HYPERDIMENSIONÁLNÍ FYZIKA: JAK MĚNÍ VŠE TÝKAJÍCÍ SE VÝVOJE, PSI A PŘEŽITÍ (2)

Hardy Chris

Hardy Chris

autor

10.09.2020 Věda & technologie

Mimozemšťané musí pro mezihvězdné cesty používat "HD"         

Podívejme se na problém mezihvězdných cest a na velké množství pozorování mimozemských návštěv na naší planetě – od velmi dávné minulosti, kdy se objevují v megalitických ruinách a prehistorickém umění, přes stále více a více současných pozorování i vojenské detekování nadsvětelné (faster-than-light FTL) rychlosti (Vallee 1996), k jasně patrným stopám dvou jaderných výbuchů na Marsu, které před 200 miliony let zničily atmosféru planety (Brandenburg 2011). Je zřejmé, že mimozemšťané pro svou komunikaci nemohou využívat EM energie (rádio, TV vlny) a ani žádný typ pohonu, který by jejich rychlost omezil na maximum rychlosti světla. A v tomto duchu nám prostý počet galaxií v našem vesmíru (a hvězd v nich i planet těchto hvězd obíhajících uvnitř obyvatelné zóny umožňující existenci kapalné vody) ukazuje, že:

je absolutně nemožné, že bychom byli samotný a jediný inteligentní druh ve vesmíru;

je pravděpodobné, že hvězdy v naší i dalších galaxiích se hemží inteligentními civilizacemi, a proto by civilizace kolem nás mohly být o milióny let pokročilejší než my (nebo by mohly být ve vývoji i pozadu).

Když spojíme tyto dva body dohromady, je vysoce pravděpodobné, že v naší galaxii existuje Federace inteligentních civilizací ve fázi mezihvězdného cestování; a z toho vyplývá, že do ní nutně budeme jednoho dne integrováni jako odpovědný a suverénní člen. Jak je uvedeno v mé sci-fi knize "Space Allies", celá věda Federace musí být založena na zvládnutí spektra energie HD, které jim umožňuje okamžité cestování vesmírem (beyond-space-displacement BeSpaD) napříč galaxií.

 

Jak si můžeme představit "HD" vědomí? 

Fyzika dosud nebyla zcela schopna brát v úvahu vědomí jako proces (být vědomá, uvědomovat si qualia i myšlení) – ať už prostřednictvím obecné relativity nebo prostřednictvím kvantové mechaniky (QM). Někteří prominentní teoretici QM (zejména Heisenberg, Von Neumann, Wheeler) také představili revol

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly