kultů tibetských lámů.

Ruiny kláštera Nalanda

Spoléhajíc se na filozofickou doktrínu tantrismu, ztělesněnou v této starodávné tradici, se v tibetském kultu dostaly na první místo ne zrovna pozitivní energetické formy „géniů“. V buddhistických klášterech Mongolska a Tibetu začíná každodenní ranní služba krvavou obětí strážcům víry. Takto popisuje ruský etnograf A. M. Pozdnějev (http://tibet.vostok.cz/node/66) tyto obřady ve své studii, kterou například v Kalmycké oblasti Ruska vytiskly samotní buddhisté. (Na tomto místě je potřeba zdůraznit, že autor popisuje praktiky té nejmilitantnější odnože novodobého buddhismu, který nemá s původním čistým starověkým buddhism

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly