"HEXAGON" SATURNU - PRŮLOM!! (2)

Nyní se podíváme podrobněji na „Severní oko Saturnu“, vyfotografované z různých úhlů a v různých časech. Obrázky jsou převzaty z několika animací.

Výše uvedený anomální jev se nazývá „Severní oko Saturnu“, protože existuje také i „Jižní oko“. Dostaneme se k němu za chvíli. Každopádně se v této chvíli díváme na pět zdánlivě identických fotografií. Ovšem podívejme se na ně zblízka. Jsou vyrobeny z různých úhlů a zvětšení. Všechny snímky ukazují, že vír se skládá z několika samostatných vrstev, které tvoří jasně rozlišitelný reliéf a liší se svou vnitřní strukturou. Fotografie č. 3 je uvedena ve dvou verzích – v barvě (3a) a v černobílém režimu (3b) pro lepší identifikaci jednotlivých detailů.

Centrální část „oka“ se ve srovnání s nejbližší temnou vrstvou v okolí jeví jako konvexní. To lze vysvětlit optickým efektem i skutečností, že se zde projevuje takřka maximální intenzita turbulence – obrovské množství malých aktivních vírů rotujících v šíleném „bubnu“ a žijící si vlastními životy. Lze říci, že pozorujeme jakýsi varný efekt. Zdá se, že další vrstva leží pod tou centrální. Čistě vizuálně, když porovnáme všechny vrstvy dále od středu, člověk získá dojem, že čím více vírových útvarů ve vrstvě (kruhu), tím výše se nachází. Níže se můžeme podívat na jednotlivé animace.  

Animace nám poskytují velmi důležitou hodnotu – dynamiku. Ukazuje se, že jednotlivé vrstvy se pohybují nejen různými rychlostmi, ale také vzhledem ke svým sousedům v opačném směru. Protiběžné rotace jsou jedním z velmi důležitých markerů naznačující přítomnost jevů přímo související s hyperdimenzionální fyzikou. Ve skutečnosti jsou zde dvě možnosti: stroboskopický efekt a skutečně opačný směr rotace, tak je to patrné na výše uvedených fotografiích v oblasti mezi 75-80o severní šířky, kde je směr rotace skutečně reverzní.

Když se podíváme na diagram výše, objevíme svislou červenou tečkovanou čáru s nulovou rychlostí větru. Vpravo je evidována rotace proti směru hodino

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly