NOVÉ SKUPINY STUDUJÍCÍ UAP/UFO: SLEDOVÁNÍ OBLOHY, MÍT MOC NAD ZPŮSOBEM VÝKLADU UDÁLOSTÍ

Hayakawa Norio

Hayakawa Norio

autor

23.06.2020 Ufo

V posledních několika letech došlo ke společnému úsilí oživit aktivity spojené s vyšetřováním UFO založením nových organizací studujících tento fenomén. Po celá desetiletí mainstreamoví akademici tento obor zcela opomíjeli jako pseudovědu. Nové skupiny mají v plánu všechno změnit. Jednou z takových skupin je "Koalice vědců zaměřená na studium UFO" (Scientific Coalition for UAP Studies, SCU), která si udělala jméno, když prostudovala celý incident o setkání letadlové lodě Nimitz s UFO v roce 2004 a následně pak o tom vydala tři sta stránkovou zprávu.

„Až do dneška neexistovalo žádné rozsáhlejší a vědecky solidně podložené vyšetřování těchto fenoménů s použitím nejmodernějších vyšetřovacích nástrojů a specializovaného vyšetřovacího týmu“, řekl pro "Popular Mechanics" Robert Powell, člen řady SCU a odborník na fyziku zařízení.[1] Snahou SCU je to změnit. Členství v této organizaci vyžaduje podat přihlášku, pak se sejde výbor, který důkladně prověří každého nového člena. Přitáhla už do svých řad vědce, bývalé vojenské důstojníky a pracovníky orgánů trestního stíhání se zkušenostmi z vyšetřování a technickými dovednostmi.

Kvalifikace jsou impozantní: "Vyzkoušeli jsme dva současné a jednoho bývalého odborníka z NASA a máme i členy, jejichž předchozími zaměstnavateli byli Lockheed, NORAD a US Space Command, říká Powell. V důsledku kulturní „stigmatizace“ se pojem UFO opouští ve prospěch názvu UAP (Unknown Or Unidentified Aerial Phenomena), což znamená neznámé nebo neidentifikované letecké jevy. Tento pojem také začínají upřednostňovat ve vojenských a zpravodajských kruzích. "UAP eXpeditions" je další organizace, která se objevila na UFO scéně. "UAP eXpeditions" s částečnou podporou investorů ze Silicon Valley plánuje „sestavit špičkovou skupinu velmi zkušených profesionálů poskytujících veřejnosti služby v oblasti testování nových technologií souvisejících s UAP.“[2]

"UAP eXpeditions" má být průkopníkem ve schopnosti předpovídat, vyhledávat, sledovat a dokumentovat UAP pro další studia a analýzy. Jejich vyškolení pozorovatelé a vědci mají používat „klasické pozorovací techniky a nejnovější experimentální technologie – na správných místech a ve správnou dobu,“ napsal do příspěvku na Facebooku Kevin Day, zakladatel skupiny a její generální ředitel. Day je bývalý vrchní námořní poddůstojník amerického námořnictva a radarový operátor, jehož působení v provozu ovlivnilo jeho nové organizační zařazení. Jak Day, tak i jeho kolega Kevin Knuth působili v úderné skupině letadlové lodě v době slavného incidentu UFO v roce 2004 (viz. článek "UFO & militarizace vesmíru").

Knuth sdělil internetovému časopisu "Motherboard", že skupina teprve začíná pracovat, ale „cílem expedice je odhalit cosi podstatného. Naším cílem je pokusit se tyto objekty pozorovat a zaznamenávat je pomocí různých zobrazovacích metod.“ Další organizací je "UFO Data Acquisition Project" (UFODAP). Smyslem technického zaměření "UFODAP" je „poskytnout metody rozpoznávání, sledování a nahrání videozáznamů anomálních objektů při současném shromažďování dat z více senzorů.“ Jejich cílem je „rozšířit rostoucí síť těchto triangulovaných senzorových systémů na další horká místa[3] v Severní Americe a poté ve světě".[4]

Christopher O’Brien je mozkem UFODAP. Jako obyvatel San Luis Valley v americkém státě Colorado v letech 1989 2002 O’Brien prošetřoval neobvyklé události, z nichž vzešly tři knihy včetně titulu "The Mysterious Valley". O'Brien nainstaloval trojosé kamery s vysokým rozlišením, magnetometry a další monitorovací systémy pro zachycení nevysvětlitelných leteckých anomálií v San Luis Valley. Tento projekt vedl k vytvoření "UFODAP" a O´Brien nyní pracuje s „týmem vědců, inženýrů a bývalých členů zpravodajské komunity“.[5] Je samozřejmé, že náhlý zájem lidí, napojených na vojensko-průmyslový komplex, o záhadné letecké jevy není překvapující vzhledem k veškerému nedávnému vývoji, jak se o tom mluví v hlavním článku. Opravdu se zajímají jen o samotný fenomén nebo pročesávají oblohu kvůli obavám z pronikání cizích mocností?

V nedávné studii Tyler Rogoway poznamenal, že „americká vláda se v minulosti snažila využít významu UFO v populární kultuře a médiích ve svůj prospěch, a dokonce se snažila rozpracovat ty příběhy, které podporovaly její tajné cíle. Nejedná se o fámu ani snahu odvést pozornost jinam, je to historický fakt, který nelze popřít.“ Mít moc nad způsobem výkladu událostí je obzvláště důležité v éře, „kdy opět dochází k oživení zápasu velmocí“ a k „rychlému rozvoji ve výzkumu a vývoji tajných zbraní a rychlém nasazování nových vojenských vymožeností“.[6]

(Poznámka: Výše uvedené body neznamenají, že by některá z uvedených organizací byla spojena se skrytými orgány vojensko-průmyslového komplexu nebo jimi řízena.)

-------------------------------------------------

 

PRAMENY:

[1] Viz www.popularmechanics.com/military/research/a29875104/ufo-research-evolution/

[2] Viz. www.vice.com/en_us/article/bjw3q5/thissilicon-valley-startup-is-dedicated-to-detecting-ufos-off-the-california-cost

[3] Horká skvrna, také horké skvrny je místo v astenosféře v zemském plášti, kde se shromažďuje magma a stoupá vzhůru k zemskému povrchu. Následně se projevuje vulkanismem. Horké skvrny jsou charakteristické zvýšeným tokem geotermální energie.

[4] Viz. https://ufodap.com/

[5] Viz. https://alamosanews.com/article/new-ufoproject-underway-in-san-luis-valley

[6] Viz. www.thedrive.com