POZORUHODNÉ PŘÍPADY "UFO" V SOVĚTSKÉM SVAZU - TROJÚHELNÍK "M" (9)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

07.02.2020 Ufo

Trojúhelník „M“

V roce 1989 rižské noviny „Sovětskaja Molodež“ zveřejnily jisté informace o výpravách do Permské oblasti, které zde měly prostudovat anomální oblast, jež se stala známou po celém světě jako „Trojúhelník M“. Systematickým způsobem zde docházelo k pozorování zvláštních jevů. Renomovaní ruští ufologové věnovali velkou pozornost určitým charakteristickým rysům dané lokality a zároveň odmítli některé zprávy, které byly bezpochyby nepravdivého obsahu.

Emil Bachurin, lovec, který se stal novinářem, objevil tuto oblast v roce 1984. Našel toto místo v tajze ve chvíli, když náhodou objevil mýtinu o průměru asi 62 metrů. Krátce před objevením tohoto místa viděl nad touto oblastí létat podivný předmět. Podle Bachurina analýzy půdy odhalily přítomnost vzácných prvků, charakteristických pro místo přistání objektu „UFO“. Jako první to byl novinář jménem J. Bělikov, který zveřejnil zprávy o této oblasti v novinách „Perm pro mládež“ v roce 1988. Předmětné místo navštívil v rámci samostatné výpravy, přičemž informoval o jasných koulích, podivných signaturách v písku a hodinkách, které přestávaly fungovat.

Vědci z Leningradu zabývající se problematikou UFO, se rozhodli výše uvedené informace ověřit poté, co v roce 1991 zkušební pilot (a aspirant na kosmonauta) Pavel Muchortov, začal vyprávět příběhy o spirituálních kontaktech s mimozemšťany, kteří ho prý informovali o tom, že lidstvo jsou genetičtí potomci humanoidních mimozemských zločineckých frakcí, jež byly v pravěkých dobách postupně deportováni na tuto planetu. V důsledku údajných Muchortovových zjevení se do daného regionu začali sjíždět lidé z celého tehdejšího Sovětského svazu. Většina z nich uvedla, že si nevšimli ničeho výjimečného. Údajné zázraky, které byly hlášeny se později ukázaly jako triviální události, nebo recesistické vtipy, které prováděli jedinci z řad místního obyvatelstva.

V roce 1989 vedl výzkumnou skupinu A. Baturin„Leningradské komise pro studium anomálních jevů“. Do inkri

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly