Vodnář   20.2.2018   Oldřich

STAROVĚKÉ DÁLNICE: TAJEMSTVÍ ZEMSKÝCH ŠÍŘEK (2)

11.09.17   Rand Flem-Ath
Rand Flem-Ath

Někdy před rokem 9 600 př.n.l. spustili atlantští vědci ohromný geodetický projekt. Jejich zkoumání předchozích posunů zemské kůry je zavedlo do Cuzca, které se jevilo jako dokonalé místo pro umístění schránky s vědomostmi. Po Potopě přistáli přeživší z Atlantidy na jezeře Titicaca a naváděcí zařízení je zavedlo do Cuzca, kde našli skrýš se znalostmi. To, že následně byla místa jako Tiahuanaco, Quito a Lubaantum umístěna na hlavním meridiánu Gizy, dokazuje sofistikované znalosti zeměpisu.


Další zastavení. Severní zakončení Stezky Inků, Quito.

Posuny zemské kůry vytváří obrovské záplavové vlny, ničící život podél pobřeží. Jedinými přeživšími jsou ti, kterým se povede utéct do vyšších poloh anebo ti, kteří ve větších výškách již žijí. Urgentně potřebují potraviny a vodu.

Možná to není náhoda, že Quito má čerstvou vodu a nachází se vysoko a na rovníku. Být na rovníku má výhody, pokud by mělo dojít k dalším posunům. Bez ohledu na to, jak se zemský plášť posune, s největší pravděpodobností skončíte někde v tropech. Ničivé posuny mohou člověka přemístit kamkoli, ale je nejméně pravděpodobné, že byste skončili v polární zóně, což je nejhorší eventualitou. A Atlantida se posunula podle toho nejhoršího scénáře!

Když byl severní pól v oblasti Hudsonova zálivu, Quito se nacházelo na třicátém stupni severní šířky (30°N  - stejně jako dnes Giza). Quito je o 110° západně od Velké pyramidy. Dalším důkazem pro slávu tohoto města je, že v období, kdy byl severní pól v oblasti Grónského moře, leželo na rovníku. Takže bylo na rovníku dvakrát.

Zdá se, že Cuzco bylo vybráno záměrně, že to byla naplánovaná součást většího plánu. Quito, jakožto severní konečná Stezky Inků bylo spojeno s Cuzcem. Význam umístění Cuzca na 10ф° severní šířky v období, kdy byl severní pól v oblasti Hudsonova zálivu, se zdvojnásobil poté, co bylo zatopeno Lubaantum. Děti Slunce si zřejmě vybraly Lubaantum z astronomických důvodů.

Stavba v archeologické rezervaci  Lubaantum v Belize

Mnoho posvátných míst je napojeno na první meridián Gizy. Výběr těchto míst se zdá být záměrnou,  plánovanou součástí většího plánu

Astronomická pozorování jsou odvislá od zeměpisných souřadnic místa, kde byla vybudována observatoř. Co je zajímavé, staré památky v Lubaantu leží na stejné zeměpisné šířce, na jaké leželo Cuzco před posunem zemské kůry. Znamená to, že všechna pozorování učiněná v Cuzcu před posunem by měla dokonale fungovat v Lubaantu po posunu. 

Je velmi zajímavé, že se Lubaantum nachází o 120° západně od Velké pyramidy, což by mohlo znamenat, že bylo založeno s ohledem na znalost hlavního meridiánu Gizy. Znalost, která pochází z Atlantidy.

Někdy před rokem 9 600 př.n.l. spustili atlantští vědci ohromný geodetický projekt. Jejich zkoumání předchozích posunů zemské kůry je zavedlo do Cuzca, které se jevilo jako dokonalé místo pro umístění schránky s vědomostmi. Po Potopě přistáli přeživší z Atlantidy na jezeře Titicaca a naváděcí zařízení je zavedlo do Cuzca, kde našli skrýš se znalostmi. To, že následně byla místa jako Tiahuanaco, Quito a Lubaantum umístěna na hlavním meridiánu Gizy, dokazuje sofistikované znalosti zeměpisu. 

Schránka s vědomostmi byla zahrabána v Cuzcu.

Mnoho posvátných míst je spojeno s hlavním meridiánem Gizy.
Zdá se, že ta místa byla zvolena dle
většího záměrného a připraveného plánu.

Fascinující vzor, použitý na Stezce InkůAndách, která se klikatí po jižní/západní polokouli, byl znovu použit na severní/východní polokouli v případě Hedvábné stezky, která se prodírá horstvem Himalájí.

 

Kde se nachází asijské Cuzco?

Xi’an, nejstarší ze čtyř dávných hlavních měst Číny je často považován za výchozí bod Hedvábné stezky. Dnes je sídlem čínského programu pro výzkum vesmíru a centrem pro rozvoj národní bezpečnosti, výzkum a vývoj.  A turisté se shromažďují, aby se podívali na ohromující zástup Terakotové armády, na všech víc než 8 000 vojáků.

Vlevo: hlavní historické trasy Hedvábné stezky 
Vpravo: bývalé hlavní město Číny Xi’an
je často považováno za začátek Hedvábné stezky

Dnes přicházejí turisté, aby se podívali na ohromující řady Terakotové armády. Jedná se o víc než  8 000 individuálně vytvořených terakotových soch. Xi’an, nejstarší hlavní město Číny patří, podobně jako Cuzco, ke skupině  megalitických památek, ležících na posvátných rovnoběžkách v průběhu třech posunů zemského pláště

Xi’an patří ke skupině megalitických památek,
ležících na posvátných rovnoběžkách v průběhu
třech posunů zemského pláště.
Graficky zpracovali Flem-Ath & Flem-Ath

V době, kdy se severní pól nacházel na Yukonu (žlutá) bylo město Xi’an na 20° severní šířky. V období, kdy byl severní pólGrónském moři (fialová), bylo na 30° severní šířky (jako je dnes Giza). A v době, kdy byl severní pólHudsonově zálivu (tyrkysová), byla oblast Xi’an na 5° jižní šířky.

Dnes leží oblast Xi’an ve vzdálenosti  ф (0.6180 x 5400) od severního pólu k rovníku (PEф°N  –  světlemodrá pyramidka na horní mapce). Toto umístění předpokládá mimořádně sofistikované znalosti geometrie, geologie a geografie. Toto je objev, nacházející se v centru pozornosti knihy "The Atlantis Blueprint" (Projekt Atlantidy); zejména fakt, že geografie naší planety byla známa na úrovni preciznosti satelitního měření tisíce let předtím, než nějaký objevitel z Evropy nebo Číny vyrazil do světa.

Hedvábná stezka, je starověká dálnice, naplněna historií. Z evropského hlediska bylo její konečnou město Xi’an; protože bylo potřeba cestovat až tak daleko na východ, aby byly získány poklady hedvábí, koření a dalšího vzácného obchodního zboží pro nasycení domácího trhu, bažícího po luxusu. Ale v Číně je považováno za skutečný výchozí bod Hedvábné stezky jiné, víc východně položené město: Pchjongjang, hlavní město dnešní Severní Koreje.

Archeologové jsou převážně toho názoru, že Xi’an bylo založeno jako nejstarší město Číny a  Pchjongjang bylo pouze východní odbočkou Hedvábné stezky. Ale zdá se pravděpodobnější, že Pchjongjang je starší. V období, kdy byl severní pólHudsonově zálivu se Pchjongjang nacházel na posvátné  rovnoběžce 12°S severní šířky. V době kdy byl severní pól v Grónském moři, byly jak Pchjongjang tak i Xi’an na  30° stupni severní šířky. A v době severního pólu na Yukonu byl Pchjongjang také na 30° severní šířky, tj. stejně jako jsou dnes Giza a Lhasa.

Stezka Inků a Hedvábná stezka, jsou od sebe maximálně vzdáleny. Tyto sofistikované projekty vybudovali ti, co přežili největší kataklyzmata na Zemi. Lidé s vysoce vyvinutým chápáním geografie Země a následků geologických posunů, způsobených prudkostí pohybů zemského pláště.  Tyto hluboké znalosti geologických katastrof, odehrávajících se v období dlouhém téměř 100 000 let jsou vyjádřeny v přesnosti, s jakou umístili svá posvátná místa.

-konec-


(c)2017 Rand Flem-Ath
(c)2017 Matrix Consulting s.r.o.
(c)2017 Translation: Želmíra Klichová

Všechna práva vyhrazena. Materiál není povoleno bez písemného souhlasu společnosti Matrix Consulting s.r.o. jakýmkoliv způsobem publikovat, rozšiřovat či rozmnožovat, a to ani jeho část.

Foto: Archiv autora

oblíbenost článku   hlasování   nejhorší 1 slabý 2 slabý 3 podprůměrný 4 průměrný 5 průměrný 6 nadprůměrný 7 velmi dobrý 8 velmi dobrý 9 nejlepší 10 8.8 (8 hodnocení) zobrazeno: 1839x (dnes: 2x)

Článek je součástí seriálu "STAROVĚKÉ DÁLNICE: TAJEMSTVÍ ZEMSKÝCH ŠÍŘEK"
exkluzivně pro čtenáře magazínu Matrix 2001
přednášky, kurzy a školení Jaroslava Chvátala

Kalendář akcí

Únor
2018
Po Út St Čt So Ne
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

přednášky
kurzy a semináře
letní týdenní semináře
speciální akce
více akcí v jeden den

přijímané platební karty
statistika TopList


odebírat RSS RSS 2.0

"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny. Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu". (Listina základních práv a svobod České republiky)

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce. Přebírání písemného či obrazového materiálu je možné pouze se souhlasem vydavatele. Platí pro materiály podléhající čtenářskému poplatku. © Matrix-2001.cz, Jaroslav Chvátal
webdesign Vendys graphics