MUELLEROVO VYŠETŘOVÁNÍ NENÍ TÍM, ČÍM SE ZDÁ BÝT: LEKCE O POLITICE A ZPRAVODAJSKÝCH MÉDIÍCH

Dodson Frederick

Dodson Frederick

autor

01.07.2019 Společnost

Cítili jste se někdy trapně v přítomnosti lidí, kteří oddaně papouškují věci z médií, o nichž instinktivně víte, že jsou nesprávné? A jsou natolik neústupně pyšní na své naprogramované “vědomosti”,  že nemá cenu se s nimi hádat? A stále se podivujete nad tím, že  ještě existuj lidé, kteří berou tzv. zprávy vážně? Jsem si jistý, že ano.  Tyto pocity mám já celý svůj život, fakt. Když se ukázalo, že zpráva Roberta Muellera (Vyšetřování zvláštní rady)  o prezidentovi USA  Donaldu Trumpovi je velké nic, lidé kolem mně se začali ptát, zda jsem jasnovidec. Víc než rok jsem jim říkal, že z toho nic nebude, že se nic nevyšetří. I když jsem pořádal semináře o intuici, v tomto případě to nemá nic společného s jasnovidectvím. Jde jenom o zdravý rozum.

Pokaždé, když jsem se potkal s jistým sousedem, začal nadávat na Trumpa a jeho obličej zrudnul. Říkal mi, jak Robert Mueller Trumpa zničí, že je Trump zločinec,  spolčený s mafií. Jen jsem stál a přikyvoval, a věděl, že ten chlap je obětí mediálního vymývání mozků, které běží 24 hodin denně. Jenom jednou, během mnoha setkání s ním, jsem se odvážil říct: „Nemyslím, že by Mueller Trumpa zničil“. Pro souseda  to znamenalo, že já Trumpa podporuji. “Aha, takže vy podporujete Trumpa?“  To, že člověk musí být buď fanouškem Trumpa, anebo jeho odpůrcem, je další indoktrinací zpravodajských médií.

 “Ne, já jsem apolitický,” řekl jsem.  Zrovna proto se dívám na politický cirkus klidným, nezúčastněným pohledem.  “Tak proč to říkáte?” ptal se. Vypadal zmateně, jakoby jeho mysl prošla nějakou chybou v programu. Mueller Trumpa nezničí, protože on je jeho zaměstnavatelem“, řekl jsem tak neutrálně, jak to jen šlo. Jeho mysl byla naprogramována tím denním opakováním natolik,  že nebyl schopen zpracovat  to, co jsem zrovna řekl. Ani na to nereagoval. Nechtělo se mi vysvětlovat mu, že Mueller byl před tzv. nezávislým vyšetřováním pozván na schůzku s budoucím prezidentem v Trumpově věži (sídlo společnosti D. Trumpa-pozn.př.). Ani jsem mu neřek

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.