SOVĚTSKÁ TAJNÁ SLUŽBA "OGPU" A UTAJENÁ DOKUMENTACE O ŠAMBALE (1)

Hluboký a přetrvávající zájem o Šambalu je prostě faktem. Tento zájem je evidentní, jak v otevřené společnosti, tak i v různorodých uzavřených komunitách. Pokud skutečně něco takového jako Šambala existuje, pak informace, které odtud plynou se absolutně neshodují s tzv. „vědeckým světonázorem" moderního lidského společenství. Dotýkáme se tak, základní otázky: „Existuje Šambala, či nikoliv?“ Každopádně mám za to, že oficiální uznání její existence, by byla pro oficiální vědu sebevražda.  Je zajímavé, že Šambala nebyla označena jedinou známou mapou světa, ale jak uvidíme později, existovaly pokusy o vyhlášení některých území našeho světa za Šambalu.

Podobně jako je tomu u Atlantidy i zde mezi neformálními výzkumníky existují „objevy“, které určují geografická místa na naší planetě, kde by se měla Šambala nacházet. Všechny takové snahy však velmi rychle upadají do zapomnění pod tlakem různorodých protiargumentů. Pomineme-li hypotézy, které Šambalu umísťují hluboko pod zemský povrch, pak nejpravděpodobnější lokalita byla určena územím v hornatém a nepřístupném terénu Tibetu, hraničící s Nepálem, Čínou a Indií. Hlavní město pak odpovídalo centru buddhismu – Lhase.

Poprvé v novodobé historii je Šambala zmiňována, jako sídlo největších mudrců světa v jednom z nejpozoruhodnějších buddhistických děl „Kalačakra – Tantře“. Dílo se poprvé objevilo v Indii v 9. stol. n.l. Následně byla v 11. stol. n.l. přeložena do tibetštiny. Indičtí a tibetští teologové však tvrdí, že toto učení je mnohem, mnohem staršího data, přičemž tradice „Kalačakry“ byly předávány ústní tradicí po tisíce let. Faktem je, že „Kalačakra“ je považována za jedno z nejvíce uzavřených a těžko pochopitelných učení. Na druhou stranu ale odborníci uznávají její velkou datovou a inspirační hloubku, která lidskému vědomi umožňuje proniknout do neznámého tajemství mystické podstaty života ve Vesmíru, podstaty lidské bytosti a jejího spojení s Vesmírem.

Zjistil jsem, že celá historie „Kalačakry“ je neod

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly