ČELJABINSKÝ METEORIT - PŘICHÁZÍ DALŠÍ VELMI ZAJÍMAVÉ INFORMACE (30)

Bruce Blair o komplexu "Kosvinský Kamen" a tajemství výstavby na hoře Jamantau

Jeden z prvních, který po rozpadu SSSR psal o existenci ruského systému "Perimetr", byl americký odborník na jaderné zbraně Bruce G. Blair (nar. 1947). Blair je ve Spojených státech stále považován za jednoho z nejuznávanějších odborníků v dané oblasti.  

Od roku 1970 sloužil v americkém letectvu a v období mezi roky 1972 - 1974 sloužil jako důstojník a pozorovatel při zavedení mezikontinentálních raket "Minuteman". Poté pracoval v "US Department of Defense Systems" a později spolupracoval s mnoha americkými vědeckými a intelektuálními centry včetně slavného - "Brookings Instituion".

Od roku 2000 stál v čele, jako prezident nezávislé organizace analytického směru - řeč je o "World Institute Security" (WSI), se sídlem va Washingtonu. Blair, je také autorem několika velmi úspěšných knižních titulů a zároveň spolupracuje s celou řadu tiskových a elektronických médií. Po mnoho let, je považován za jednoho z největších specialistů na ruské zbraně.

Dne 8. 10. 1993, se v listu "The New York Times" objevil Blairův článek, ve kterém autor popisoval princip fungování a historie ruského systému "Perimetr". Článek nese název "Russia Has “Doomsday” Machine". V textu autor uvádí poměrně velké množství citací od různých odborníků, z nichž většina byla ochotna souhlasit se závěry Bruce Blaira. Mezi všemi pak obzvlášť vyniká citace Roberta M. Gatese, který za vlády prezidenta George H. W. Bushe pracoval na pozici ředitele "CIA". Ve svém vyjádření se Gates nechal slyšet v tom smyslu, že existence systému "Perimetr", je velmi nepravděpodobná, ale nikoliv nemožná.

Bruce G. Blair

Ovšem o komplexu "Kosvinský Kámen" a instalace v hoře "Jamantau" v onom článku není ani slovo. Nicméně o deset let později, dne 25. května 2003, se v listu "The Washington Post", objevil Blairův článek s názvem "Opinion: We Keep Building Nukes For All the Wrong Reasons". V tomto materiálu, Blair jasně spojuje systém "Perimetr" s komplexem, který se nachází v centrální části Uralu v lokalitě horského hřebene "Kosvinský Kamen". Podle amerického experta s výše uvedeným komplexem souvisí i instalace, jež se nachází pod horou Jamantau v jižní části Uralu. Všechny tyto instalace, se dle jeho názoru začaly budovat již na počátku sedmdesátých let 20. století.

A v kontextu s komplexem pod horou Jamantau, Blair napsal, že: "... tento prvek by měl být dle všeho uveden do provozu v blízké budoucnosti." (Připomínám, že výše uvedený článek vyšel v roce 2003, pozn. aut.). Blair dále zmiňuje, že řídící centrum je umístěno uvnitř hory Jamantau v podloží s extrémním výskytem křemíku v hloubce kolem jednoho kilometrů. Na základě těchto a dalších skutečností, došel autor k závěru, že komplex Jamantau, je určen spíše jako útočiště pro nejvyšší politické špičky, než jako velitelské stanoviště, tak jako v případě systému "Perimetr".

Blairův závěr má svou logiku. Je potřeba si uvědomit, že jakákoliv komunikace vedená z instalace Jamantau, by byla velmi problematická, neboť křemenné skály by zablokovaly průchod rádiových vln skrz horu. V případě "Perimetru", je velitelské stanoviště "Kosvinský Kámen" lokalizováno také v hloubce jednoho kilometru, ale podloží má ryze žulový charakter, který nebrání průchodu rádiových vln.

Z mnoha online zdrojů jsem vyčetl, (tedy pokud jde o výstavbu komplexu uvnitř hory Jamantau), že druhá fáze stavby začala v roce 1996 a se vším všudy měl být komplex dokončen v roce 2007. Pakliže se tyto informace zakládají na pravdě, pak Blairuv předpoklad, že by komplex mohl začít fungovat v květnu 2003 (nebo alespoň jeho základní prvky), se ukazuje jako poměrně věrohodný.  

A nakonec tu máme finální fakt, který je také posledním důvodem, proč ruská vláda pokračovala ve svém úsilí dokončit výstavbu takových podzemních objektů, jako je ten pod horou Jamantau. Mimochodem, právě o tomto důvodu se Blair poměrně zajímavě rozepisuje ve svém článku z roku 2003. Blair si všiml, že v posledních deseti květnových dnech roku 2003, americký Kongres schválil program zrychlené sofistikace americké armády a to hned ve dvou směrech.

První směr se týkal vývoje speciálního typu atomové bomby, která by byla schopná explodovat až poté, co by se zavrtala do poměrně dost velké hloubky v zemském povrchu. Druhý směr či program, se zaměřil na realizaci miniaturní jaderné zbraně s kapacitou menší jak 5 kilotun. K tomu Blair poznamenává, že tento druhý program sám o sobě v žádném případě nezvyšuje bezpečnost Spojených států.

Kromě toho Blair napsal, cituji:

"Američtí vládní úředníci odpovědní za další vývoj jaderných zbraní během vlády prezidenta Bushe, společně  s odborníky z Pentagonu, vyvíjeli plány na zničení objektů pod horou "Kosvinský Kámen" a pod horou "Jamantau", společně ještě s 2000 dalšími objekty v Rusku a několika sty objekty v Číně. Není pochyb o tom, že zničení těchto cílů vyžaduje vytvoření vysoce destruktivních jaderných hlavic, jejichž výkon má být 10 - 100 krát větší, než u bomb, které byly v srpnu 1945 svrženy armádou Spojených států na Japonsko.

Ve skutečnosti to není nic jiného než plán umělého "konce světa" ve kterém takové komplexy jako "Kosovinský Kámen" a "Jamantau", by se zcela jistě zapojili do nukleární "výměny" mezi Ruskem a USA, což by samo o sobě vedlo k úmrtí stovek milionů lidí. Sám o sobě takový plán útoku vypadá hrozně a absurdně."

Pohled na horu "Kosvinský Kamen v pohoří Ural

Poznámka:  Pouze připomenutí. To, že existuje velmi reálný plán, jak zničit více cílů v Rusku a Číně za pomocí jaderných zbraní již v roce 2003, nenapsal žádný kremelský propagandista, ale jeden z předních amerických odborníků v oblasti jaderných zbraní!

 

Sečteno a podtrženo: Nepřímé důkazy s americké strany a přímé z té ruské

Tak podle výzkumu Bruce Blaira, se zdá, že tajné zařízení pod horou Jamantau:

1) Skutečně existuje

2) Sotva má co do činění se super tajným obranným systémem zvaný "Perimetr", takže je spíše velkým útočištěm ruského vedení v případě jaderného útoku

3) Objekt uvnitř hory Jamantau, byl s největší pravděpodobností zprovozněn již po roce 2003

V tomto ohledu, bych chtěl zdůraznit, že kolem instalace pod horou Jamantau, i v současné době, existuje mnoho zvěstí a spekulací, které je velmi obtížné nějak ověřit, ale na druhou stranu i vyvrátit. Kupříkladu se předpokládá, že vznik státní přírodní rezervace "Jižní Ural", která byla založena v roce 1978, nebyl nějaký náhodný klasický úkon státní správy.

Celá tato oblast, je ve skutečnosti obrovským přírodním akumulátorem pitné vody. Právě touto lokalitou protéká mnoho velkých i malých řek: Белая – Тюльма, Большой i Малый Катав, Большой i Малый Инзер, Юрюзань, Байгаза, Капкалка, Хакат-каза, Кургуза, Кушъелга, Багрышта, Кайлыш, Кузъелга, Реветь a mnohé další.

Existuje studie, která říká, že i kdyby tato oblast podlehla globálnímu atomovému bombardování, pak podzemní síť vodních zdrojů, by dokázala zásobovat čistou pitnou vodou podzemní komplex v Jamantau po dobu minimálně 300 let. Nebo na ruských internetových fórech, které jsou věnované záhadě hory Jamantau, jsem narazil i na informace  tom, že bývalý prezident Baškirské republiky - Murtaza Rachimov, se v roce 2000 pokoušel několikrát dostat do podzemní instalace v hoře Jamantau, ale pokaždé byl odmítnut s tím, že tento komplex, který byl v té době ve výstavbě, patří do kategorie federálního majetku a z tohoto důvodu tam nemá pan Rachimov co dělat.

-pokračování-

Diskuze byla uzamčena, již do ní není možné vkládat příspěvky.

Další díly