POZORUHODNÉ PŘÍPADY "UFO" V SOVĚTSKÉM SVAZU - STAVROPOL JAKO SEKTOR HISTORICKY NEJVÝRAZNĚJŠÍHO VÝSKYTU UFO V RUSKU (12), část druhá

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

07.09.2020 Ufo

Duha z roku 1985

Následující informace pochází z katalogu pozorování UFO ze strany očitých svědků. Tato pozorování byla zaslaná „Sovětské Akademii Věd“ v letech 1978–1992. Akademie obdržela celkově více jak 1000 zpráv, z nichž pouze 50 bylo zařazeno do katalogu. Nechci nyní analyzovat proč bylo zahrnuto tak málo zpráv, nebo zda byl přístup používaný „Sovětskou Akademií Věd“ oprávněný. Nevíme, zda je tehdejší KGB tyto věci přezkoumala, či zda sovětské zpravodajské služby, nebo jiné agentury tyto počáteční zprávy prostudovaly. Později byl katalog obsahující těch 50 stěžejních zpráv zaslán anglickému badateli Philipovi Mantelovi k prostudování. Svého času jsem se dostal k jeho kopii.

Mne osobně zaujala zpráva z 10. září 1985 v regionu Stavropol. Ve skutečnosti jde o tři vzájemně propojené zprávy. Očití svědci viděli „duhu“ vytvořenou ze soustředných kruhů. Celkově vidění vypadalo jako „otevřený deštník“. Napravo od něho byla malá, tmavší formace. Tato předpokládaná „duha“ vyzařovala auru rozptýleného světla a její okraje vyzařovaly intenzivnějším jasem. Tato „duha“ plula po obloze. Když se přiblížila k městu, pouliční lampy zhasly (jev se odehrával ve večerních hodinách). Pak se tento pozoruhodný útvar obrátil směrem na východ a po určité době změnil směr na severozápad. S postupem času intenzita jeho jasu slábla, dokud zcela nezmizela. V té chvíli se pouliční osvětlení opět rozzářilo. Celá událost trvala nějakých sedm až deset minut.

Červená oblast vymezuje Kabardino-Balkarskou republiku Ruské Federace
Detail republiky

Druhá zpráva popisuje modro-mléčný oblak ve tvaru kupole. Když stoupal, „oblak“ zaujal tvar disku. Základna útvaru měla tmavě fialový odstín vnější okraj byl složen z modrých a tyrkysových prstenců. Potom se diskovitý útvar rozptýlil, ale fialové ohraničení přetrvávalo ve formě nezřetelného obrysu beztvaré hmoty. Netrvalo dlouho skrz byly vidět hvězdy. Původně prstencový okraj se mezitím transformoval do duhového oblouku.

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly