LINUS PAULING A TAJEMSTVÍ UFO

Bragalia Anthony

Bragalia Anthony

autor

30.03.2020 Ufo

Multidisciplinární vědec Pauling vykazoval zájem o UFO a panspermii, a poskytoval rovněž konzultace ohledně kovů s tvarovou pamětí.

----------------------------------------------------

 

UFO a vitamín C

Nositel Nobelovy ceny Linus Paulingfyzik, chemik a obhájce poněkud kontroverzního pravidelného užívání velkých dávek vitamínu C jako prevence proti mnohým chorobám včetně rakoviny – byl tajným výzkumníkem UFO, který sepsal velmi zajímavé tajné studie o fenoménu létajících talířů. Nedávno se vynořila informace, která také odhaluje, že Pauling zřejmě poskytl technickou expertízu "Battelle Memorial Institute"[1] při studiu kovu s tvarovou pamětí podobného tomu z události v Roswellu v následujících letech po této havárii! Vynořující se střípky výzkumu prozrazují, že se Pauling intenzivně věnoval studiu UFO a že měl s Battelle zvláštní vztah – byl smluvním výzkumníkem a vývojářem a je známo, že byl aktivní při studiu UFO během své práce pro "Projekt Blue Book", který zastřešovalo americké letectvo. Battelle byl rovněž zapleten do studia kovu s „tvarovou pamětí“ z vraku získaného při havárii UFO v Roswellu. Autor se o účasti Battelle v analýze vraku už dříve zmiňoval ve svých článcích. Nyní se ukázalo, že Paulinga pozval Clyde Williams, ředitel Battelle v době havárie v Roswellu, aby diskutoval o „intermetalických sloučeninách“[2] – skupině materiálů, které jsou základem slitin s „tvarovou pamětí“.

Opravdu multidisciplinární vědec Pauling vynikl jako jeden ze čtyř osob, které kdy obdržely další Nobelovu cenu. A je jediný vědec, který kdy obdržel tato ocenění bez toho, že by se o ně dělil. Je uveden v seznamu „20 největších vědců všech dob“ sestavovaném časopisem "New Scientist"; Pauling měl doktorát z matematické fyziky a fyzikální chemie na Caltech, a také doktorát z chemického inženýrství. Francis Crick, spoluobjevitel modelu DNA, byl blízkým kolegou Paulinga. Crick uznával dr. Paulinga jako jednoho z „největších duchů“ světa a jako „otce molekulární biologie“. Crick byl rovněž architektem teorie „řízená panspermie“ tvrdící, že „semena života“ byla šířena vesmírem mimozemským zásahem.[3] Crick, podobně jako jeho přítel Linus Pauling, se hluboce zajímal o inteligentní život ve vesmíru.

 

Paulingův objev vitamínu C

Pauling je ve všeobecném povědomí nejznámější osobou, která obhajovala vysoké dávky vitamínu C k rychlejšímu překonání nachlazení a potíží s ním spojených. K dnešku už konzumují vitamín C miliony lidí jako prevenci a lék proti rýmě a nachlazení stejně jako na posílení organismu. Pauling osobně v dospělosti denně zkonzumoval tři gramy vitamínu C. Zemřel roku 1994 ve věku 93 let. Pauling věřil, že podpůrnou léčbu rakoviny lze nalézt v megadávkách vitamínu C podávaného intravenosně. Roku 2007 "Národní akademie věd" ve svém časopise "Proceedings" Paulinga ospravedlnila. Časopis oznámil, že procento přežití při onemocnění rakovinou se podstatně zvýšilo, když pacientům intravenosně podávali vitamín C, a za tím pak následovaly slibné klinické testy.

Génius Linus Pauling

Od válečného vědce k mírotvůrci

Během druhé světové války Pauling obdržel prověrku seznamovat se s přísně tajnými materiály a podílel se na pokročilém vojenském výzkumu, což se začíná odhalovat teprve až nyní. Když válka začala, dr. Pauling nabídl americké vládě svoji laboratoř i služby jako je výzkum a poradce pro vývoj. Vymyslel řadu vynálezů pro americké ministerstvo obrany včetně systémů pro záchranu života, výbušniny a pohonné hmoty pro rakety. Jenže Pauling – v souladu se svou jasně zformovanou vírou v ET, jak se ukáže v další části tohoto článku – pak najednou z vojenského výzkumu a vývoje vycouval a místo toho se stal hlasitým obhájcem míru. Bojoval za jaderné odzbrojení a stal se odpůrcem militarizace vesmíru. Často jsou citována tato Paulingova slova: „Podle mého názoru je militarizace vesmíru čirým bláznovstvím.“ Pauling byl v roce 1963 navržen na Nobelovu cenu míru.

 

Paulingovy tajné studie UFO

Paulingova celoživotní dedikace vědeckým objevům zahrnovala i intenzivní studium fenoménu létajících talířů a mimozemské inteligence. Věřil, že je možné, že jsme navštěvováni bytostmi, které zvládly technologii mezihvězdného cestování. V dokumentech umístěných ve zvláštní sbírce knihovny na oregonské státní univerzitě (kde Pauling získal doktorát v oboru chemického inženýrství a zároveň se tam nachází i archiv jeho písemností) se nacházejí oddíly studií UFO, které Pauling uspořádal v červenci roku 1966. Tyto materiály označil jako „TAJNÉ“. Není známo, zda šlo o soukromé studie, nebo zda Pauling prováděl své vlastní analýzy tohoto fenoménu potají na zakázku nějaké agentury nebo americké vlády. Pauling prověřoval různé aspekty UFO a přichází se svými vlastními myšlenkami ohledně tohoto fenoménu, které pak další lidé v následujících letech rozpracovávali.

Zkoumal „důkazy všedních pozorovatelů“, „studoval historické zprávy“, a „zabýval se možností, že mimozemské rozumné bytosti byly v kontaktu se Zemí po dlouhé časové období“. Není bez zajímavosti, že často poukazoval i na ideu panspermie, koncept, který rozvinul jeho přítel, objevitel DNA, Francis Crick, a to dávno předtím, než s tím Crick přišel. Pauling předvídal možnost „mimozemského původu člověka a některých či všech organismů na Zemi“. Útržky z těchto studií jsou zde citovány. Když Pauling zemřel, zjistilo se, že měl rozsáhlou kolekci knih o UFO. Archivář oregonské státní univerzity, kde se nyní tyto svazky uchovávají, je popsal jako „hodně ohmatané“. Najdou se tam tituly jako "Incident at Exeter", "The Scientific Study of Unidentified Flying Objects" a "The Flying Saucer Story".

 

Pauling, Battelle and the Roswell Memory Metal

Vodítka, jež autorovi poskytl zanícený badatel ve věci UFO Frank Stalter, jsou velmi zjevující. Ukázalo se, že Pauling byl blízkým přítelem Clydea Williamse, výkonného ředitele "Battelle Memorial Institute" ve čtyřicátých a padesátých letech dvacátého století. Williams a Pauling se podíleli na jedinečném výzkumném úkolu týkajícího se „intermetalických sloučenin“, což jsou obzvláště komplexní kovové slitiny, spojované s „tvarovou pamětí“ či schopností „morfovat“. V soukromém kalendáři si Pauling zaznamenával veškerý svůj pracovní čas, a i ten je součástí archivu v knihovně oregonské státní univerzity. Dne 11. ledna 1951 si Pauling do kalendáře poznačil, že toho dne obdržel dopis od Williamse. Právě v tomto čase byla Williamsova organizace najata leteckou základnou Wright-Patterson, aby provedl vědeckou analýzu fenoménu UFO na podporu "Projektu Grudge" amerických vzdušných sil (pozdější "Project Blue Book").

Je skvělé, že Williams (který byl tou dobou ředitelem Battelle, zrovna když došlo k havárii UFO v Roswellu) v dopise naznačuje, že by se chtěl setkat Paulingem (jehož zájem o UFO byl v té době znám), protože „by rád využil příležitosti navštívit starého přítele“. Williams chtěl naťuknout Paulinga, neboť potřeboval expertizu o „principech určování struktury intermetalických sloučenin“. Génius dr. Paulinga zjevně sahal až k exotickým kovům. Tři roky poté, co si Battelle dopisem vyžádal Paulingovu analýzu ohledně intermetalických sloučenin, obdržel dr. Pauling Nobelovu cenu za chemii. Obdržel ji za svůj „výzkum týkající se povahy chemické vazby a jeho aplikaci při objasnění složitých sloučenin“. V padesátých letech byl Pauling opravdu považován na celém světě za špičku v oboru chemie materiálů.

Paulingova expertiza v oboru „intermetalických sloučenin“ měla značné důsledky. Intermetalické sloučeniny představovaly tehdy naprosto novou (a vysoce neobvyklou) skupinu materiálů. Jde hlavně o sloučeniny kovů, jejichž krystalická struktura je odlišná od struktury původních kovů. Nejznámějšími zástupci těchto intermetalických sloučenin jsou slitiny s „tvarovou pamětí“ (SMA). Kov s tvarovou pamětí oznámený jako „morfující materiál“ byl nalezen po nahlášené havárii UFO v Roswellu v roce 1947. Nejznámějším z těchto materiálů s tvarovou pamětí je Nitinol. Historie Nitinolu byla autorem vystopována až k Battelle, kde si studie objednala letecká základna Wright-Patterson poté, co tam byly údajně dopraveny trosky z havárie. K jejich zahájení došlo ihned po havárii v Roswellu.

Pauling byl tou dobou jediný americký expert na rentgenovou krystalografii.[4] Podnikl rovnž průlomový výzkum v oblasti „kvantové chemie“, což je odvětví teoretické chemie stírající hranici mezi chemií a fyzikou. Ta je obzvláště užitečná při určování neznámého materiálu a charakteru fází hmoty. Z archivů oregonské státní univerzity je jasné, že Paulingova práce pro Battelle měla prvořadý význam. Pauling, jako „starý přítel“ výkonného ředitele, měl vazby na Battelle pravděpodobně už od počátku čtyřicátých let. Jeho práce při zkoumání krystalické struktury a chemicko-technické analýzy byly při studiu intermetalických sloučenin, jako jsou kovy s tvarovou pamětí, naprosto neocenitelné. Paulingův silný profesionální zájem o létající talíře se tak stává netušeným – a možná výmluvným – spojením s vrakem UFO nalezeným v Roswellu.

Mezi stránkami Paulingova osobního výtisku bestselleru "Flying Saucers: Serious Business" (viz. rovněž archiv knihovny na oregonské státní univerzitě), vydaného roku 1966, byla založena kopie Paulingova dopisu prezidentovi "Důlního a technologického institutu" v Novém Mexiku týkajícího se studia UFO. Tento poskládaný dopis se nacházel v oné části knihy Franka Edwardse, kde se zmiňuje o havárii UFO v Roswellu, a obsahuje následující výrok: „Jsou tu zapeklité záležitosti, jako třeba ten rančer poblíž Roswellu v Novém Mexiku…“

 

Paulingův zájem o talíř v Socorru

Na konci šedesátých let napsal Pauling slavnému fyzikovi dr. Stirlingu Colgateovi, aby od něj získal názor na pozorování UFO Lonnieho Zamory v Socorru v Novém Mexiku. Pauling věděl, že dr. Colgate býval prezidentem "Důlního a technologického institutu" v Novém Mexiku. Colgate mu odepsal, že celý příběh byla mystifikace, kterou ztropili tamní studenti. Je zajímavé, že Pauling zjevně držel faktů Zamorova pozorování, dokonce ještě řadu let po této události. Pořád si ji pamatoval a byl dostatečně zvědavý na to, aby ohledně toho napsal svému příteli Colgateovi. Člověk by si mohl snadno myslet, že Pauling měl podezření na studentskou mystifikaci, ale proč by pak kontaktoval bývalého prezidenta této univerzity?

 

Odkaz Linuse Paulinga

Linus Pauling, jeden z výjimečnějších vědců v celé historii, dosáhl dokonalosti v ohledech, jež si zatím ještě vůbec neuvědomujeme. Třebaže se Pauling proslavil svým dílem o roli vitamínu C ve výživě a zlepšení zdraví člověka, přesto je to jeho práce týkající se UFO a exotických kovů – i následný zápas o celosvětový a meziplanetární mír – která se může ukázat jako jeho největší odkaz.

 

O autorovi:

Anthony Bragalia se zabývá fenoménem UFO již dlouhou dobu. Od odhalení jednoho z nejslavnějších případů UFO (Socorro) jakožto studentského šprýmu až po dohledání vědců podílejících se na studiu kovu s „tvarovou pamětí“ z trosek havárie v Roswellu, jsou jeho objevy zajisté vždy provokativní a nutí k zamyšlení. Svými články přispěl na řadu webových stránek a blogů po celém světě, na nichž po řadu let ve fórech diskutuje. Je práce se dostaly na stránky knih a řady časopisů. Bragalia využívá svého výzkumu a schopností, jež zdokonalil ve funkci výkonného výzkumného a vyšetřovacího konzultanta u některých z předních světových korporací při zkoumání světa UFO.

----------------------------------------------------------------------------

 

PRAMENY:

[1] Nezisková organizace pro průmyslový výzkum.

[2] Intermetalická fáze je homogenní substance sestávající ze dvou nebo více kovů.

[3] Viz Pavel Kábrt: Bájný sen evoluční party: jak se oblázek poprvé usmál, https://kreacionismus.cz/bajny-sen-evolucni-party-jak-se-oblazek-poprve-usmal/, a rovněž Jaroslav Chvátal: „Prometheus“ – Více než jen fikce", srv. https://www.matrix-2001.cz/clanek/prometheus-vice-nez-jen-fikce-6344.

[4] Rentgenová strukturní analýza je analytická metoda zabývající se studiem interakce krystalických vzorků s rentgenovým zářením, která umožňuje určit absolutní strukturu molekul, tj. polohy atomů, vazebné délky a úhly v krystalové mřížce.