PROROCTVÍ O STUDENÉ VÁLCE 2.0 (1)

Hogue John

Hogue John

autor

05.06.2019 Proroci a proroctví

Mé první kroky směrem k narůstajícímu uvědomování si probíhajících událostí, historie a celoživotní vášně pro předpovídání budoucnosti začaly 13 dnů před mými osmými narozeninami, v říjnu 1962.  Již v tak raném věku jsem měl první předtuchu,  která mi změnila život.  Viděl jsem pád letadla, ve kterém na víkend letěli má matka s otcem z mého domova, Los Angeles, do Las Vegas. Dostali lístky na večerní představní v hotelu the Sands Hotel, které moderoval Dean Martin. Čekalo se, že v publiku bude i prezident Kennedy.

Nikdy se neobjevil. Ve zprávách řekli, že byl nachlazen. Vlastně, dostal krizi, tu, která téměř rozpoutala třetí světovou válku se Sovětským svazem. Moskva tajně převezla  a začala rozmísťovat na komunistickou Kubu balistické rakety, které měly dolet dostačující k tomu, aby byla zasažena všechna větší města v jižněji položených 48 státech USA. Malý chlapec, kterému bude osm let, si špatně vyloží svoji předtuchu jako osobní, nesnesitelnou katastrofu, jakou je ztráta matky a otce při ztroskotání letadla. Viděl jsem vrak – paprskovitý otvor ve velkém stříbrném stroji, hořícím na poli. Byl jsem zasažen neutěšitelným žalem, hraničícím s hysterií.

Babičce se povedlo přesvědčit ostrahu letiště, aby použila systém intercom a kontaktovala mé rodiče. Matka se mě snažila utěšit, ale já byl k neutišení. Věděl jsem,  že se stane něco velkého a strašného. Byl to stejný pocit, jaký jsem měl o téměř 40 let později, 10. září 2001, kdy už jsem byl po psychické stránce dospělý a chápal jsem, neomezen nevinným dětským narcizmem, že se má stát něco ohromného, co změní svět. Příští ráno jsem se vzbudil a zrovna se zřítila Dvojčata ve Světovém obchodním centru, která byla zasažena unesenými letadly. Mělo se zřítit letadlo a zabít moji mámu a tátu! Máma si byla jistá, že se to nestane. Ale když během telefonování byla má předtucha tak přesvědčivá a našla odezvu v jejím srdci, zatlačila na otce, aby před odletem koupil na ten let pojištění.

Mapa z novin z doby kubánsk
Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly