EXISTUJE OBŘÍ PODZEMNÍ PYRAMIDA V OBLASTI MEZI McKINLEY A NOME NA ALJAŠCE? NOVÉ AKTUALIZOVANÉ INFORMACE (6)

Nyní bych chtěl upozornit na jeden poměrně zajímavý mail, který dokresluje pozadí našeho příběhu i když se na první pohled nevztahuje přímo k podzemní pyramidě na Aljašce.

Od: US Air Force Air Combat Command, červen 1997

Hledání nebe: 
Dědictví Spojených států 
studená válka obranný radarový program

David F. Winkler, 
Air Force Combat Command pro Spojené státy americké 
http://www.fas.org/nuke/guide/usa/airdef/searching_the_skies.htm

Kapitola 2: Detekce a obrana raket

Sovětská hrozba „ICBM“ dramaticky změnila americké priority ohledně detekce a obraných schopností vůči útoku balistických raket. Ačkoliv vypuštění „Sputniku“ poměrně hodně nabouralo psychiku amerického národa. Potencionální hrozba mezikontinentálních balistických raket byla dlouho očekávaná. Od německé kampaně „V-2“ jež byla namířena proti Anglii koncem II. světové války vojenští plánovači úzce spolupracovali s vybranými skupinami civilních vědců a inženýrů na vývoji strategie protiraketové obrany.

Před příchodem „SS-6 Sapwood“, jak armáda, tak i letectvo realizovaly výzkumné a vývojové programy vedoucí k realizaci proti-balistické rakety. Program „Air Force“ zvaný „Project Wizard“, byl koncepční povahy. Tento projekt do sebe doslova absorboval miliony dolarů prostřednictvím různých výzkumných laboratoří v rámci boje s hrozbou nepřítele. Naproti tomu armádní program zvaný „Nike Zeus“, byl více zaměřen na hardware, vycházející z technologie dřívějších protiletadlových raket „Nike Ajax“ a „Nike Hercules“.

Areál č. 1. "Thule" v jižním Grónsku

V roce 1958 v návaznosti na vypuštění „Sputniku“, prezident Eisenhowerr rozhodl o zrušení projektu „Wizard“ ve prospěch programu „Nike Zeus“. Nicméně, k efektivní obraně proti potencionálnímu útoku, Spojené státy potřebovaly schopnost takový útok předem efektivně odhalit. Američané se totiž báli „jaderného Perl Harboru“, kdy by bez varování mohly jaderné bomby z oběžné dráhy devastovat americká města a v samém zárodku ochromit schopnost a

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly