Egyptské pyramidy. Div světa, velká památka starodávné kultury, která k nám přišla z hlubin tisíciletí. Mohlo by se zdát, že všechno kolem nich je jasné. Ve všech učebnicích dějepisu je napsáno: pyramidy byly hrobkami tří faraonů čtvrté dynastie. Tyto klasické údaje jsou založeny na známém dokumentu - Vestkarském papyrusu, který pojednává o tom, že faraon Cheops se rozhodl postavit pro sebe hrobku, kterou starodávný svět neznal.

Budovalo ji tisíce otroků 20 let, přemísťováním kamenných bloků z Asuánu. Faraón Cheops žil, podle stejného historického papyrusu, v letech 2540 před naším letopočtem. To znamená, že pyramidám je zhruba 4500 let. Ale je to všechno tak jednoduché?

Christopher Dann, inženýr, výzkumník starodávné egyptské kultury: „Učebnice jednoznačně určují věk pyramid - 45 století, opírajíc se právě o tento starodávný rukopisný zdroj. Ale poslední výzkumy mluví o tom, že pyramidy byly postaveny mnohem dříve. Jejich stáří je minimálně 10-12 tisíc let“.

První pochybnosti o oficiální verzi vznikly u amerického geologa Johna Anthony Westa. Při prozkoumávání starodávných soch upoutalo jeho pozornost to, že kamenné tělo Sfingy nese stopy eroze a zvětrávání. Samozřejmě že kameny, které jsou staré 4500 let, nemůžou vypadat jako nové. Nicméně proto, aby starodávná socha získala tak charakteristické poškození, je nezbytné, aby po dlouhou dobu na ní působily voda a slunce.

Se sluncem je to jasné - na Sahaře je ho dost. Ale voda! Vody, tj. deště, je pro takovou erozi potřeba velmi mnoho. Po tisíce let musely tropické bouře brousit kámen, aby zanechaly stopy, které je možné vidět i dnes. Ale na Sahaře je vyprahlá poušť. Jen slunce. Co o tom říká oficiální historie? Historie mlčí. Ale odpověď na tuto otázku snadno dají klimatologové.

Ukazuje se, že kdysi bylo na Sahaře mnoho vody. Horké tropické bouře doslova zaplavovaly tuto úrodnou zemi a Sahara představovala kvetoucí ráj. Pravda, bylo to před 10-12 tisíci lety.

Andrej Žukov: „Dříve, v X. tisíciletí př

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.

Další díly