EXISTUJE OBŘÍ PODZEMNÍ PYRAMIDA V OBLASTI MEZI McKINLEY A NOME NA ALJAŠCE? NOVÉ AKTUALIZOVANÉ INFORMACE (7)

US AIR FORCE. WHITE ALICE komunikační systém.
Plán operací: Cathedral and Rabbit Creek Site Plans; 1956-1961.
Níže uvedené informace poskytl: G. Reynolds of the U.S. Army Corps of Engineers.

„White Alice Comunications Systém“ (WACS) byl vyvinut na počátku roku 1950 jako součást „Severoamerickému obranému systému“. Tento systém byl vyvinut z důvodu přetrvávajících problémů v komunikaci v pásmu „VHF“ s „Aircraft Control and Warning System“ ((AC&W). „Bellovy Laboratoře“ doporučily, aby "Ministerstvo obrany" upřednostnilo systém s využitím troposférických oblastí, stejně jako levnější mikrovlnné zařízení. Americká „Air Force“ nakonec přijala návrh „Western Electric Company“. Finální zakázka byla přijata v roce 1955.

„WACS“ se spojila s „AC&W“ a „Distant Early Warning Systém“ (DEW) s Elmendorf a Eielson Air Force. Rovněž tak začala spolupracovat s „Ballistic Missile Early Warning Site“ (BMEWS) při letecké základně Clear pod přímým velením severoamerického „NORAD“. Celý systém se nakonec skládal ze 71 samostatně fungujících zařízení. Z původních 31 distancí 22 fungovalo na bázi troposférického přenosu, 6 na bázi mikrovln a 3 fungovaly na smíšeném principu.

Takže výstavba začala v roce 1955 a dokončena byla v roce 1959. „BMEWS“ se začala stavět v roce 1960 s dokončením v roce 1962. Celkem 21 distancí fungovalo v režimu mikrovln a 5troposférickém režimu. Zařízení v rámci projektu „Stretchout“ fungovala na troposférické bázi jako součást aleutského systému „DEW“. Zde začala výstavba na konci padesátých let. Vzhledem k citlivé a utajované povaze „BMEWS“, „DEW“ a „White Alice“ nebylo vůbec neobvyklé, že dělníci jednotlivých stavebních čet museli projít omezenými bezpečnostními prověrkami a výhled z oken autobusů, kterými byly na místa staveb dováženi, byl zacloněn (viz. výpověď inženýra „Western Electric Company“ v předcházejících částech tohoto materiálu).

Vysloužilý kapitán amerického námořnictva:

„Zkontrolovali jsme všechny možné zeměpisné šířky a délky ce

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly