OPERACE "PAPERCLIPE" (6)

Je fascinující, že souvislostí mezi Kennedyho smrtí a osobami, skupinami a firmami napojenými na nacisty je mnoho a jsou dobře zdokumentovány. CIA, která předala stovky milionů dolarů nacistické Gehlenově organizaci, byla dlouho označována za hlavního aktéra atentátu. Ve směsici CIA a zpravodajských služeb, která atentát provázela, hráli roli takoví agenti jako budoucí lupiči z Watergate E. Howard Hunt a Frank Sturgis, důstojník CIA Desmond Fitzgerald, mafián Johnny Roselli, kubánský ministr Dr. Rolando Cubela, propuštěný neworleanský kněz David Ferrie a proticastrovští Kubánci Carlos Bringuier, Orlando Bosch a Carlos Prio Soccaras.

Ještě důležitější však je, že George DeMohrenschildt, dallaský ropný geolog, který byl posledním známým blízkým přítelem obviněného atentátníka Lee Harveyho Oswalda, začal svou zpravodajskou kariéru jako nacistický agent. Podle jednoho dokumentu CIA se DeMohrenschildt ucházel o práci pro americkou rozvědku již v roce 1942, ale byl odmítnut, protože byl nacistickým špionážním agentem. Jeho bratranec, baron Constantine Maydell, byl jedním z nejlepších nacistických zpravodajských agentů v Severní Americe a po válce byl naverbován do Gehlenovy organizace, aby řídil ruský emigrační program CIA.

Ve stejné době, kdy se DeMohrenschildt v Dallasu přátelil s Oswaldem a seznamoval ho s tamní komunitou ruských emigrantů, v níž měla Gehlenova organizace velké zastoupení, byl v úzkém kontaktu se svým přítelem J.Walterem Moorem, agentem oddělení pro domácí kontakty CIA. Podle dokumentů CIA poskytl DeMohrenschildt v roce 1957 po cestě do Jugoslávie agentuře "zahraniční zpravodajské informace, které byly okamžitě rozeslány ostatním federálním agenturám v deseti samostatných zprávách".

Dalšími Oswaldovými blízkými spolupracovníky v Dallasu těsně před atentátem byli Ruth a Michael Paineovi. Oswaldova manželka v době atentátu bydlela u Paineových a byla to právě Ruth - Paineová, žena s kontakty na CIA, která Oswaldovi sehnala práci v texaském "Školním

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.