NIKOLA TESLA - O TOM, CO MOŽNÁ NEVÍTE - SPECIÁL (2)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

08.01.2019 Exkluzivně

Svého času vyšel v listu „New Yorker“ článek, který velmi zajímavým způsobem popisuje Trumpovu roli ve vyhodnocování získaných materiálů, jež byly součástí Teslova výzkumu:

John Trump se během II. světové války podílel na radarovém výzkumu ve prospěch Spojenců. V roce 1943 měly bezpečnostní služby Spojených států dostatečnou víru v jeho odborné schopnosti a dovednosti. Takže když Nikola Tesla zemřel ve svém pokoji hotelu „New Yorker“ na Manhattanu, bylo rozhodnuto zavolat profesorovi Trumpovi a zeptat se ho, zda by nepřátelští agenti měli nějakou šanci ukořistit a pochopit některé z Teslových tajemství. Velké obavy panovaly především z toho, že Tesla pracoval na „paprscích smrti“. Podrobně se o tom rozepisují jak Margaret Cheney, tak i Robert Uth v materiálu nazvaném „Tesla Master of  Lighting“ (https://www.newyorker.com/news/amy-davidson/donald-trumps-nuclear-uncle).

John Trump (1907 - 1985)

Takže profesor Trump zkoumal Teslovu dokumentaci včetně technického vybavení a samozřejmě o svém zjištění napsal pro „FBI“ speciální report, ve kterém uvedl, že neshledal nic, co by bylo v konfliktu s národně-bezpečnostními normami. Ve zprávě konkrétně poznamenal:

„Ve svém dosavadním šetření a to je můj osobní názor, jsem mezi vědeckými reporty, technickým vybavením, nebo jakýmkoliv jiným majetkem dr. Nikola Tesly neshledal nic, co by mohlo být významným přínosem pro tuto zemi, nebo co by představovalo nějaké nebezpečí, pokud by se takový materiál dostal do nepřátelských rukou. Z tohoto důvodu neexistuje žádný vědecký nebo vojenský důvod, proč by měl být jeho majetek držen nadále v úschově“  (https://www.muckrock.com/news/archives/2018/mar/19/fbi-tesla-ii/).

Již na první pohled je zřejmé, že tato zpráva, nebo lépe řečeno tato její verze, je určena pro veřejnost. Pravdou je úplný opak. Víme, že po zajištění Teslovy dokumentace, došlo prakticky ihned k jejímu převedení na status „Přísně tajné“. Víme také, že Teslovy vynálezy a objevy jsou dodnes hybným motorem celé

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly