KDO JE "Q"? Q ANON VERSUS RUSSIAGATE - KRÁLOVSKÁ HRA KONSPIRÁTORŮ (3)

"Dokonce i věrní fanoušci by zřejmě připustili, že v Q kultuře je jistý stupeň senzacechtivosti  a dokonce úniku před skutečností. To se může překrývat s jinými zajímavými kousky alternativní mozaiky. Q se bezpochyby dotýká jednoho téměř univerzálního apokalyptického příběhu; klasického boje mezi dobrem a zlem, vyšperkovaného velkou strázní a nechybí ani kousek teatrálnosti: hrdina (Trump) a zloduch (clintonovská Kabal), t.j. protagonista versus antagonista. Objevuje se hodně odkazů na new age, jak to poznamenal v roce 2017 Sather.6 Myslí si, že v zájmu předání klíčových informací veřejnosti, musí ji Q nejdřív psychologicky připravit  způsobem, který mainstreamová média nepoužívají…a jaký je lepší způsob jak to udělat, než jít na  4chan, zveřejnit to anonymně a tak zařídit, že si lidi začnou dávat věci dohromady".

Dále pokračuje:

“To je nejdůležitější věc u sdělení Q: jeho otázky mají stimulovat kolektivní vědomí… a když se podívám na všechna sdělení Q, opravdu tam vidím, že se děje něco ve vyšších dimenzích“.

Mezi vyprávěním o konspiracích, povídání o náboženství či o konci časů a za zdůrazňování témat new age, se Q v alternativní  komunitě dobře zabydlel a neomezoval se pouze na politické machinace v USA. Protože je politika mezinárodní, stejně jako sociální sítě, jedná se o celosvětové hnutí s desetitisíci „odborníků“ na Q, a všichni ”svědomitě prosévají drobky informací, které Q za sebou zanechává.“ To všechno mělo svůj výrazný půvab, a tudíž to přitáhlo další, po většině tichou, ale aktivní skupinu nadšenců, kteří se pustili do luštění tajenek. Výzvy Q Anona  byly podobné jiným populárním fantasy hrám jako Dungeons & Dragons, akorát že v tomto případě se jednalo o příběhy a události z reálné politiky. V odsudcích ze strany mainstreamu se objevila také obvinění, že neuskutečněná proroctví Q Anona mají stejný škodlivý účinek, jaký mají neúspěšná proroctví na své příznivce  v některých sektách, a zejména je to propuknutí psychické poruchy, známé jako kognit

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly