HYPOTÉZA DVOU VESMÍRNÝCH PROGRAMŮ (3)

Farrell Joseph

Farrell Joseph

publikováno: 19.03.2018 kategorie: Konspirační teorie

Torbittův dokument posléze nabízí indicie, kdo právě by opravdu mohl tahat za provázky v této „korporaci“, když se vyslovil ve smyslu „Permindex" (sídlící) ve Švýcarsku, v podstatě zpravodajská fasáda používající pozůstatky zpravodajských jednotek Adolfa Hitlera v Západním Německu, a také zpravodajskou jednotku Solidarists s ústředím v Mnichově v Německu“. Mnichov byl samozřejmě rovněž osobním ústředím generála Reinharda Gehlena pro jeho Gehlenorg, síť špiónů a „solidaristů“, kterou udržoval v běhu jak za železnou oponou, tak i jinde, zdánlivě pro CIA a západoněmeckou Bundesnachrichtendienst. Gehlenorg a jeho četná spojení byly dokonce zapleteny do spiknutí generálů, pokusu o atentát na francouzského prezidenta Charlese de Gaulla, útoku, který de Gaullova Sureté rychle a efektivně odkryla a eliminovala.

Ale znovu, proč by se měl von Braun podílet na takovém spiknutí? Zatímco Torbittův dokument výslovně nenabízí odpověď na takovou otázku, naznačuje odpověď, která se - zbavena souvislostí k nacistům - stane standardním tématem některých konspiračních názorů na atentát, zejména však toho, jejž využil Oliver Stone ve svém slavném filmu JFK o Garrisonově vyšetřování. Torbittův dokument dává podnět k myšlence, že válka nabízí vyhlídky na nezměrné zisky, především pak válka ve Vietnamu:

"Nacističtí vědci jsou na manažerské úrovni také v muničním a leteckém průmyslu. Walter Dornberger, nacistický generál, opustil vesmírnou agenturu v 50. letech, aby se stal vysokým úředníkem "Bell Aerospace Corporation", a následovalo ho přes třicet nacistických vědců, kteří přišli do řídicích funkcí četných korporací vyrábějících střelivo a letecký materiál. Pořád ale ještě zůstalo v NASA dobře přes šedesát vědců na velitelském stupni. Samozřejmě, že válka ve Vietnamu znamenala pro Francouze v 50. letech konečnou fázi a Američané tam teprve přicházeli, ale v každém případě se dá motiv jasně předpokládat: na téhle válce se dalo velice vydělat.

Kromě toho pozice těchto nacistů, přiveden

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 500 hodinám videa a 10.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly