POZORUHODNÉ PŘÍPADY "UFO" V SOVĚTSKÉM SVAZU - "OBJEKT V ORDŽONIKIDZE" (3)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

06.06.2019 Ufo

Objekt v Ordžonikidze

Tato pasáž by se spíše mohla jmenovat „Anatomie klamu“. Ano, v případu, kterému se nyní chci věnovat, jde skutečně o podvod. Jde o příběh, který po mnoho let sužoval mnohé zainteresované skupiny badatelů, výzkumníků, ale i celých institucí a to nejen v Sovětském svazu, ale i na Západě. Pojďme se na tento případ podívat od samého začátku.

Dne 5. května 1983, jednotky protivzdušné obrany tzv. „Trans-kavkazké vojenské oblasti“ začaly pálit na kuželovitý objekt, který byl mezitím vyhodnocen jako „UFO“. S největší pravděpodobností se ho dokonce podařilo sestřelit. Vše se odehrálo tak, že chvíli na to, co se „UFO“ objevilo na obrazovkách radarů, sovětská armáda odpálila raketu se zjevnou snahou o sestřelení.

Objekt byl zřejmě zasažen, ale přesto kontrolovaně a pomalu počal padat k zemi. Směřoval do horské oblasti poblíž obce Nalčik. Proslýchalo se, že se následně skupina mimozemských bytostí dostala do kontaktu s místním obyvatelstvem. Údajně se to zjistilo tak, že skupina obyvatel odcestovala do Moskvy, kde se svěřila s událostmi, ke kterým v blízkosti jejich vesnice došlo.

Prakticky ve stejné době dorazila do Moskvy skupina turistů, která se svařila s tím, že v lese narazila na lokalitu popadaných stromů. Krátce nato byl objeven pozoruhodný objekt, do kterého se jim podařilo proniknout. Zpočátku nenarazili na nic zvláštního, ale brzy poté, přece jen něco objevili. Jednalo se však o padělky v životní velikosti. Podle známého ruského ufologa a výzkumníka Vadima Černoborova, několik polských filmařů, kteří je použili k natočení sci-fi filmu napodobeniny mimozemského objektu a E.T. Po skončení natáčení vše nechali na původním místě.

Skupina turistů z Moskvy se však proti takovému oficiálnímu závěru bouřila. To, co viděli, prý bylo výsledkem nadřazené inteligence a nikoliv ostatky rekvizit po filmařích. V průběhu následujících dnů se tito turisté vrátili zpět na původní místo a prohledali celou oblast „Darialské rokle“, ale prý tam našli

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly