"EJHLE, KŮŇ SINAVÝ.....": VZESTUP A PÁD NEJVĚTŠÍHO KONSPIRAČNÍHO SPISOVATELE AMERIKY (1)

"Cooper viděl sám sebe jako posla, půlnočního jezdce Paula Reverea na sinavém koni, varujícího před tím, co přijde, před událostmi, které často dopadly přesně podle jeho předpovědi. Vždy se domníval, že kdyby se ovce probudily ze svého spánku a naslouchaly tomu, co jim musel říci, národ by mohl být zachráněn". – Mark Jacobson, Pale Horse Rider: William Cooper, the Rise of Conspiracy, and the Fall of Trust in America (Jezdec na sinavém koni: William Cooper, vzestup konspirace a pád víry v Ameriku)

--------------------------------------------------------------

 

Fatální konec Miltona Williama „Billa“ Coopera (1943–2001) byl stejně dramatický jako mnoho let vysílání jeho pořadu „Hodina času“, rozhlasové show na krátkých vlnách pro americké posluchače, a velkolepý prodej jeho knihy z roku 1991 "Behold a Pale Horse" (Ejhle, kůň sinavý). Vedl neutuchající boj s americkou vládou proti tomu, co vyrostlo až do výše "Tajemného Babylonu". Předvídal podivné události 11. září i svou vlastní smrt, když slíbil, že „jej živého nedostanou“. Zcela neznámý v nenávistném mediálním proudu byl Bill Cooper nejdůležitějším americkým „konspiračním“ spisovatelem a myslitelem své doby.

Předpověděl události 9/11 i svou vlastní smrt a slíbil, „že jej živého nedostanou“.

Nová kniha Marka Jacobsona: "Pale Horse Rider: William Cooper, the Rise of Conspiracy, and the Fall of Trust in America" (Jezdec na sinavém koni: William Cooper, vzestup konspirace a pád víry v Ameriku) líčí příběh Cooperova vzestupu a tragického konce v Americe na sklonku 20. století. Byla jeho paranoia oprávněná? Jacobson se samozřejmě táže: „V současné situaci a s bezpočtem neprůhledných jednání vlády, která často sledujeme ve zprávách, nemáme snad právem podezření, že věci nemusejí být tak, jak vyhlížejí?" Pod hrozbou zatykače za daňové úniky, což jen živilo jeho rostoucí paranoiu o vetřelcích na pozemku u „Cooper Hill“, strávil Bill své poslední chvíle na 96 North Clearview Circle poblíž vesnice EagerArizoně, oč

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly