REPREZENTATIVNÍ PARADIGMA EVOLUČNÍCH ZMĚN (1)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

16.06.2022 Exkluzivně

Zrychlení, novost a fraktalizace historie

Jedno ze zajímavějších paradigmat o současném stavu evoluce lidské populace vyslovil Terence McKenna, autor knih "Neviditelná krajina" a "Pravdivé halucinace". Následující text je destilací myšlenkových vzorců z tohoto paradigmatu:

1. Materialisté mají představu, že reálný je pouze trojrozměrný prostor a že mentální události jsou nějak odlišným ontologickým řádem reality.

2. Realita a kultury jsou tvořeny jazykem.

3. Existuje kulturní trans, v němž je predaninentním systémem to, že realita definovaná kulturou JE realitou, a nikoli pouze kontextem vytvořeným místním jazykem a historickým momentem. Kultury investují mnoho energie do udržování kulturního mýtu struktury reality.

4. Pozoruhodnými aspekty kulturního transu jsou malá dominance, materialismus, nepřítomnost ducha v rámci jakýchkoli společností schválených metafor, omezující a zkreslující monoteismus, přesvědčení, že nukleární rodina je jakousi tradiční společenskou jednotkou, monogamie a kulturně podporovaný životní styl, který znamená brutalizaci života.

5. Mnoho faktorů ukazuje na roky 2012 a 2013 jako na kritický vrchol zrychlení. Faktor "novosti" je tím, co je akcelerováno. V tomto případě je novinkou -hustota propojení-. Zrychluje se také míra propojení dříve nespojených systémů. Propojení se zvětšují, zhušťují a rozvětvují obrovskou rychlostí. Tuto tendenci lze snadno extrapolovat (a byla tak daná počítačem) na konečný stav, kdy bude každý bod v matici propojen s každým jiným bodem v matici (tj. holografická matice, resp. "monadologie" v Liebnizově pojetí, která rozpouští pojem prostého umístění).

6. Při propojování systémů vznikají nové vlastnosti kolektivního systému.

7. Teorie "fraktálních časových rezonancí" podle McKenny poukazuje na skutečnost, že v současné době jsme v podstatě uvězněni v rezonanci s koncem 8. století n. l., žijeme na vrcholu temného středověku, s epidemickými nemocemi, náboženským fundamentalismem a ekonomickým stavem ústu

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.