"PINE GAP" - TAIPAN MEZI PODZEMNÍMI VOJENSKÝMI ZÁKLADNAMI (2)

Podzemní základna „Pine Gap“ a její vztahy k „UFO“

Následující zpráva byla svého času zaslána anonymně serveru „Rumor Mills“ ze strany bývalého australského vládního úředníka, který si přál zústat v utajení. Zde je jeho stručné shrnutí:

„V roce 1989 se australské pohotovostní služby, za asistence armádní rezervy, začaly modernizovat. V tomto ohledu se k výše uvedenému úkolu australský „Úřad pro národní bezpečnost“ (NSBA). Policie, hasiči i sanitky začaly fungovat tzv. „pod jednou střechou“. Dostaly se pod křídla společnosti s názvem „Intergraph Inc.“ (specializovaná americká společnost), o které se předpokládá, že je úzce spjata s NSA. Již v roce 1976 se do společnosti dostal John Friedrich, podporovaný NSA a v roce 1982 se stal generálním ředitelem společnosti. „Intergraph Inc.“. Po rychlém rozvoji základny v Gipslandu ve Victorii se společnost začala dále rozšiřovat, a to včetně soukromé a námořní sekce.

Australská inteligence byla školena důstojníky CIA. NSBA poskytovala bezpečnostní podporu všem tajným základnám USA v Austrálii, včetně nových základen „Omega“ ve Victorii a Tasmánii. Americké letectvo provádělo společná školení s NSBA. Velmi těsné bylo spojení s „Australskou královskou leteckou základnou“ a poměrně často byly využívány letouny NASA typu „U-2“ včetně dalších v té době utajených plavidel.

V té době se souběžně začala formovat americká základna „Pine Gap“, která se velmi rychle stala úložištěm pro přísně tajené informace o UFO.  Jeden z vysokých důstojníků australské armádyFrederick Valentic navštěvoval pravidelné kurzy a semináře týkající se problematiky UFO, předtím než v roce 1978 zmizel nedaleko Bass Straight. To se stalo velmi krátce poté, co oficiálně oznámil blízké setkání s obrovským UFO. Valentic byl také znepokojen tím, co viděl. Velmi emocionálně sdělil svým rodičm: „Pokud si mne vezmou, budu v pořádku, takže se nebojte. Pravděpodobně mne přivedou zpět.“ Proslýchá se, že NSBA je úzce provázána s problematikou UFO. Má prý k 

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly