PLÁN SVĚTOVÝCH ELIT PRO BUDOUCNOST: 4IR & TRANSHUMANISTICKÁ KONCOVKA (3)

Otevřená společnost a její nepřátelé 

Světové ekonomické fórum, vedené vizí svého vlivného generálního ředitele Klause Schwaba, plánuje „velký reset“ nadnárodně-globálního kapitalismu. Schwab sdílí se svým přítelem, miliardářským finančníkem a pravidelným účastníkem Davosu Georgem Sorosem vizi celosvětové „otevřené společnosti“, jak ji popsal Karl Popper ve své knize "The Open Society and its Enemies" (Otevřená společnost a její nepřátelé). V roce 1999 článek časopisu "Forbes" pod názvem „Power Broker“ o Schwabovi odhalil následující:

 „Na otázku, který velký myslitel ho ovlivnil, Schwab zmiňuje Karla Poppera, anglo-rakouského filozofa. Jelikož finančník George Soros Poppera rovněž veřejně označuje jako vizionáře, ptáme se Schwaba, zda ho Soros ovlivnil. Jejda. ‚Soros se učil v Davosu,‘ odpověděl Schwab, opravuje naši domněnku.“

Klaus Schwab

Podle Poppera je „otevřená společnost“ založena na ústřední roli atomizovaného „jednotlivce“ a odmítnutí všech forem absolutna. „Otevřená společnost“ – tak milovaná evropskými plutokraty, jako jsou Soros a Schwab – je jedním z individuálních spotřebitelů řízených pouze imperativy nadnárodního techno-kapitalismu. Nepřáteli této „otevřené společnosti“ jsou ti, kteří prosazují různé teoretické modely založené na absolutnu – tedy na vyšších hodnotách. Pro Poppera patří mezi tyto nepřátele Platon, Hegel, Spengler a řada dalších myslitelů. Nejdůležitějším bodem Popperovy analýzy je, že jde o „nepřátele otevřené společnosti“ bez ohledu na to, zda jejich přesvědčení odpovídá politické „pravici“ nebo „levici“, je „reakční“ nebo „progresivní“. Marxisté a konzervativci, dokonce i někteří sociální demokraté, jsou považováni za „nepřátele otevřené společnosti“.

Popperův vzorec je binárním členěním mezi „otevřenou společností“ a „jejími nepřáteli“. To vysvětluje současnou nenávist George Sorose k čínskému Si Ťin-pchingovi, ruskému Vladimiru Putinovi, maďarskému Viktoru Orbanovi, tureckému Erdoganovi i Donaldu Trumpovi, a to na

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 900 hodinám videa a 12.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.