„OPERACE MIRAGE“: UFO A ÚNOSY ZE STRANY CIA (1)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

26.11.2019 Exkluzivně

Úvod

ufologii a v popkultuře existuje přesvědčení, že světové vlády, především pak vláda Spojených států udržuje v tajnosti to, co bychom mohli nazvat realitou UFO. Jenomže….  Co když je to, alespoň v určitém měřítku jinak? Co když je ono avízované krytí je jaksi obráceno vzhůru nohama? Rád bych vás chtěl prostřednictvím tohoto materiálu seznámit s myšlenkou, kterou již poměrně dlouhou dobu nosím v hlavě. Co kdyby vlády a zpravodajské agentury použily problematiku UFO, ke krytí svých vlastních tajných operací?

Co by se stalo, kdyby velká část spisů, které leží UFO vyšetřovatelům na stole, byla výsledkem gigantického podvodu? Co by se stalo, kdyby některé z nejdůležitějších ufologických událostí v historii byly výsledkem děsivého lidského experimentování? Existuje nějaká velká zpravodajská operace, jež se specializuje na manipulaci s jevem UFO, a to již od samého jeho vzniku? Je CIA odpovědná za některé s nejslavnějších únosů zaznamenaných v ufologické literatuře? V tomto speciálním materiálu se chci soustředit na jednu konkrétní tezi. Je možné, že by široké spektrum „temných událostí“ mohlo být přímo spojených s původem mnoha mýtů vzniklých kolem problematiky UFO?

Zamysleme se nad následujícími fakty.....

-------------------------------------------------------

Počátek

V roce 1953, který byl doslova zaplněn „šumem“ kolem fenoménu UFO došlo ve Spojených státech ze strany CIA a se souhlasem USAF k uspořádání studijní komise pod vedením dr. H.P. Robertsona a dalšími vědeckými pracovníky, se snahou nalézt shodu v tom, jak čelit veřejnému mínění ohledně hádanky, kterou problematika fenoménu UFO rozhodně začínala být. Závěry tzv. „Robertsonova panelu“ byly nečekané. Shrnuji je v níže uvedených třech bodech:

  • UFO nejsou nepřátelské povahy a nic neprokazuje, že by současné vědecké apely v této oblasti měly být přezkoumány

  • Negativně vedená kampaň vůči tomuto fenoménu by mohla maskovat možné markery skutečně nepřátelských akcí

  • Kr

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly