PARADIGMA "KVĚTINY ŽIVOTA" (9)

Tajemství krystalické diflexe

Kolem roku 1927Palandu zjistili, že když se vzal přírodní křemenný krystal obdařený piezoelektrickými schopnostmi a aplikovali určité rádiové frekvence podél osy „c“ takového krystalu začalo docházet ke spinálním efektům jeho krystalické mřížky. Když rotace dosáhla určitého konkrétního úhlu, krystal prostě zmizel. Na první pohled to vypadá jako čirý nesmysl, jenomže se to opravdu stalo. Ve skutečnosti došlo k tomu, že ionty v krystalu počaly migrovat po velmi specifických liniích na prostoro-časové ose.

Zároveň začalo docházet k úžasným transformativním změnám v mřížkové struktuře daného objektu. Výsledkem toho všeho byl pozoruhodný efekt, který spočíval ve smrsknutí předmětného objektu na nekonečně malou velikost, nebo se analogickým způsobem takový objekt počal zvětšovat a zajistných okolností mohl i zmizet. Když se diflexní krystal nacházel v tomto rozšířeném stavu, dokázal absorbovat zhruba 1010 energie, která jim začala procházet. Na první pohled to opravdu vypadá přinejmenším velmi podezřele.

Ve skutečnosti se matematicky k analogickému závěru dopracovali vědci již ve čtyřicátých letech 20. století. Jejich práce je známá pod termínem „BANACH – TARKSÉHO PARADOX“ (https://prase.cz/library/BanachTarskehoParadoxAOS/BanachTarskehoParadoxAOS.pdf) (https://en.wikipedia.org/wiki/Banach%E2%80%93Tarski_paradox) . Především životopis Alfréda Tarskiho (vlastním jménem Teitelbaum), je v mnoha ohledech pozoruhodný (https://cs.wikipedia.org/wiki/Alfred_Tarski). Naakumulovaná energie v neřízeném stádiu by mohla vyvolat nepředstavitelně silný anihilační proces. Mohla však být také redukována pomalu pod kontrolou, a to různými způsoby.

Alfred Tarski (1901-1983)

Jiný aspekt expandovaného diflexního krystalu spočívá v tom, že by se vznášel ve svém expandovaném stavu a pohyboval by se obrovskou silou ve směru osy „c“. Takže tu je možnost vyrobit vozidlo, které by se dokázalo pohybovat na bázi tzv. „astrum lucis“ (hvězdného světla). Chápu,

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly