REGENERACE PLEMEN A PŘÍPRAVA NA ROK 2017 - STUDENTSKÉ POZNÁMKY Z ESOTERICKÉ ŠKOLY "MODRÉ SVĚTLO" JAROSLAVA CHVÁTALA (67)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

29.11.2018 Esoterika

Funguje zde určitý, v samém důsledku efektivní, princip: Když se pomalu dlouhodobě zhoršují podmínky, tak to první generace vnímá jako nepřirozené a nechce se s tím smířit. Generace následující (druhá) už to vnímá jako přirozené (normální). S tímto fenoménem pracuje GMS a v komunitách potentátů nese název Velké dílo věků. Nejdůležitější je „Neházet flintu do žita“. GMS chce aby se mezi lidmi šířila malomyslnost. Nejdříve si myslíme, že to nejde změnit a později už jsme o tom přesvědčeni. Toto není dobrý přístup. Každý problém má své řešení, jen je potřeba na ně přijít. Je třeba aktivně působit na problém ze své vlastní pozice ale dodržovat přitom univerzální pravidla hry (násilí vyvolá pouze další konflikt). Nelze hledat nějaký paušální návod, každé „břemeno“ je originální a jedinečné.

Měli bychom si především klást otázku: Proč se mi to děje? Proč to zažívám a proč akorát z této pozice (matka, otec, sourozenec, …)? Jsou situace, je jich mnoho, ba je jich velká většina, které můžeš ovlivnit pouze tím, když v sobě (ve svém nitru) něco posuneš. Kvalitativní posun ve tvém nitru vyvolá posun ve tvém okolí. Tvé okolí je zrcadlo. Pokud hledíme do zrcadla a pohneme hlavou, zrcadlo to „zopakuje“. Pokud se nejedná o karmickou záležitost, lze hodně změnit. Na našem okolí nám mnohdy vadí obrovské množství věcí. Lidé většinou fungují tak, že  se snaží na své okolí působit dynamicky aktivně. Přesvědčují, diskutují, nabádají, radí, někdy i tahají za ruku a někdy se ve finále i poperou. Přitom stačí udělat něco jiného. Ponořit se do sebe a pracovat sám se sebou. Je důležité umět si správně položit otázku. Celá práce spočívá ve správně položených otázkách.  Musíme přesně vidět a cítit ve svém nitru co je v sobě potřeba změnit, aby tato změna vyvolala kvalitativní odezvu u konkrétního segmentu v našem okolí (konkrétní člověk) a proběhla určitým způsobem.

Lze si představit nekonečně dlouhou nit, kdy je vše co existuje spojeno touto nití dohromady. Těchto vláken je ohromné množs

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 700 hodinám videa a 10.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly