JSOU VE HŘE AKTIVITY MIMOZEMSKÉ CIVILIZACE NEBO UTAJENÉ POZEMSKÁ TECHNOLOGIE?

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

03.09.2021 Ufo

V červenci 2019 byl torpédoborec „USS Kidd“ několik nocí u pobřeží jižní Kalifornie doprovázen neznámými objekty. Původ těchto objektů dosud nebyl jasně stanoven. Nejvyšší důstojník a náčelník štábu amerického námořnictva Michael Gilday předpokládá, že byla v tomto případě pozorována aktivita dronů. Existuje ještě jiná teorie, která k úvaze předkládá aktivitu plazmového charakteru UFO. V podstatě mělo jít o technicky iniciovanou optickou iluzi velmi vysoké kvality na noční obloze. V posledních týdnech došlo k uvolnění dokumentace, která naznačuje, že tento typ iluze bývá produktem technologie, jež byla vyvinutá americkým námořnictvem. Některé prameny dokonce naznačují, že celých 99 % všech pozorování „UFO“ bylo způsobeno pomocí této technologie.

Osobně tomu moc nevěřím, ale jde o oficiální hypotézu, a tak je potřeba k tomu přistupovat. Výzkumník Frank Schwede se ve svých materiálech zmiňuje o tom, že jde o tzv. „laserem indukovaná plazmová vlákna“, zkráceně „LIPF“, kterou vyvinuli vědci z amerického námořnictva. Je to typ umělého světla, které lze promítat na různých vlnových délkách: od viditelného světla, infračerveného záření, ultrafialového záření až po tzv. terahertzové vlny. Pomocí této technologie je možné generovat fantomové obrazy nejen ve viditelném spektru, ale také s infračerveným podpisem, které jsou schopné oklamat útočící střely. V příslušném americkém patentu „US20200041236A1“ z roku 2018, se mimo jiné můžeme dočíst toto:

 „Laserový zdroj je namontován na vnější straně letadla a může tak generovat laserem indukovanou plazmu, která poté může sloužit jako návnada pro útočící systémy.“

Tato technologie pomocí rastrového skenování umožňuje kreslit ve vzduchu i trojrozměrné obrazy. Podle patentu je systém schopen zmást letící raketu na cíl s úžasnou efektivitou právě proto, že dokáže promítnout několik možných cílů současně. Toto až dosud nebylo možné. Podle hlavního výzkumného pracovníka projektu, Alexandra Heninga ze „Space and Naval Warfare Systems Center Pacific“, se plazmová vlákna generovaná ve vzduchu mohou rozšířit na ploše až několika stovek metrů. Ale to ani zdaleka nenaplňuje kapacitu systému.

Podle Heninga by nová generace tohoto systému mohla pravděpodobně prodloužit projekční plochu až na několik kilometrů, aby mohla promítat optické fantomové efekty z původního zdroje. „Mnoho vědců UFO věří, že objekty na mnoha videích amerického námořnictva lze vysledovat zpět k této technologii“, to napsal David Hambling v článku časopisu "Forbes". Hambling si dokonce myslí, že Pentagon zveřejní patřičná videa, odhalující výsledek vývoje své vlastní tajné zbraně. Nelze však zcela vyloučit, že se jedná o technologii jiné velmoci. Hambling poznamenává:

„Již v 90. letech Rusové tvrdili, že jsou schopni generovat zářící plazmoidy ve velkých výškách pomocí vysoce výkonných mikrovln a laserů, které by mohly likvidovat balistické střely, a které by mohly být považovány za odpověď na americký kosmický program.“

 

Testování přísně tajných technologií

V této souvislosti výzkumníci zabývající se tématem UFO příliš dobře vědí, jak intenzivně se tajné služby a armáda za posledních 70 let zabývaly tématem UFO, a to i směrem k široké veřejnosti. Ve skutečnosti šlo o strategií maskování a klamání. A lze předpokládat, že se na tom dodnes nic moc nezměnilo.  Zda byla tato technologie použita také ve zkušební studii v případě výše uvedené „USS Kidd“, je samozřejmě čistá spekulace a nelze ji dokázat. Zpráva o incidentu zveřejněném podle amerického "Zákona o svobodě informací - „FOIA“ uvádí, že nad „USS Kidd“ se najednou objevilo několik bílých světel, které pravděpodobně patřily vojenským dronům nebo takzvaným bezpilotním letounům.

Zpráva dále uvádí, že objekty byly schopny držet krok s rychlostí torpédoborce, která se pohybovala kolem 16 uzlů, po dobu asi 90 minut. Ať je za tím jakákoli technologie, zdálo by se, že je vyloženě inteligentní a že mohla být skutečně použita pro účely testování námořnictvem. Incident se stal před dvěma lety, patent „LIPF“ byl udělen pouze o rok dříve a v době incidentu mohl být stále ve fázi horkého testování. I když se v kruzích amerického námořnictva proslýchá, že původ objektů dosud nebyl objasněn. V jednom z článků, který vyšel v listu „Válečná zóna“, admirál Michael Gilday na otázku Jeffa Schogola z "Task&Purpose", zda byly objekty již během letu identifikovány, odpověděl:

„Nikoliv. O těchto pozorováních jsem informován a bylo hlášeno, že tato pozorování byla provedena piloty i posádkami, a to nejen amerických plavidel. Svědci byli nalezeni i u jiných složek amerických ozbrojených sil. Tato pozorování a data byla shromážděna a stále jsou vyhodnocována a analyzována. Chtěl bych vám ale říci, že sledujeme proces, který je dobře zaveden napříč všemi ozbrojenými silami, s cílem shromažďovat a analyzovat tato data.“

Skutečnost, že americká armáda pracuje na mimořádné technologii, kterou si laik těžko dokáže představit, je fakt, který mimo jiné vyplynul z 38 výzkumných prací obranné zpravodajské agentury. Tyto aktivity byly schváleny Stevenem Aftergoodem, ředitelem „Federace amerických vědců“, v rámci „FOIA“. Mnoho analogických projektů se prý také zabývá testováním tzv. „hvězdných bran“, temné energie, jakož i studiem „Drakeovy rovnice“. „DOD“ a „DIA“ se v roce 2017 pokusily vykreslit své programy „AATIP“ ve smyslu boje proti hrozbám z vesmíru. Získané technologické systémy mají složit jako nástroj odstrašení vůči jiným světovým mocnostem (především Ruska a Číny). Podle bývalého funkcionáře britského "Ministerstva obrany" Nicka Pope, tyto projekty jsou  dominantně zaměřeny na možnost kosmického cestování. Pope v rozhovoru pro „Fox News“ uvedl:

„Důležité jsou informace, jež se vztahují k Drakeově rovnici, kterou lze použít k odhadu počtu technologicky rozvinutých civilizací ve vesmíru. To podporuje teorii, že „AATIP“ byl ve skutečnosti program zaměřený na výzkum jevu UFO, což znamená, že nejde o letecký program zabývající se letadly, drony a raketami, jak se oficiálně tvrdí.“

„Drakeova rovnice“ se tedy používá k odhadu počtu možných inteligentních civilizací v naší galaxii. Rovnice byla vyvinuta americkým astrofyzikem Frankem Drakem, který ji představil na konferenci v „Green Bank“ v listopadu 1961, a proto se jí často říká „Formule Green Bank“ nebo „Rovnice SETI“. Rovnice se týká života, který by se za určitých podmínek, s ohledem na podíl dusíku, uhlíku a dalších faktorů, mohl vyvinout na jiných planetách. V tomto případě je lidský druh považován za důkaz, že něco takového může fungovat. Systém a planeta, na které by se život mohl podle tohoto vzorce vyvíjet, musí podle teorie splňovat určité astronomické a fyzikálně-chemické požadavky.

Robert Bigelow a jeho zájem o UFO

„AATIP“ byl projekt ve výši 22 milionů dolarů, který probíhal v letech 2007 až 2012 a byl iniciován bývalým senátorem za stát Nevada - Harrym Reidem a zesnulými senátory Danielem Inouye a Tedem Stevensem. Velká část z 22 milionů dolarů okamžitě putovala do letecké společnosti Roberta Bigelowa – „Bigelow Aerospace“. Bigelow již dlouho projevuje velký zájem o výzkum fenoménu UFO a dalších paranormálních jevů. V prosinci 2017 mluvčí Pentagonu Dana White potvrdila časopisu „Politico“, že program skutečně existoval a na jeho čele stál agent tajné služby Luis Elizondo. Konkrétně se jednalo o pozorování neznámých objektů v letu s mimořádnými letovými charakteristikami, které naznačovaly vysoce rozvinutou technologii. Velká část pozorování pocházela od vojenských pilotů nebo radarových techniků.

Podle amerického investigativního novináře Davida Knappa mělo zveřejnění tohoto programu trvalý dopad na veřejné vnímání problému UFO v USA. Mnoho výzkumníků UFO však považuje program „AATIP“ za „kouřovou clonu“ řízenou z Pentagonu. Tito lidé mohou mít dokonce svým způsobem pravdu, protože většinu neobvyklých pozorování lze vysledovat zpět k utajeným pozemským technologiím. Hodně z toho může dokonce pocházet z vlastní produkce v USA. „AATIP“ zkoumala nejen velkolepá „Tic – Tac“ UFO, ale také záhadné incidenty v brazilském Colares na konci 70. let, které podle celé řady výzkumníků, by také mohly být spojeny s testováním nadčasové zbraňové technologie, které se dodnes nachází v režimu utajení.

Programový ředitel Harry Reid si velmi dobře uvědomuje, že onen brazilský incident je dodnes extrémně výbušné povahy. Reid doslovně uvádí:

„Podívali jsme se na některé případy z Brazílie (1977–1978), které byly opravdu zajímavé. A bylo to jako ve filmu „Weird Encounters of the Third Kind“.

Dlouhodobě se studuje tisíce stránek dokumentů, všechny připravené vyšetřovacím týmem brazilského letectva. Součástí studijního materiálu je 5 000 fotografií, 15 hodin zvukového záznamu a další důležitá fakta. Na závěr Reid poznamenal, že všechna data byla skutečná, že fenomén skutečně existuje – otázkou však je, odkud tyto objekty pocházejí. Sám nepopírá, že předmětné objekty by mohly mít mimozemskou povahu.