MYŠLENKOVÉ FORMY: DRUHÁ STRANA KARMY (1)

Leland Kurt

Leland Kurt

autor

16.10.2020 Esoterika

Před několika lety jsem v americkém Bostonu procházel pár bloků od svého domova, abych použil místní veřejnou prádelnu. Právě jsem dostal zoufalou, ale poměrně neurčitou zprávu od kamarádky, v níž mi sdělovala, že si potřebuje promluvit. Chtěl jsem se zamyslet nad tím, co jsem slyšel v jejím hlase, než jí zavolám zpátky. Nedávno se zasnoubila s jedním z mých nejbližších přátel a navázala důvěrný vztah s dalším z mých dlouholetých přátel, který je mnohem starší než ona. Tento přítel žil roky bez milostného vztahu. Všichni jsme byli součástí malého duchovního společenství, v němž jsem často hrál roli poradce.

Naplnil jsem několik praček a nechal je prát, načež jsem odešel z prádelny dát si svačinu do nedaleké pekárny. Právě když jsem zabočil na chodník jednosměrné ulice, uviděl jsem obrovský nákladní vůz, jak se pokouší vjet právě na tuhle ulici, pro něj příliš úzkou – a on sám byl příliš vysoký pro elektrické a telefonní kabely, které nad ní visely. Pokračoval jsem v chůzi a byl už o půl bloku dál, když jsem uslyšel, jak se ke mně náklaďák blíží. Otočil jsem se a zahlédl, že co nevidět strhne vedení. Rozeběhl jsem se a skočil na nedalekou příjezdovou cestu, abych se dostal pryč z ulice. Samozřejmě, kabel během několika vteřin praskl a vystřelil jako bič k místu na chodníku, kde jsem před chvilkou stál.

Často zjišťuji, že události bdělého života můžeme interpretovat, jako by se jednalo o symboly ve snu. Když jsem pokračoval v cestě do pekárny, uvažoval jsem o symbolice té události. Neústupná a neomalená síla, nákladní vůz pokoušející se projet cestou, kterou neměl. To by byl onen starší muž. Cosi silně nabitého, elektrické vedení, napjaté až k prasknutí. To bylo pravděpodobně zasnoubení. Cítil jsem hlubokou náklonnost ke všem třem a chtěl je podpořit – ale zdálo se, že kdybych jakkoli zasáhl, jeden nebo více z nich by se na mě utrhli jako ten drát a došlo by k emocionálnímu (elektrickému) výboji, který by naše malé duchovní společenství mohl zničit.

O dva

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.