ČELJABINSKÝ METEORIT - PŘICHÁZÍ DALŠÍ VELMI ZAJÍMAVÉ INFORMACE (33)

Paradoxy finančních subjektů federální rozpočtu

Vladimír Orlov pokračoval v pojednání o tajné výstavbě v horských oblastech Jamantau v roce 2009 a poznamenal:

„…již v prvním roce Putinova předsednictví se zdvojnásobily pouze finanční injekce do rozpočtu „Межгорье“.  Prohlašuji to oficiálně a zcela otevřeně. Neznáme objemy investic do utajených projektů, ale můžeme předpokládat, že rostly ve stejném, ne-li větším poměru“.

Na základě údajů v ruské Wikipedii (kde se objevily zase na základě údajů zveřejněných na oficiálních stránkách „Ministerstva financí Ruské federace"), vytvořil Vladimír Orlov graf dynamiky převodu finančních prostředků z federálního rozpočtu do rozpočtu „města Межгорье“ (viz. obr. níže). Výpisy z roku 1997 v článku Vladimíra Orlova jsou uvedeny s přihlédnutím k označení, které následovalo od začátku roku 1998. Dotace z federálního rozpočtu pro „město“ „Межгорье“ jsou rozděleny do tří kapitol.  

Největší z nich byly dotace na provozní náklady, nejmenší z nich pak byly dotace na znovuosídlení (od 3 milionů v roce 1999 do 34 milionů 126 tisíc v roce 2010). Druhá nejdůležitější kapitola finančních injekcí z Moskvy do Межгорье byla nazvána „Dotace na kapitálové investice“. Ono je to opravdu hodně pro město, jehož populace k 1. lednu 2020 pohybovala někde kolem 17 000 obyvatel (zkuste se zamyslet nad tím, zda třeba v roce 2005 nebyl počet obyvatel tohoto města poněkud větší??). Asi ne, ale takhle to má možná vypadat. Zkusme na to přijít.  Mohl by Vladimír Orlov mít pravdu v přesvědčení, že v celkovém objemu federálních fondů převedených na Межгорье z hlavního města byly také nějaké…no, jak se to nazývá „tajné investice“?

Ano, jedná se o to, pokud peníze šly po linii, například „Ministerstva obrany Ruské federace“ (anebo) sídla zvláštního programu prezidenta Ruské federace, který je nám již znám. Nyní se podrobněji podíváme na mechanismus finančních tranšíMoskvy v letech 1997-2010, které byly převedeny přímo do rozpočtu uzavřené akciové s

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly