KONEC KALI JUGY V ROCE 2025: Rozpletení tajemství cyklů (3)

Hledání skutečného data ukončení současné "kali-jugy"

Teď to začíná být zajímavé. Epocha Saptaršiů začala v r. 6 676 př.n.l. a další cyklus začal přesně o 3 000 let později,  v r. 3 676 př.n.l..  Ale cyklus Saptarši trvá 2 700 let. Proč začíná epocha Saptarši pro Kalijugu - 3 000 let po předchozím cyklu? Znamená to, že ke konci předchozího cyklu muselo být přidáno 300- leté přechodné období! Jasně to prokazuje hypotézu, že 2 700 let trvající cyklus Saptarši, spolu s třistaletým přechodným obdobím byl původním kalendářním základem cyklů jug.

Když použijeme rok 6 676 př.n.l. jako začátek  Dwapara jugy v sestupném cyklu a 2 700 - letý cyklus Saptarši spolu s 300 - letým přechodným obdobím jakožto základ pro cyklus jug, pak je celá časová linie cyklů jug vyjasněna. 

Tato časová linie cyklů jug posouvá začátek Zlatého věku do r. 12 676 př.n.l. , tj. o víc než 14 500 let dál od současnosti, do doby, kdy byla Velká medvědice v Shravana nakšatra (Velká medvědice se každou jugu posune o tři 3 nakšatras dopředu kvůli třistaletému přechodnému období). To velmi dobře zapadá do indické tradice, protože v Mahabharátě se zmiňuje,  že ve staré tradici bylo dáno Shravana nakšatře první místo v cyklech nakšater.

Časová linie rovněž naznačuje, že vzestupná  Kali juga, což je současná epocha, v níž žijeme, skončí v r. 2025. Plná manifestace další jugy, vzestupné Dwapara jugy, nastane v r. 2325, po třistaletém přechodném období. Po vzestupné Dwapara juze budou následovat další dvě jugy: vzestupná Treta jugavzestupná  Satya juga, která ukončí 12 000 – letý vzestupný cyklus.

Sanskrtský text Brahma-vaivarta Purana popisuje dialog mezi pánem Krišnoou a bohyní Ganges. Krišna tady říká, že po 5 000 letech Kali jugy nastane úsvit nového Zlatého věku, který potrvá  10 000 let (Text 50, 59). Toto lze snadno pochopit v kontextu časového rozvrhu cyklu jug, který zde popisujeme. Teď končí Kali juga - po téměř 5 700 letech od svého počátku v r. 3 676 př.n.l. Na konci Kali jugy budou následovat tři další jugy po dobu 9 000 let a pak vzestupný cyklus skončí.

Cyklus jug vycházející z kalendáře Saptarši.
Podle této interpretace skončí Kalijuga v r. 2025,
po ní bude následovat 300 let přechodného období,
které povede k vzestupné Dwapara juze

Archeologické a historické důkazy

Ve smyslu  doktríny jug jsou přechodová období mezi jugami spojena se shroucením civilizací a živelnými katastrofami (pralaya), které doslova vymažou všechny stopy po lidské civlizaci. Novou civilizaci, která se v nové juze vynoří, povede několik jedinců, kteří kataklyzma přežijí a kteří mají k dispozici technické a duchovní znalosti předchozích epoch. Mnoho dávných zdrojů nám říká o záhadné skupině Sedmi mudrců (‘Saptarši’)  o kterých se říká, že se objeví na začátku každé jugy a zavedou a prosadí principy civilizace.

Nacházíme je v pověstech po celém světě: v Sumeru, Indii, Polynézii, Jižní a Severní Americe. Jsou nekonečně moudří a mocní, jsou schopni cestovat po zemi i po vodě a dle přání berou na sebe různou podobu.Vypadá to, že staroindický kalendář Saptarši, je založen na jejich pravidelném objevení se na počátku každé jugy. Jak uvidíme, cyklus jug, který je zde navržen, velmi výrazně  souvisí s velkými kataklyzmatickými událostmi, které pravidelně ovlivňují naši planetu a je v něm mnoho důležitých ůdajů, které jsou zaznamenány v mnoha starých kalendářích a spisech.

Prvním přechodným obdobím v dvanácti tisíciletém sestupném cyklu jugy je 300 - leté období na konci Zlatého věku od r. 9 976 př.n.l.  do r. 9 676  př.n.l. Je to doba, kdy  náhle skončila poslední doba ledová, klima se najednou docela rychle oteplilo  a došlo ke katastrofickým celosvětovým záplavám.

Tento teplotní graf ukazuje náhlé ochlazení na začátku
mladšího dryasu a náhlé oteplení na konci mladšího dryasu

Na toto období odkazuje mnoho starých legend. V díle Timaeus nám  Platón vypráví o mýtickém ostrově Atlantis, který byl pohlcen mořem „za jeden den a jednu noc katastrofy” v r. 9 600 př.n.l.. Zoroastristé věří, že svět stvořil Ahura Mazda kolem r. 9 600 př.n.l. (t.j.  9 000 let  před narozením jejich proroka  Zoroastra v r. 600 př.n.l. ).

Tato událost  je také zaznamenána v mnoha pověstech o potopě mnoha starých kultur, které téměř shodně hovoří o obrovských vodních stěnách, které zatopily celou zemi až po vrcholky nejvyšších hor, spolu s přívaly deště, ohnivými koulemi padajícími z nebe, velkou zimou a dlouhým obdobím temnoty.

Archeolog Bruce Masse z Národní laboratoře Los Alamos v Novém Mexiku zkoumal vzorky 175 pověstí o potopě z různých kultur z celého světa a došel k závěru, že enviromentální aspekty, popsané v těch událostech, které jsou rovněž v souladu s archeologickými a geofyzikálními údaji, mohly být  vyvolány  pouze destruktivním vlivem velkých vod  a pádem komety do oceánu.21

V období posledních let našel mezinárodní vědecký tým přesvědčivé důkazy, že Země byla před cca 12 800 lety bombardována mnoha úlomky obrovské komety, což spustilo začátek rychlého a intenzivního období ochlazení, nazvaného mladší dryas, které trvalo téměř 1 200 let,  až do r. 9 700 př.n.l. Síla vlivu komety, kombinovaná následným zlým nárazem chladu zapříčinila vyhubení velkého počtu severoamerické velké fauny, včetně chlupatých mamutů a obrovských, na zemi žijících lenochodů a ukončila prehistorickou civilizaci zvanou Cloviská kultura – byli to první lidští obyvatelé Nového světa. 22

Mladší dryas skončil tak náhle jak začal, z ne zcela známých příčin. Geologové z Institutu Nielse Bohra v Kodani zkoumali údaje z grónského hlubinného ledovce a došli k závěru, že doba ledová skončila přesně v r. 9 703 př.n.l. Výzkumník Jorgen Peder Steffensen řekl, že změna klimatu a přechod z doby ledové do našeho současného teplého interglaciálního období  byly tak náhlé, jakoby někdo zmáčknul tlačítko.23  Datum 9 703 př.n.l., kdy došlo k náhlé změně klimatu, spadá do třistaletého přechodného období na konci Zlatého věku (9 976  - 9676 př.n.l.), nám jako takové poskytuje první důležité potvrzení časové linie cyklů jug,  které jsme zde identifikovali.

-pokračování-

 

Reference:

20. Subhash Kak, “On the Chronological Framework for Indian Culture”, Indian Council of Philosophical Research (2000), 1-24

21. Luigi Piccardi and Bruce Masse, Myth and Geology, Geological Society of London Special Publication, 2007, 273

22. “Nanodiamond-Rich Layer across Three Continents Consistent with Major Cosmic Impact at 12,800 Cal BP”, The Journal of Geology, 2014, díl 122, 475–506

23. “Danish Arctic research dates Ice Age”, 11 Dec. 2008, http://politiken.dk/newsinenglish/article611464.ece

Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.

Další díly