POZORUHODNÉ PŘÍPADY "UFO" V SOVĚTSKÉM SVAZU: PODIVNÁ MÍSTA, NEOBVYKLÉ OBLASTI A ZÁHADNÉ ZÓNY, část první

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

11.10.2021 Ufo

Karélie

Karélie je autonomní republika v Rusku o rozloze 172 400 km² a 800 000 obyvatel. Pouze 11,1 % z nich jsou Karelci. Převážnou většinu obyvatelstva tvoří etničtí Rusové (71,3 %) a menšinu Finové (2,7 %). Vepským jazykem se mluví v jižní Karélii. V Rusku mluví karelsky - uralským jazykem blízkým finštině - asi 90 000 lidí ze 145 000 etnické skupiny. Karelci žijí i za hranicemi republiky Karélie - jižně od Oněžského a Ladožského jezera - a v okolí Novgorodu a Tverské oblasti. Pozorování UFO jsou v Karélii zaznamenávána již mnoho let a některá z nich byla zmíněna na jiných místech tohoto materiálu. Fenomén Petrozavodska je asi nejznámější. V této pasáži bych chtěl čtenáře seznámit s některými dalšími významnými pozorováními a událostmi, které se odehrály v této části severního Ruska.

 

První pozorování 

V roce 1928 proletělo nad vesnicí Shuk-Navolok asi deset metrů dlouhé válcovité plavidlo. Z ocasní části vycházely červené plameny a jiskry. UFO spadlo do jezera Vodlozero, prorazilo led a ponořilo se do vody. Po incidentu místní obyvatelé hlásili, že v oblasti viděli podivného a záhadného tvora vysokého asi jeden metr. Měl krátké končetiny a velkou hlavu. Tvor skočil do jezera, kdykoli se k němu někdo přiblížil. V roce 1932 zahalil vesnici Šuk-Navolok hustý černý mrak. Když zmizel, objevili vesničané na zemi rosolovitou hmotu. Sbírali ji a později ji používali jako lék. O něco později se objevilo neobvyklé rušení televizního vysílání, které se týkalo pouze této vesnice, nikoliv okolních vesnic.

V roce 1943 ohlásili obyvatelé města Karkijeki další podivné pozorování. Dvě místní dívky šly do lesa sbírat lesní plody a vracely se domů na kolech. Uprostřed cesty spatřili podivnou bytost. Byla asi metr vysoká a metr a půl dlouhá. Byl zavěšený ve vzduchu, asi padesát metrů od dívek. Entita měla šedavou barvu a připomínalo čočkové semínko. Dívky se na něj udiveně dívaly více než deset minut. Pak se vzdálila stranou a zmizela v křoví.

 

Pozorování u

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.