ČERNÉ SLUNCE VYCHÁZÍ (6)

Heart Jack

Heart Jack

publikováno: 03.08.2017 kategorie: Exkluzivně

Téměř všechny záznamy o Cordanovi, krom těch nejzákladnějších informací, byly vymazány z akademických archivů. Německý editor Wikipedie lamentuje, že sekundární zdroje neexistují a neexistují ani žádná dostupná srovnání Cordanovy práce se současným stavem výzkumu mayských hieroglyfů. Editor, jak předpokládáme, nebyl schopen najít nic o okolnostech Cordanovy smrti.

Tikalská expedice objevila pět stupňovitých pyramid, 350 domů a dostatek artefaktů pro založení muzea. Chrám 1, se tyčí 154 stop nad náměstím a samotný Tikal se nachází uprostřed neproniknutelné džungle obklopené stromy až 180 stop vysokými. Přestože je vnitřek chrámového komplexu Tikalu spojen pěkně dlážděnou sítí chodníků, do okolní džungle cesty nevedou.

Freska a umělecká díla nalezená na místě zobrazují pouze kněze při různých činnostech od obřadů plodnosti až po lidskou oběť. Řemeslníci a zemědělští pracovníci jsou nápadní tím, že nejsou vidět. William Coe poznamenal, že je nepochopitelné, jak se taková pokročilá kultura mohla vyvinout na takovém nehostinném místě, které se zdá, že nemůže uživit více než jen pár chatrčí.

Wolfgang Cordan spekuluje, že i když obyvatelé Tikalu vyráběli dětské hračky s koly, museli přepravovat své zboží na sáních, protože na pracovišti nebylo nalezeno žádné pracovní kolo.

Tikal

Asi dvě stě mil na západ od Tikalu leží Villahermosa, hlavní město mexického státu Tabasco. V muzeu Carlose Pellicera jsou vystaveny čtyři kusy nyní slavného "Památníku č.6". "Památník č.6", je ve skutečnosti dobře zachovalý vyřezávaný dřevěný box, připomínající smrt tortuguerského vládce Bahlam Ajaw nebo-li lorda Jaguára.

Skládá se dohromady ze sedmi kusů. Další část se nacházi v Metropolitním muzeu v New Yorku, ale zbylá místa, kde se nacházejí ostatní dvě, nejsou známá. Box byl vyzvednut z Tortuguera, mayského naleziště objeveného v roce 1915 nedaleko města. Další německý mayský učenec - profesor Berthold Riese z Bonnské univerzity, jež soustřeďuje špičky v oboru - popisu

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 500 hodinám videa a 10.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.

Další díly