ČERNÉ SLUNCE VYCHÁZÍ (10)

Heart Jack

Heart Jack

publikováno: 21.09.2017 kategorie: Exkluzivně

Okolo roku 1942 již mělo Německo nejméně pět a možná i sedm programů pro oddělování izotopů. V těchto projektech byly zavedeny tři velmi inovativní technologie. Pro začátek, přístroj propouštějící izotopy od Dr. Bagge, přístroje využívající plynné difúze a podobné přístroje postavené Dr. Korschingem. V polovině roku 1944, Baggeův přístroj využívající plynné difúze obohatil uran během jednoho průchodu až o čtyřikrát více, než podobné přístroje v Americe.

Nízkoobohacený uran, obohacený o 3 až 4%, se používá jako palivo v reaktorech s lehkou vodou, což je nejčastější jaderný reaktor. Uran použitý v jaderných zbraních musí být obohacen alespoň na 85%. Dokonce i dnes existuje v celosvětovém měřítku jen pouhých dva tisíce tun uranu, který je vhodný pro zbrojení a toto množství je přísně kontrolováno. Takovýto vhodný uran musí být několikrát podroben procesu obohacování, aby bylo dosaženo jeho čistoty. Může být také podroben jen jednomu obohacovacímu procesu a následně použit jako surovina pro další.

Manfred von Ardene

Izotopová propusť nebyl nejúčinnější metodou obohacování, kterou používali národní socialisté. Centrifuga a ultracentrifuga druhé generace byly účinnější. Zvláštní slitina nazývaná Bondur, odolná vůči korozivním uranovým sloučeninám, byla použita v ultracentrifuze. Byla vyvinuta v roce 1941. Americké úsilí o oddělení izotopů se v mnohem pozdější době stále potýkalo s nalezením podobného materiálu, který by mohl stejně dobře odolávat těmto korozním uranovým plynům.

Ale sionisté ve všech svých knihách o programu jaderných zbraní národního socialismu, což je v jejich případě vždy stejná vychrchlaná slina, se zřejmě znovu ocitli v pasti vlastního povrchního hledání smyslu. Skutečnou hvězdou programu německých atomových zbraní byl baron Manfred von Ardenne, původem aristokrat, génius-samouk, vynálezce televize a elektronového mikroskopu. První patent obdržel v 15-ti letech.  Jednalo se o elektronickou tubu s více systémy v jediné tubě pro použití

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 500 hodinám videa a 10.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.

Další díly