KLIMA A STOPA PENĚZ: VLIVNÉ OSOBNOSTI ZELENÉHO HNUTÍ JSOU NASTAVENY NA FINANČNÍ PROSPĚCH (1)

Podnebí. Kdo by si to byl pomyslel? Mnoho velkých korporací a multimiliardářů se stalo předními podporovateli „občanského“ hnutí za snižování uhlíkové stopy, které se šíří ze Švédska do Německa, USA a dále. Jsou to právě ti, kteří stojí za globalizací světové ekonomiky v posledních desetiletích a jejichž honba za hodnotou akcií a snižováním nákladů způsobila tolik škod na našem životním prostředí jak v průmyslovém světě, tak v ekonomicky nerozvinutých zemích Afriky, Asie či Latinské Ameriky. Je to špatné svědomí nebo za tím stojí hlubší program zfinančnění vzduchu, který dýcháme, a kdoví čeho dál? Jakkoli člověk může uvěřit nebezpečí CO2 a rizikům globálního oteplování, které způsobí celosvětovou katastrofu s nárůstem průměrné teploty o 1,5 až 2 stupně Celsia v příštích zhruba 12-ti letech, je důležité si všimnout, kdo podporuje současnou záplavu propagandy a klimatického aktivismu.

Zelené finance

Několik let před tím, než se Al Gore a další rozhodli použít mladou švédskou školačku jako vývěsní štít pro naléhavá opatření v oblasti změny klimatu, nebo v USA před výzvou Alexandrie Ocasiové-Cortezové k úplné reorganizaci ekonomiky kolem Green New Deal, začali finanční giganti vymýšlet schémata pro směrování stovek miliard z budoucích fondů k investicím do často bezcenných „klimatických“ společností. V roce 2013 po letech pečlivé přípravy vydala švédská realitní společnost Vasakronan první firemní „zelený dluhopis“. Následovaly ji další, včetně Apple, SNCF a hlavní francouzské banky Credit Agricole. V listopadu 2013 problémy prošpikovaná společnost Elona Muska zvaná "Tesla Energy" vydala první solární kryté cenné papíry. Dnes, podle čehosi, co se nazývá "Climate Bonds Initiative", je v oběhu těchto zelených dluhopisů za více než 500 miliard dolarů.

Tvůrci myšlenky těchto dluhopisů uvádějí, že jejich cílem je získat podíl na 45-ti bilionech dolarů celosvětově spravovaných aktiv, které se jmenovitě zavázali investovat do projektů „šetrných ke klimatu“. Milý Princ

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly