SETKÁNÍ S NEVIDITELNÝMI SVĚTY: INDIVIDUÁLNÍ CESTA OBJEVOVÁNÍ (2)

Wyllie Timothy

Wyllie Timothy

autor

03.12.2019 Esoterika

Kniha Urantie

The "Urantia Book" (Kniha Urantie), kterou lidstvu, jak nám bylo řečeno, předali andělé v prvních letech minulého století, protože zjevně potřebovalo přesné informace, prezentuje poněkud zajímavý úhel pohledu. Sděluje nám, že staří „bohové a bohyně“ byli opravdu skuteční. Až na to, že nebyli božští. Podle knihy šlo o skupinu bytostí, ani lidí, ani andělů, ale jak je nazývá "The Urantia Book", stvoření na půli cesty, nebo hovorověji Midwayers, protože se říká, že obývají frekvence uprostřed mezi smrtelníky a andělskými říšemi.

Toto není prostor, kde by se dalo popsat, co zde Midwayers dělají, s výjimkou toho, že jejich přítomnost na tomto světě je podle knihy zcela normální součástí postupného zvyšování vědomé inteligence, kterou prochází každá obydlená planeta. Nicméně, protože tento svět měl tak problémovou ranou historii, většina zdejších Midwayers se zřejmě vymkla zpod kontroly. Věřím, že právě tyto bytosti se maskovaly jako božstva a poté se spojily do panteonů starověkých náboženství. Vyjádření, že většina Midwayers ztratila svou cestu, se samozřejmě, týká velkého kusu prehistorie, takže je úlevné zjistit, že jejich pokračující zneužívání moci nakonec vedlo k jejich úplnému odstranění. Máme-li věřit "The Urantia Book", toto zanechalo v současné době na naší planetě méně než devět tisíc oněch bytostí – mnohem menší počet, než bylo původně zamýšleno. A protože tato skupina bytostí má schopnost spolupracovat s naší dimenzí a její funkcí je podporovat práci nebešťanů na této úrovni, možná není divu, že se tento svět zdá být tak nepokojný.

Důvodem, proč se zaměřuji na Midwayers, je to, že tyto bytosti jsou první, s kým se setkáme, když opustíme náš omezený pozemský dvoreček. Okultní literatura hovoří o strážci prahu a bytostech fialového plamene, entitách, které mohou být hrůzostrašné i přívětivé, v závislosti na stavu naší mysli. A protože se mohou projevit v naší dimenzi, pokud budete mít štěstí, bude to Midwayer, který vás vyhodí z okna auta těsn

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly