OD "UFO" K TAJNÝM ZBRANÍM: CO STOJÍ ZA OBNOVENÝM ZÁJMEM MÉDIÍ O FENOMÉN "UFO"

Coles T.J.

Coles T.J.

autor

09.06.2021 Tajné projekty

Zájem médií o UFO ve skutečnosti nikdy nezmizí. Zprávy o podivných objektech na obloze se objevují již po staletí.1 Některé zprávy o podivných objektech podobných vzducholodím pocházejí již z 19. století. Fascinace médií tímto tématem však skutečně začala v červnu 1947, kdy podnikatel a letec Kenneth Arnold (1915-1984) spatřil devět stříbřitých plavidel pohybovat se nad horou Mount Rainier ve státě Washington.2 Média zavedla termín "létající talíře". Od té doby zaujaly pozornost veřejnosti případy údajných únosů a havarovaných plavidel, jako byl například incident v Roswellu v Novém Mexiku, který se odehrál jen o měsíc později.

Psychologové se pokoušeli vysvětlit pozorování neidentifikovaných létajících objektů (UFO) jako produkt vedlejších účinků drog, psychózy, halucinací, falešné paměti, lží atd. Psychoanalytik Carl Jung však předpokládal, že sdílené, nevědomé archetypy nemají žádnou podobu, dokud jim kultura neposkytne šablony, v nichž se mohou projevit. Ve věku vědy, říkal Jung, se projevují jako UFO: něco vyspělejšího, než jsme my, něco jako bohové, ale s koncepty, které zapadají do našeho moderního, hi-tech světa.3 Armáda se na UFO dívá optikou národní bezpečnosti. Nezajímá je, zda jsou plavidla umělé nebo přirozené povahy, nebo zda je pilotují inteligentní bytosti z jiného světa. Vojáci se ptají: Jsou hrozbou pro náš národ? Narušují zbraňové a komunikační systémy? Můžeme se z jejich schopností poučit? Jak zabráníme tomu, aby se potenciální schopnosti dostaly do rukou nepřítele? Média mezitím mají na UFO nejrůznější ziskové - a propagandistické - zájmy. Příběhy o mimozemšťanech a záhadných plavidlech zvyšují sledovanost.

Nyní slavné UFO/UAP (známé jako GIMBAL) zachycené
piloty amerického námořnictva v roce 2015.
Technologie - pokud přijmeme video jako autentické - se zdá být
příliš pokročilá na to, aby mohla být použita
jakoukoli pozemskou mocností. Jaký byl skutečný důvod zveřejnění záběrů?

Prezentace vědeckých skeptiků pomáhá médiím udržet si fasádu důvěryhodnosti.  Historicky vlády využívaly UFO jako zástěrku pro své tajné programy. Nejznámějším případem je americká "Ústřední zpravodajská služba" (CIA), která prostřednictvím kontaktů s médii propagovala příběhy o UFO, aby zmátla veřejnost, že zkušební lety přísně tajného špionážního letounu U2 byly návštěvníky z jiného světa.4 Dnes se západní média zaměřují na hrstku bývalých zaměstnanců Pentagonu, včetně bývalého náměstka ministra obrany pro zpravodajskou činnost Chrise Mellona, bývalého důstojníka kontrarozvědky Luise Elizonda a velitele námořnictva ve výslužbě Davida Fravora. Čtyři roky po odhalení "Programu pokročilé identifikace leteckých a kosmických hrozeb" masmédia nadále vyhledávají (nebo jsou instruována, aby uváděla) odborné poznatky těchto a dalších osobností. Proč?

Chris Mellon

Jde o upřímnou snahu dobrat se pravdy o možných mimozemských návštěvách, nebo o kontrarozvědnou operaci s cílem utajit novou generaci supermoderních kosmických plavidel? Jako protiváhu plánům USA na globální vojenskou nadvládu vyvíjejí Rusko a Čína flotily bezpilotních letounů a vesmírných zbraní. "UFO" poskytují americkým zpravodajským službám dokonalé krytí pro jejich vlastní utajované zbraňové systémy a také zastrašují členy amerického Kongresu, aby schválili rozpočty na hi-tech výzkum a vývoj pod záminkou sledování mimozemských plavidel. Ke zmatku přispívá i to, že komerční operace, jako jsou operace společnosti "SpaceX", slouží jako zástěrka pro utajované operace Pentagonu.

 

Nadvláda celého spektra

Než se podíváme na úhel pohledu mimozemských/pokročilých zbraní, zvažme politické souvislosti. V 80. letech 20. století, na vrcholu studené války (1947-1991), se USA snažily zničit sovětské mezikontinentální balistické rakety pomocí pozemních nebo kosmických laserů, aby USA měly možnost prvního úderu, aniž by byly vystaveny následkům odvetného jaderného úderu.5 Tento záměr byl znám jako "Strategická obranná iniciativa". (V reálném světě by i při jednosměrném jaderném úderu uniklo do atmosféry tolik škodlivin, že by se většině lidí na Zemi stal život nesnesitelným).6 Překážka programu spočívala v nemožnosti energeticky napájet lasery ve Vesmíru. Původní návrhy (projekt Excalibur) počítaly s jadernými výbuchy ve Vesmíru i v podzemí, jejichž elektromagnetickou energii by bylo možné přeměnit na laserovou formu energiie, která by ničila balistické střely.7 Mnoho zbraní tohoto typu bylo vyvinuto na letecké základně Kirtland v Novém Mexiku.8

Tyto nebezpečné a přísně tajné experimenty vyžadovaly krycí příběhy, z nichž jedním byli mimozemšťané. Paul Bennewitz (1927-2003) byl soukromým dodavatelem NASA a amerického námořnictva a ufologem. Zdálo se, že Bennewitz věří, že UFO jsou mimozemská plavidla. Vojenské dokumenty však naznačují, že se možná snažil americké letectvo ošálit tím, že je žádal o financování svých výzkumů na toto téma.9 Bennewitz žil poblíž Kirtland AFB a používal amatérské vybavení, a tak zachytil něco, co považoval za důkazy o UFO. Armáda se obávala, že narazil na "Excalibur" a související projekty. Prostřednictvím zvláštního agenta "Úřadu pro zvláštní vyšetřování letectva" (AFOSI) Richarda Dotyho byl Bennewitz zásobován extravagantními dezinformacemi: že USA vyvíjejí speciální zbraně pro boj s mezigalaktickými kolonizátory, kteří operují v hlubokých podzemních základnách. Bennewitz tuto dezinformaci šířil mezi civilními ufology v "Organizaci pro výzkum leteckých jevů" (později "Mutual UFO Network") i jinde.10

Po skončení studené války se USA ocitly v jedinečném postavení, kdy mohly ovládnout svět.V krátkém období (1991-2000) si USA a Británie doslova vybíraly vrcholné politiky Ruska.11 Během této doby zveřejnilo americké kosmické velitelství svůj program až do roku 2020. Pomocí kosmických platforem, včetně zbraňových a komunikačních systémů, by USA dosáhly "plné spektrální dominance" nad zemí, mořem, vzduchem a blízkým kosmickým prostorem, včetně kyberprostoru, "k ochraně amerických zájmů a investic".12 Na rozdíl od z velké části nerealizované "Strategické obranné iniciativy"13 byla "široko-spektrální dominance" dlouhodobým projektem. Za Trumpovy administrativy USA vytvořily své kosmické síly a novou generaci útočných kapacit. Stejně jako "Strategická obranná iniciativa" vyžadují konkrétní technologie zapojené do "dominance v plném spektru" krycí příběhy. Jak bylo uvedeno výše, nevysvětlitelné vzdušné jevy jsou zdokumentovány již od starověku. To neznamená, že všechna UFO jsou přísně tajná vojenská plavidla, ale vojenské zpravodajské služby využívají naší nedostatečné informovanosti o UFO.

Mediální pokrytí nedávných událostí UFO/UAP
(neidentifikovaných atmosferických jevů).
Kolik z toho je skutečným vyšetřováním a kolik
propaganda zpravodajských operací?

Program pokročilé identifikace atmosferických a kosmických hrozeb  

V polovině roku 2000 požádal dodavatel NASA Robert Bigelow ze společnosti "Bigelow Aerospace" vůdce demokratické většiny senátora Harryho Reida o založení organizace, tehdy nazvané "Advanced Aerospace Weapon Systems Application Program" (AAWSAP). V roce 2007, za vlády George W. Bushe, převzala "AAWSAP" americká "Obranná zpravodajská agentura" a přejmenovala jej na "Advanced Aerospace Threat Identification Program" (AATIP). Změna názvu naznačuje, že podivné objekty pozorované piloty jsou tajné zbraně přebalené jako hrozby pro USA. Analýzu těchto "hrozeb" v rámci "AATIP" údajně prováděla společnost "Bigelow Aerospace".

Program údajně řídil důstojník kontrarozvědky, který pracoval v Afghánistánu a Iráku, jistý Luis Elizondo. Elizondo později znovu nastoupil, ale nikoliv za "AATIP", nýbrž jako ředitel speciálního řídicího štábu národních programů. Na hlavičkovém papíře rezignace není uvedeno datum a v oficiálním logu je pouze napsáno "Zpravodajské oddělení ministerstva obrany".14 Novináři poznamenávají, že neexistuje žádný skutečný důkaz o tom, že Elizondo někdy pracoval pro "AATIP".15 Zdá se, že v americké armádě neexistuje žádná taková pozice s názvem "Ředitel štábu pro speciální řízení národních programů", pro kterou Elizondo údajně pracoval. Spíše se jedná o pozici inzerovanou soukromou firmou pro analýzu dat s názvem "Novett" a, mezi jejíž zákazníky patří federální a vojenské agentury.16

Paul Bennewitz & Richard Doty

"Novetta" hledala zaměstnance na úrovni "Přísně tajné "a také citlivé informace s několikaletou zkušeností s federálními zpravodajskými službami. Jednalo se o pozici "staršího analytika pro hodnocení zpravodajských programů", který by radil řediteli štábu pro speciální řízení národních programů (tj. Elizondovi) při spolupráci na národní zpravodajské strategii. Náplň práce zahrnovala aplikaci zpravodajské analýzy na "opatření pro hodnocení specifických programů".17 Je důležité zdůraznit, že ačkoli "AATIP" nebyl v té době zveřejněn, byl - nebo alespoň jeho části byly - odtajněny. To je velmi pochybné, protože kdyby Pentagon skutečně zkoumal pokročilé hrozby, nezadával by tuto práci externím společnostem a označil by projekt jako přísně tajný/citlivě sdílené informace. Odtajněné prvky programu si buď nezasloužily pozornost médií, které se jim později dostalo, nebo byly překrouceny agenty kontrarozvědky. "AATIP" byl oficiálně uzavřen v roce 2012. Dokumenty "AATIP" s nízkou úrovní utajení později "unikly" a prostřednictvím "FOIA" je získal novinář George Knapp, výzkumník John Greenewald a bývalý důstojník britského "Ministerstva obrany" pro UFO Nick Pope. Greenewald poznamenává, že každý z vyšetřovatelů obdržel "podobné", a tedy mírně odlišné verze seznamů četných subjektů zkoumaných v rámci "AATIP".18 Je také podezřelé, že unikly pouze neutajované materiály. (Zde je na anšem portálu k dispozici aktuální rozhovor s Johnem Greenewaldem).

 

Co říkají dokumenty "AATIP" 

V žádném konkrétním pořadí: Prvním je dokument oddělení podpory akvizičních hrozeb "Agentury pro obranné zpravodajství", který byl vypracován pro "Ředitelství analýz" (napojené na Novettu?) a "Úřad pro varování před obrannými hrozbami". Autorem uvedeného dokumentu je britsko-německý profesor fyziky na "St. Andrews University" v Edinburghu ve Velké Británii - Ulf Leonhardt. S využitím materiálů z otevřených zdrojů víme, že převážně pojednává o teoretickém procesu maskování prostřednictvím efektu optické neviditelnosti.19 Druhý materiál napsal John R. Albertine ze soukromé firmy "Analytic Services Inc." a týká se vysokoenergetických laserů. Mezi hrozby pro americké kosmické lodě patří optické senzory, které mohou být vyřazeny z provozu nepřátelskými lasery.20 Třetí zpráva, jejímž autorem je William Culbreth z "Nevadské univerzity", se týká detekce hypersonických vozidel s vysokým rozlišením.21

Klíčovou postavou, která stojí za Pentagonem schváleným zveřejněním "UFO" videí,
je důstojník kontrarozvědky Luis Elizondo. Na snímku s
poprockovou hvězdou Tomem DeLongem
(vlevo).
Elizondo v Afghánistánu

Čtvrtá zpráva se týká výpočetního potenciálu metalické spintroniky pro vysokorychlostní zpracování dat. Jméno autora a podrobnosti jsou redakčně upraveny. Teorie kovových spinů je popisována jako "stále relativně v plenkách".22 Todd C. Hufnagel z "Johns Hopkins University" je autorem páté zprávy o "kovových spinech" určených pro letecké a kosmické aplikace.23 J. C. Williams z "Ohio State University" přispěl šestou zprávou o "materiálech pro pokročilé letecké a kosmické platformy".24 Dva soukromí konzultanti, Richard K. Obousy a Eric W. Davis, napsali sedmou zprávu o "warp pohonu, temné energii a manipulaci s extra dimenzemi". Dokument představuje čistě teoretický rámec pro pokročilý relativistický pohon v předpokládaném kvantovém vakuu.25

Autoři zprávy číslo osm jsou redigováni. Stejně jako zpráva číslo šest se týká "Metamateriálů pro aplikace v letectví a kosmonautice".26 Autoři zprávy číslo devět jsou rovněž redigováni. Píší o "biomateriálech", včetně celulózy, polykarbonátů, silikonu a zvláštních přípravků pro regeneraci tkání.27 Desátý dokument nemá oficiální pečeť "Agentury obranného zpravodajství". Je připisován společnosti "EarthTech International" se sídlem v Austinu v Texasu.28 Jedenáctý dokument napsal Eric W. Davis ze společnosti "EarthTech" a představuje koncepty týkající se manipulace s časoprostorem pro mezidimenzionální cestování.29 Dvanáctou a poslední zprávu napsal Hal Puthoff ze společnosti "EarthTech" a opět zahrnuje více teorie na výše uvedené téma.

"Stanfordský výzkumný institut" byl založen v roce 1970 a o sedm let později byl přejmenován na "SRI International". Puthoff byl placen CIA a "Agenturou obranného zpravodajství", aby v "SRI International" zkoumal psychotronický potenciál lidské mysli31 a to i s takovými lidmi, jako byl agent Mossadu Uri Geller.32 Puthoff a další, zejména poprocková hvězda Tom DeLonge, se spojili s důstojníkem kontrarozvědky Elizondem a založili "To the Stars Academy of Arts and Science" (TSAAS). Tento tým prostřednictvím hromadných sdělovacích prostředků lobuje za "AATIP". Všimněte si, že v žádném z výše uvedených dokumentů není zmínka o UFO. Proč tedy "TSAAS" spojuje "AATIP" s UFO?

Snad nejhorší ze všeho je, že z interních e-mailů vyplývá, že Elizondo se o UFO nezmiňuje. V srpnu 2017 se snažil prověřit pro zveřejnění tři neutajovaná "UFO" videa, která popisuje následovně: "Bezpilotní letadla (balóny, komerční UAV, soukromé drony, jako jsou kvadrokoptéry atd.), nadále představují potenciální hrozbu pro "Mministerstvo obrany."33

Dva z odtajněných  "AATIP" dokumentů, které "unikly"

Námořní středisko vzdušného boje   

Deník "New York Times" odhalil existenci "AATIP" v prosinci 2017. Bylo jeho "odhalení" selektivním únikem informací? "Sólokapr" se zaměřil na UFO jako hrozbu pro národní bezpečnost USA, přestože ve výše uvedených dokumentech není o UFO ani zmínka. Článek sice připouští, že části programu "AATIP" zůstávají utajené, ale bez důkazů se odvolává na Elizonda jako ředitele programu. Tato "senzace" byla vhodně načasována, protože, jak bylo uvedeno, Elizondo nedávno "rezignoval" na svou funkci, což mu údajně umožnilo mluvit.34 Elizondo však tvrdí, že si i po jeho údajné "rezignaci" mu byla ponechána bezpečnostní prověrka na stupni "přísně tajné".35 Jak je to možné?

Harold Puthoff

Humbuk kolem "AATIP" byl komponován třemi videozáznamy natočenými v různédobě, ale zveřejněnými přibližně ve stejnou dobu: FLIR (2004), GIMBAL (také GIMBLE) (2015) a GOFAST (2015). Je příznačné, že každé z nich pořídili piloti amerického námořnictva z pouhých dvou lodí: USS Nimitz a USS Theodore Roosevelt. V roce 2004 se nadporučík Chad Underwood  z lodi Nimitzúdajně použil infračervený systém FLIR (Forward-looking infrared) k pořízení videozáznamu objektu "tic-tac". Video uniklo o tři roky později, bylo začleněno do mediálních zpráv souvisejících s "AATIP" a v roce 2020 byl záznam potvrzen Pentagonem. Svědkem UFO byl velitel David Fravor (nyní ve výslužbě). GIMBAL a GOFAST byly zaznamenány v roce 2015.36 Údajně ukazují neobvyklý vysokorychlostní objekt jehož pohyby odporují fyzikálním zákonům. Je však podezřelé, že piloti byli přiděleni na stejnou letadlovou loď Theodore Roosevelt a že Elizondo a jeho spolupracovníci propagují tento druh videí napříč mainstreamovými médii, přestože uniklé dokumenty AATIP/FOIA se o těchto videích nezmiňují.

Možným vysvětlením je, že americké námořnictvo pracuje na přísně tajných experimentálních letadlech nebo že americká armáda disponuje nějakou propracovanou technologií pro falšování radarových a infračervených snímků. Dr. Salvatore Pais je bývalým spolupracovníkem NASA a kontraktor pracující pro zbrojní společnost "Northrop Grumman". Byl přidělen k letecké divizi "Naval Air Warfare Center" (NAWCAD) a později k programům strategických systémů námořnictva. V průběhu let 20162017 Pais prezentoval své nápady "Radě pro hodnocení vynálezů" - "NAWCAD". Zákon o utajování vynálezů z roku 1951 umožňuje podávat tajné patenty. Přesto byly Paisovy vynálezy podány veřejně. Proč? Řada patentů je u amerického námořnictva, jeden z nich nese název "Plavidlo využívající zařízení pro redukci setrvačné hmotnosti".37 Opírá se o to, co konstruktér nazývá "Paisův efekt". Kompaktní fúzní reaktor vytváří čistý zisk energie prostřednictvím řízeného pohybu elektricky nabité hmoty za pomoci zrychlených vibrací. Tento proces generuje enormní zrychlení i zpomalení, při němž vzniká extrémně vysoké teplo a plazmová pole stlačená v jádře generátoru.38

Toto UFO údajně vyfotografoval pilot námořnictva v roce 2018.
Vypadá podezřele jako samotný Dr. Salvatore Paise a který je veřejně přístupný
patent. Je tato fotografie podvrh, který má za cíl vytvářet dojem
že Rusko nebo Čína má technologii "UFO" založenou na Paisově patentu?

Patent zní jako science fiction, ale návrhy se zdají být důvěryhodné (bez otazníku, proč jsou veřejné), protože je podpořil technologický ředitel amerického námořního letectva James Sheehy a patentový zástupce "NAWCAD" - Mark O. Glut. Novináři, kteří hovořili se zúčastněnými stranami, tvrdí, že Sheehy a spol. tvrdí, že patenty jsou nejen věrohodné, ale i "funkční ".39  Přinejmenším od roku 2018, kdy patenty vznikly, provozuje Pentagon tajného nástupce "AATIP""Pracovní skupinu pro neidentifikované letecké jevy" (UAPTF), která byla potvrzena o dva roky později.40 Přinejmenším jedna ze zpráv "UAPTF"  byla široce rozšířena neznámými stranami prostřednictvím tajného internetového protokolu "Ministerstva obrany" - NSANetu a Intelinku CIA.41 Zpráva obsahuje snímek pořízený pilotem námořnictva (opět) trojúhelníkového UFO ). Objekt vypadá velmi podobně jako Paisovy návrhy.42 Namísto toho, aby média na snímek zareagovala, jako možné pozorování přísně tajné zbraně, hodila ho do jednoho pytle s FLIR, GIMBAL a GOFAST a spojila ho s AATIP a UAPTF tj. naznačila, že jde o mimozemské plavidlo.

Časopis The Debrief původně označil tento snímek za uměleckou rekonstrukci.
(viz pravý panel). Později tento popisek odstranil
(levý panel), čímž vznikl dojem, že se jedná o tzv. UFO v podobě černého trojúhelníku.
Bylo to proto, aby se zpočátku skryl fakt skutečného trojúhelníkového objektu UFO,
nebo bylo toto UFO také falešným snímkem?

Prekurzor palladia  

Fascinující epizodou shromažďování zpravodajských informací v době studené války byl "Projekt Palladium". Vedoucí programu a výkonný pracovník CIA Gene Poteat říká: "Vymyslel jsem schéma, jak elektronicky generovat a vpravovat do sovětských radarů pečlivě kalibrované falešné cíle, které by je oklamaly, aby viděly a sledovaly přízračné letadlo." Poteat později řekl, že aktivity "AATIP" hodně připomínaly "Projekt Palladium".43 Důstojníci "Palladia" přijímali radarový signál, přiváděli jej do zpožďovací linky a vysílali zpět do radaru. Délka zpoždění byla proměnlivá a simulovala dosah a rychlost cíle. Mohlo být simulováno cokoli od "neviditelného" stealth letadla až po velký blikající bid na obrazovce. Tým studoval sovětské reakce, aby pochopil, jak mohou být americká plavidla/letadla viděna nepřáteli. CIA a "Národní bezpečnostní agentura" se spojily, aby zajistily komunikační a signální zpravodajství (COMINT a SIGINT), které monitorovalo sovětské reakce na "letadla duchů". Tým převážel své vybavení v dodávkách a prováděl své experimenty a operace v mnoha sovětských zemích z pozemních stanic, lodí námořnictva a dokonce i z ponorek. Někdy se týmy vzájemně koordinovaly.44

Například během kubánské krize v roce 1962 jeden pozemní tým vyslal letadlo duchů "nad" Kubu, zatímco tým z ponorky vypustil atmosferické "kovové koule". "Doufali jsme, že Sověti vystopují a nahlásí narušující letadlo a poté zapnou svůj radar SA-2 [země-vzduch] pro sledování cílů v rámci přípravy na odpálení svých raket - a nahlásí, že viděli i další podivné cíle neboli koule." Sovětským pozorovatelům se koule na radaru objevovaly a mizely jako UFO. Vzhledem k tomu, že obě strany byly vyzbrojeny mezikontinentálními balistickými raketami nesoucími jaderné hlavice, nebylo záměrné vnášení falešných radarových cílů asi nejrozumnějším nápadem. Byly vyslány kubánské stíhačky, které nad koulemi kroužily, zatímco další Kubánci pronásledovali přízračné letadlo. NSA zachytila vysílání kubánského pilota a potvrdila, že "letadlo" sestřelí. Tým "Palladium" signál vypnul, čímž "letadlo" zmizelo.45

Síťová emulace víceprvková signatury integrovaného systému (NEMESIS)
prý umožní námořnictvu USA oklamat senzory a radary nepřítele  tím, že
vytváří iluzi "flotily plavidel duchů"  nad oceánem a pod jeho hladinou.
Systém může také simulovat formace letadel na obloze.

Přejděme do současnosti. Aby zvýšil šance na uznání Paisových patentů, technický ředitel "Naval Aviation Enterprise" osobně lobboval u nadřízených, že Čína investuje do podobných technologií, tedy takových, které vypadají podobně jako UFO hlášené piloty námořnictva.46 Jsou skutečně UFO nevysvětlitelné jevy jež jsou využívány k oklamání vládních investorů k rozšíření tajných projektů USA tvrzením, že jde o čínská nebo ruská plavidla? Jsou to podvody, které má na svědomí americká vojenská rozvědka za stejným účelem? Nebo se jedná o tajná americká plavidla zkonstruovaná v rámci projektů "Sensitive Compartmented Information", o nichž ví jen málo vojenského personálu? "NAWCAD" později uznala, že "'Paisův efekt nelze prokázat".47 Podobně jako výše uvedený Bennewitzův příklad v souvislosti s využitím mimozemšťanů jako zástěrky pro laserový výzkum, vyžaduje éra "širikospektrální nadvlády" krycí příběhy pro pokročilé zbraně, ale také pro oklamání politiků, že UFO by mohla být nepřátelská plavidla. Možná byly Paisovy patenty veřejně podány proto, že americká vojenská rozvědka chce, aby Kongres, tj. lidé, kteří financují její projekty, uvěřili, že tento druh technologie je proveditelný a že Číňané nebo Rusové mají zbraně založené na těchto návrzích.

 

Skutečné hrozby  

Stojí za to se zamyslet nad některými tajnými létajícími zbraněmi, na kterých se v současné době pracuje. V roce 2013 novináři odhalili existenci letounu RQ-180 společnosti "Northrop Grumman", postaveného pro CIA a americké letectvo - stealth dron ve tvaru bumerangu, který je schopen provádět sledovací operace.48 Žádné snímky tohoto dronu nebyly oficiálně zveřejněny, ale koncem roku 2020 zveřejnil deník "Aerospace Daily" fotografie toho, co vypadá jako toto plavidlo.49 Podle předpovědí by měl být v roce 2023 uveden do provozu hypersonický dron Lockheed SR-72, který může přecházet do volného kosmického prostoru a provádět odtud sledovací mise a raketové údery. Kromě bezpilotních letounů mají USA i další kosmické zbraně, jako je Boeing X37-B ve tvaru raketoplánu, vynášený na raketě Atlas V. a určený k vysílání mikrovln na pozemní cíle.50 V lednu 2018 vynesla společnost SpaceX na oběžnou dráhu na své raketě Falcon 9 přísně tajný náklad americké armády zvaný "Zuma" od společnosti Northrop Grumman.51

Grafika záhadného Boeingu X37-B ve tvaru raketoplánu,
který provádí americké zpravodajské operace na oběžné dráze Země
Kresba bezpilotního letounu RQ-180 společnosti Northrop Grumman,
vyráběného pro CIA a americké letectvo
Čínský hypersonický dron WZ-8, který byl v roce 2019 vystaven na přehlídce
u příležitosti 70. výročí založení Čínské lidové republiky
Koncepční obrázek letounu Suchoj S-70,
který ruská vláda vyvíjí jako neviditelný dron
Lockheed SR-72, jehož operační nasazení se předpokládá v roce 2023,
je hypersonický bezpilotní letoun, který může překračovat
hranice vesmíru a provádět pozorovací mise a raketové údery

Ruská vláda vyvíjí letoun Suchoj S-70 jako neviditelný dron, který má být plně funkční do roku 2024. Čína mezitím vyvíjí hypersonický dron WZ-852 a stealth dron Sky Hawk.53 V roce 2020 byl do vesmíru vypuštěn blíže neurčený raketoplán.54 Je však třeba poznamenat, že žádná z těchto technologií nemá takové schopnosti, ať už skutečné, nebo ne, jaké jsou popsány ve videích FLIR, GIMBAL a GOFAST. Zákon o autorizaci zpravodajských služeb USA pro rok 2021 obsahuje oddíl nazvaný "Pokročilé letecké hrozby". Oddíl požaduje, aby "Pracovní skupina pro unifikované letecké jevy" (UAPTF) "Úřadu námořního zpravodajství" pokračovala ve standardizaci sběru nevysvětlitelných leteckých fenoménů. Zákon rovněž odhaluje, že FBI vede databázi narušení vzdušného prostoru USA. Do kompetence "UAPTF" patří také zjišťování, zda "potenciální protivník ... dosáhl průlomových leteckých schopností, které by mohly ohrozit strategické nebo konvenční síly Spojených států".55 Přijetí tohoto zákona ukazuje, že úsilí kontrarozvědčíka Elizonda a jeho týmu se vyplatilo.

Haim Eshed

Na pozadí tohoto rostoucího zájmu médií a vojensko-zpravodajských intrik přispěli spojenci USA svou troškou do mlýna. V prosinci 2020 izraelský brigádní generál vojenské rozvědky (Aman) ve výslužbě a bývalý šéf "Kosmické obranné agentury" -  Haim Eshed sdělil přednímu izraelskému listu Yediot Aharonot, že "Galaktická Federace" mimozemských uzavřela celou řadu dohod s USA. Údajná dohoda zahrnuje společný projekt těžby na Marsu. Eshed také naznačil, že tzv. "únosy", by mohly být evokovány "historickou smlouvou ohledně realizace mimozemských experimentů zde na Zemi". V reakci na komentáře, které obsahovaly i tvrzení, že prezident Trump věří v mimozemšťany, ale jejich existenci pro případ masové paniky neodhalil. NASA popřela, že by kdy byla v jakémkoliv kontaktu s mimozemšťany. Zajímavé je, že Bílý dům se k tomu odmítl vyjádřit.56 V kontextu současných technologických závodů s Čínou a Ruskem jsou příběhy o UFO a ET pravděpodobně součástí psychologické kampaně, jejímž cílem je vyvolat v Kongresu dojem, že nepřátelské státy disponují vysoce vyspělými technologiemi.

Zda jde v případě "AATIP" a souvisejících programů ohledně sledování mimozemských plavidel, nebo o nafukování vojenských rozpočtů snaha o to, aby se udržel krok s technologiemi nepřátelských států, se asi nikdy nedozvíme.

-------------------------------------------------------------------

 

PRAMENY:

1. Richard Stothers (2007) “Unidentified Flying Objects in Classical Antiquity,” The Classical Journal, 103(1): 79-92.
2. Kenneth Arnold and Ray Palmer (1952) The Coming of the Saucers: A Documentary Report on Sky Objects that Have Mystified the World, Published by the Author.
3. C. G. Jung (1979) Flying Saucers: A Modern Myth of Things Seen in the Sky, Princeton University Press.
4. Gerald K. Haines (1997) “CIA’s Role in the Study of UFOs, 1947-90,” Studies in Intelligence, 40(5): 67-84.
5. Dean Wilkening and Kenneth Watman, “Strategic Defenses and First-Strike Stabil-ity,” R-3412-FF/RC, November 1986, RAND.
6. Joshua Coupe et al., “Nuclear Winter Responses to Nuclear War Between the United States and Russia...”, JGR Atmos-pheres, 124(15): 8522-43.
7. Peter J. Westwick (2008) “‘Space-Strike Weapons’ and the Soviet Response to SDI,” Diplomatic History, 32(5): 955-79.
8. https://apps.dtic.mil/dtic/tr/fulltext/u2/a528970.pdf
9. www.openminds.tv/wp-content/uploads/DOTY-FOIA-ATR.pdf
10. Greg Bishop (2005) Project Beta: The Story of Paul Bennewitz, National Security, and the Creation of a Modern UFO Myth, Paraview Pocket Books.
11. www.theguardian.com/world/2002/oct/13/usa.russia
12. https://ia802705.us.archive.org/10/items/pdfy-j6U3MFw1cGmC-yob/U.S.%20Space%20 Command%20Vision%20For%202020.pdf
13. https://2001-2009.state.gov/r/pa/ho/time/rd/104253.htm
14. www.history.com/news/unidentified-ufo-investigation-documents
15. https://theintercept.com/2019/06/01/ufo-unidentified-history-channel-luis-elizondo-pentagon
16. www.novetta.com
17. https://clearedjobs.net/job/senior-intelligence-program-assessment-analyst-pentagon-virginia-740372
18. www.theblackvault.com/casefiles/to-the-stars-academy-of-arts-science-tom-delonge-and-the-secret-dod-ufo-research-program
19. https://info.publicintelligence.net/DIA-InvisibilityCloaking.pdf
20. https://docu-ments2.theblackvault.com/documents/dird/state-of-art-and-evolution-of-high-energy-laser-weapons.pdf
21. www.theblackvault.com/docu-mentarchive/wp-content/uploads/2019/02/William-Culbreths-paper.pdf
22. https://documents2.theblackvault.com/documents/dird/metallicspintronics.pdf
23. https://documents2.theblackvault.com/documents/dird/metallicglasses-statusand-prospectsforaerospaceapplications.pdf
24. https://documents2.theblackvault.com/documents/dird/materials-for-advanced-aerospace_01122010.pdf

25. DIA-08-1004-012, 2 April 2010.
26. DIA-08-1004-006, 6 April 2010.
27. https://documents2.theblackvault.com/documents/dird/biomaterials.pdf
28. www.theblackvault.com/documen-tarchive/wp-content/uploads/2020/01/kitgreen-dird.pdf
29. https://documents.theblackvault.com/documents/traversablewormholes-drdavis.pdf
30. https://documents.theblackvault.com/documents/Advanced_Space_Propul-sion_1525479713208_41686961_ver1.0.pdf
31. https://web.archive.org/web/20170119205853/https://www.cia. gov/library/readingroom/docs/CIA-RDP79-00999A000300030016-2.pdf
32. www.timesofisrael.com/new-film-says-uri-geller-was-a-spy-for-cia-possibly-mossad
33. www.metabunk.org/attachments/16pg-responsive-doc-pdf.38091
34. www.nytimes.com/2017/12/16/us/poli-tics/pentagon-program-ufo-harry-reid.html

35. Interviewed by History Channel, “The UFO Insiders,” Unidentified: Inside Amer-ica’s UFO Investigation (2019), Episode 1, Season 1.
36. www.defense.gov/Newsroom/Releases/Release/Article/2165713/statement-by-the-department-of-defense-on-the-release-of-historical-navy-videos
37. https://patentimages.storage. googleapis.com/de/4c/43/62c585ccc936cc/US10144532.pdf
38. www.thedrive.com/the-war-zone/31798/the-secretive-inventor-of-the-navys-bizarre-ufo-patents-finally-talks
39. www.thedrive.com/the-war-zone/29232/navys-advanced-aerospace-tech-boss-claims-key-ufo-patent-is-operable
40. www.defense.gov/Newsroom/Releases/Release/Article/2314065/establishment-of-unidentified-aerial-phenomena-task-force
41. https://web. archive.org/web/20210117172153/https://thedebrief.org/fast-movers-and-transmedi-um-vehicles-the-pentagons-uap-task-force
42. https://web. archive.org/web/20210123173003/https://thedebrief.org/leaked-photo-surfaces-of-purported-unidentified-aerial-phenomena
43. https://web.archive.org/web/20210117172153/https://thedebrief.org/fast-movers-and-transmedium-vehicles-the-pentagons-uap-task-force
44. www.cia.gov/readingroom/docs/stealth_%20count.pdf

45. dtto.
46. www.thedrive.com/the-war-zone/28729/docs-show-navy-got-ufo-patent-granted-by-warning-of-simi-lar-chinese-tech-advances
47. www.thedrive.com/the-war-zone/39012/the-navy-finally-speaks-up-about-its-bizarre-ufo-patent-experiments
48. https://web.archive.org/web/20131207135406/https://aviation-week.com/Article.aspx?id=/article-xml/awx_12_06_2013_p0-643783.xml
49. https://aviationweek.com/defense-space/aircraft-propulsion/possible-photo-highly-secret-rq-180-aircraft-surfaces-online
50. www.defenseone.com/technology/2020/05/air-forces-secret-space-plane-art-plan-one-day-shoot-microwaves-earth/165198
51. www.space.com/38826-spacex-launch-es-secret-zuma-mission-lands-rocket.html
52. www.globalsecurity.org/military/world/china/bzk-008.htm
53. https://ukdefencejournal.org.uk/new-chinese-sky-hawk-stealth-drone-in-first-public-flight
54. www.nasaspaceflight.com/2020/09/china-launches-experimental-spaceplane
55. www.intelligence.senate.gov/publica-tions/intelligence-authorization-act-fiscal-year-2021
56. www.nbcnews.com/news/weird-news/former-israeli-space-security-chief-says-ex-traterrestrials-exist-trump-knows-n1250333