JOHN FITZGERALD KENNEDY - ASPEKTY A SOUVISLOSTI, KTERÉ ZŮSTÁVAJÍ SKRYTÉ (3)

Brussellová dále objasňuje historické spojitosti operace Kondor s těmito nacisty cvičenými eskadrami smrti, jež mají základny v Jižní Americe:

"Otto Skorzeny dal svému útoku na americké vojáky v bitvě v Ardenách neboli v „bitvě o výběžek“ krycí název Operation Greif tedy „Kondor“. V operaci Kondor pokračoval po válce se svými speciálními týmy, jež uvalovaly „sankce“ na nepřátele, to znamená, že je vraždily." 

A aby se na to nezapomnělo, Brussellová připomíná svým čtenářům ono hadí klubko vztahů, které Skorzeny rozmotal:

"Skorzenyho tchánem byl Hjalmar Schacht, prezident Hitlerovy Reichsbank. Schacht řídil Onassisovy loděnice při přestavbě německé a japonské válečné flotily. V roce 1950 najal Onassis Larse Andersona pro své velrybářské lodě, aby lovil ve vodách kolem Antarktidy a Argentiny. Anderson patřil během války k norské pronacistické kolaborační skupině Vidkuma Quislinga. Clay Shaw, který byl neworleanským prokurátorem Jimem Garrisonem obviněn ze spoluúčasti na vraždě JFK, byl blízkým přítelem Hjalmara Schachta."

Dostáváme tak velmi zajímavý, nicméně velice nechutný obrázek.

Můžeme se opět domnívat, že spolupráce americké zpravodajské komunity s takovými skupinami jako kolonie Dignidad byla nastavena tak, že je využívala jako „pojistky“, jež páchaly potřebné politické vraždy tam, kde to bylo nutné, přičemž dosáhla toho, že mohla „věrohodně popřít“ svoji účast na nich, kdyby se něco pokazilo. Konec konců, kdopak by věřil, že tak dlouho po válce existuje taková rozsáhlá síť nacistů? A kdo by věřil, že s ní má americká zpravodajská komunita něco společného? Přece jen byl rok 1983, téměř čtyřicet let po válce. Kdo by věřil, že ještě existují dobře organizovaní a dostatečně finančně zajištění nacisté, kteří mohou řídit po celé Jižní Americe takové tajné operace? Kdo by uvěřil, že po tak dlouhé době jsou stále ideologicky oddáni nacismu?

Ovšem líčení Jacka Andersona a Mae Brussellové nabízí ještě jiný znepokojivý obrázek: nejenom, že tu pořád existují

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly