ROSWELLSKÝ INCIDENT S OTAZNÍKY KOLEM PLUKOVNÍKA CORSA (1)

Farrell Joseph

Farrell Joseph

autor

11.02.2019 Ufo

Většina seriózních a uznávaných roswellských výzkumníků, jak „věřících“ tak i „skeptiků“, pokládá tvrzení a prohlášení vysloužilého plukovníka americké armády Philipa J. Corsa v jeho knize "The Day After Roswell" přinejhorším za trochu melodramatickou a prospěchářskou megalomanii, a přinejlepším za absurditu, a proto se většina roswellských výzkumných kruhů kloní k ignorování Corsovy knihy a jejích divokých tvrzení.   Pouze pár zarytých roswellských fundamentalistů na prohlášeních v knize zarputile lpí. Pro ostatní byla tvrzení Corsakariérního armádního zpravodajského důstojníka – jednoduše směšná. Kritika Stantona Friedmana, který je sám certifikovaný jaderný fyzik a člověk s praktickými technickými zkušenostmi ve světě černých projektů, byla všeříkající: Proč by americká armáda svěřovala analýzu a zpětné technické prozkoumání nalezeného mimozemského plavidla a jeho technologií (v té době) pouhému podplukovníkovi s absolutně žádnou technickou a vědeckou minulostí? Pro certifikovaného jaderného inženýra jako je Friedman, který trávil čas v černých projektech zabývajících se tajným a hlavně nebezpečným materiálem, byla Corsova tvrzení jednoduše příliš neuvěřitelná, aby byla brána vážně.

Jiní poukázali na to, že plukovník Corso doslova napálil zesnulého amerického senátora z Jižní Karolíny, Stroma Thurmonda, když ho požádal, aby pro jeho knihu napsal úvod. Thurmond tak skutečně učinil, ale měl za to, že píše úvod pro knihu „pamětí“, ne pro knihu o Roswellu. Netřeba říkat, že když se senátorova kancelář o této záměně dozvěděla, tak zuřila a požadovala, aby Corsův nakladatel tento úvod stáhl. V Simon & Schuster to udělali, ale Corsova důvěryhodnost po této příhodě utrpěla velkou újmu. Další u Corsovy osobnosti upozornili na „tendence přehánět“ a na skutečnost, že Corsovou motivací pro napsání knihy se jednoduše zdálo vydělání peněz, což plukovník v několika rozhovorech sám přiznal, přičemž tvrdil, že chtěl zanechat svým vnoučatům nějaké dědictví. 

Další pak pouka

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly