O NADŘAZENOSTI V KOSMICKÉM USPOŘÁDÁNÍ (4)

V čem je naše planeta Země jiná, než jsou její sousední oběžnice v této sluneční soustavě? Předpokládám, že skoro každý z nás ví, že v této naší pozemské sféře na rozdíl od jiných planet, existuje bujarý život plný proměn a zvratů. Jak se ale tento zázrak života do naší planetární domoviny vlastně dostal? Zrodil se z náhody, nebo sem doputoval z vesmíru? Na tuto otázku stále častěji převažuje názor, že život byl na Zem nějakou kometou či asteroidem zanesen z vesmíru, čímž byly zárodky života zde zasety.

Jenomže, když se rozhlédneme po celé sluneční soustavě, kterou jinak tvoří 8 planet, musí nás napadnout zcela oprávněný dotaz; proč se tahle vzácnost (život) vyskytuje pouze v těchto našich klimatických podmínkách? Zrovna tak by nás mohlo zajímat, jaký je účel a smysl planet, které jsou součástí této kosmické reality. Jaký je tedy účel všech hvězd ve vesmíru a zvlášť našeho Slunce, jehož gravitace udržuje tuhle soustavu planet jako rodinu pohromadě.

-----------------------------------------------------------------------

 

Musíme porozumět účelu

V tomto kosmickém uspořádání všechno do sebe přesně zapadá, z čehož lze usoudit, že veškeré projevy v kosmickém prostředí jsou řízeny skrytou inteligencí, o jejímž působení můžeme na této úrovni bytí jen uvažovat. Abychom kosmickému tajemství mohli vůbec porozumět, pak je nutné zabývat se - ÚČELEM! Vezměme si například vodu. O vodě se říká, že je to život, neboť zavlažuje rostliny a lesy, napájí pozemské živočichy životodárnou tekutinou, bez níž by vše živé včetně člověka, zahynulo na dehydrataci. Voda se kromě jiného také podílí na fungování a principech zemského klimatu, proto je to krev pozemského života, a to je skutečnost, kterou nelze zpochybnit. Účel vody je v tomto prostředí jasně předurčen, slouží k udržování a rozvoji života. V tomto kontextu si položme související dotaz, který se týká znovu onoho účelu. Jakou úlohu tedy zastávají planety v této hádance o kosmu?

Domnívám se, že účelem planet je ochrana zranitelného života, a to před kosmickým zářením či jinými faktory neumožňující existenci bytí. Jakoukoliv planetu si lze z tohoto úhlu pohledu představit jako vejce, pod jehož tenkou skořápkou se nalézá embryonální život, který je bezpečně chráněn proti vnějším vlivům nebezpečného prostředí, kde mohou číhat různé nástrahy, kupříkladu bakterie nebo viry ohrožující vaječný zárodek v jeho raném počátku. Vaječnou skořápku si tak můžeme ztotožnit s atmosférou naší planety, což je vzdušný ochranný obal Země.

Co tím chci říct? Bez nadsázky řečeno - všechny planety jsou v celém širém kosmu ostrovy života, jenž v tomto nekonečnu a prázdnotě poskytují životu bezpečné prostředí, to jest bezriziková sféra, která umožňuje veškeré existenci dokončit své poslání k němuž byla stvořena. Z tohoto úhlu pohledu ve všem hledejme účel, abychom poodkryli svou budoucnost vsazenou do záhady jménem život. 

 

Kam se poděl život?

Jestliže jsou planety v tomto vesmírném schématu ostrovy života, tak proč není život přítomen na ostatních planetách v této naší sluneční soustavě? Planetární výzkum a vesmírné sondy prozatím neodhalily život na Merkuru, Venuši ani Marsu, což je vzhledem k planetě Zemi očividná abnormalita. Tudíž si tohle mystérium o životě v kosmu zasluhuje podrobnější objasnění.

Ačkoliv nebyl soudobou vědou mimozemský život doposud detekován, tak to ještě neznamená, že se s ním americká NASA v kosmickém prostoru vůbec nesetkala. Díky uniklým informacím se můžeme seznámit s indiciemi o mimozemském životě, akorát je nutné se v tomto chaotickém informačním bludišti správně orientovat.

Jak to tedy vypadá s existencí života na okolních planetách? Lze jinde odhalit mimozemský život či ne? Když v roce 1989 družice Magellan pořídila snímky z Venuše, nikoho by v té době asi nenapadlo, že jistý ufolog vystupující na internetu pod přezdívkou mundodesconocido, odhalí na těchto záběrech – stavby, které nevzešly z náhody, ale z počinu nám neznámé inteligence. Takže za těmito stavbami nestál pozemšťan - člověk, nýbrž jasně myslící mimozemská kultura, o tom nelze diskutovat.

Pakliže se domníváte, že jde o nějaký výmysl senzacechtivého badatele, tak vás musím ubezpečit, že mimozemské stopy touto nejjasnější planetou nekončí. Jiný ufolog a badatel - Scott Waring, přišel s pozoruhodným tvrzením a názorem o tom, že na rozpáleném povrchu planety Merkur, se nachází dokonce město.

Na povrchu Merkuru se údajně nalézá kamenná tvář podobající se obličeji, který byl odhalen v roce 1976 sondou Viking Orbiter na Marsu. Tím se od Merkuru dostáváme přímo k Marsu, na kterém nás čeká nejedno překvapení, co se alespoň mimozemského života týče. Na rudé planetě bylo totiž odhaleno hned několik artefaktů, které naznačují mimozemskou přítomnost na Marsu, kde byla ostatně objevena i zmiňovaná marsovská hlava, ale také mohyly připomínající tvar pozemských pyramid.

Buď jak buď, ale když si uvědomíme, co všechno u těchto našich planetárních sousedů bylo již odhaleno, tak nelze dojít k jinému závěru, než, že za vším, co jsme na cizích světech optikou čočky zachytili, nebyla jen porucha fotografických zařízení, případně klam světla a stínů, jak se nám snaží kompetentní představitelé z vesmírného výzkumu, neustále podsouvat. Proč je tomu tak? Jde o to, že co přesahuje hranice naší planety, ale i rozsah lidské fantazie, není určeno komukoliv, alespoň podle představ vědecké elity. Proto je obyčejný člověk držen v přesvědčení, že tahle planeta (Zeměkoule) je středem vesmíru, a vše se spontánně otáčí jenom kolem ní.

Věřím tomu, že postupně začínáte chápat, že účelem planet není jejich bezdůvodná rotace, jakožto ochrana určená k životu, jež se nemůže v kosmickém vzduchoprázdnu rozvíjet bez pevné půdy pod nohama. Jestliže je tahle hypotéza o účelu planet z poloviny pravdivá, potom je smysluplné se zabývat tím, co se stalo příčinou toho, že na sousedních planetách nalézáme pouhé střípky z mimozemské minulosti, nikoliv však mimozemskou přítomnost, která se kdesi v čase vytratila.

 

Minulost je oknem do budoucnosti

Co se stalo s těmito mimozemskými civilizacemi, jenž kdysi působily na Merkuru, Marsu a Venuši? Samozřejmě lze namítnout, když se vše ohledně mimozemského života striktně tají, tak pořád určitá nepozemská společenství na těchto planetách mohou stále přetrvávat, ani to nelze pochopitelně vyloučit.

Jenomže, kdyby nějací vyspělí mimozemšťané na těchto planetách přeci jen žili, umožnili by našim sondám a robotickým vozítkům, aby se tato lidská technika bez jejich souhlasu a vědomí, svévolně proháněla po jejich domovině? To by nemohla žádná vyspělá civilizace připustit! Lze tedy předpokládat, že by se naše průzkumné prostředky k těmto kosmickým sousedům ani nepřiblížily, za předpokladu, že na těchto planetách nějací mimozemšťané skutečně působí. Tak tomu však v daném případě evidentně není, že!

Shrňme si tohle zamyšlení do jednoho uceleného bodu. V kosmickém prostředí byly planety stvořeny pro existenci a rozvoj kreativního života. Z toho lze vyvodit jediný možný závěr: nějaké formy života by se měly na všech planetách trvale vyskytovat, a to včetně naší sluneční soustavy. Z nějakých neznámých příčin, se však s životem mimo naši planetu nesetkáváme.

Z neověřených zdrojů a různých informačních kanálů se dozvídáme, že na sousedních planetách byly nalezeny neznámé pozůstatky, zřejmě po zaniklých civilizacích mimozemského původu. Co ale stálo na jiných planetách za zánikem mimozemšťanů (?), to prozatím netušíme. Bezpečně však víme, že to, co se kdysi přihodilo u našich planetárních sousedů, se v těchto časech odehrává na tomto posledním ostrově bujarého života, to jest tady na ZEMI!

I když jsem často kritizován za postoj, který zastávám ohledně započatého vymírání naší planety, tak mi jakýkoliv objektivně smýšlející čtenář, musí dát za pravdu, že nelze přehlédnout globální exitus přírody, jenž bezprostředně souvisí s budoucí existencí lidstva, neboť naše rasa z této perspektivy kráčí rovnou do ztracena, čili do záhuby!

V tomto kontextu si prosím uvědomme, že kupříkladu na Marsu podle nejnovějších výzkumů a simulací, se nacházely řeky a oceány. Voda je totiž primárním základem života, takže se na Marsu muselo vyskytovat čisté životní prostředí, podobné tomu našemu pozemskému. Je zřejmé, že rudá planeta hýřila taktéž rozmanitým životem, a to naprosto dokazuje, jak je v kosmickém prostředí tenká hranice mezi životem a smrtí.

-pokračování-

Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.