MISE "APOLLO": SKRÝVANÝ PODVOD PROSTÝM POHLEDEM (2)

Inženýr, dr. Gennadij Ivčenko zdůvodňuje tvrzení Billa Kaysinga

Gennadij Ivčenko, Ph.D., publikoval 55stránkový článek o výkonu motoru F-1. Jeho předpokladem je, že spalovací komora motoru F-1 byla nestabilní, což znamená, že motor F-1 nemohl využít svůj plný výkonový potenciál. Napsal:

„Otázka, zda raketové motory Saturn V odpovídaly uvedeným vlastnostem NASA, přímo souvisí s ‚podvodem Apollo Moon‘ – skutečně Američané v letech 1969–1972 kráčeli po Měsíci, nebo to byl komplikovaný podvod? Tuto otázku zpočátku položili samotní Američané téměř okamžitě po misích Apolla. V průběhu let se objevilo značné množství přímých a nepřímých důkazů, že alespoň některé mise byly ve skutečnosti inscenovány.“

Jedním z aspektů tohoto nepřímého důkazu, o kterém hovoří Ivčenko, jsou marketingové publikace NASA, v nichž hlavní konstruktéři sovětského kosmického průmyslu neměli žádné potíže dešifrovat, že skutečný výkon motorů F-1 nebyl takový, jak tvrdí NASA. Dále, jak říká Ivčenko, teprve nedávno začaly být k dispozici dokumenty, které jsou v rozporu s tvrzeními NASA. Zdá se tedy, že některá původní data pro motory F-1 existují a přežila, což potvrzuje konstatování Billa Kaysinga. Pro širokou veřejnost existují v technických knihách a článcích zdroje informací, které podrobně popisují různé aspekty Saturnu V a jeho motorů F-1. Nicméně, člověk by měl být opatrný, pokud jde o spolehlivost kteréhokoli z údajů v těchto zdrojích.

„Pokud jde o citace, veškeré technické informace v Severní Americe (včetně technických pokynů, příruček, návodů atd.) jsou psány takzvanými technickými spisovateli, kteří uvádějí dostupný materiál do literární podoby přístupné veřejnosti. Je to jen práce, něco jako novinář, který píše o technických tématech. Je snadné narušit zdrojový materiál (několik nekonzistentností v záznamech F-1 je uvedeno dále v tomto článku). Proto by se s veškerými čísly a technickými údaji v těchto dokumentech mělo zacházet opatrně.“

Jak již bylo zmíněno, Apollo 6, bezpi

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly