"PARALAXA WORLD NEWS" - 9. 1. 2017

 Redakce

Redakce

autor

09.01.2017 Paralaxa World News

Hrozba zbraní ve vesmíru!

Tak jak je uvedeno na informacích u obrázku. Toto je nejdůležitější pořad o smlouvě, která může doslova otočit celý směr historie v roce 2017. Carol Rosin vzdává čest prezidentu Vladimiru Putinovi, ruskému velvyslanci Dr.Vitaliji Čurkinovi při OSN a prezidentu Donaldu Trumpovi, když nás vyzývá k povzbuzení prezidenta Trumpa, aby podepsal "Smlouvu o prevenci umisťování zbraní v kosmickém prostoru", kterou inciciuje Rusko a Čína.

Tato smlouva přichází v jediný okamžik v historii, kdy můžeme oslovit prezidenta Donalda Trumpa se svými návrhy na novou a vzrušující politiku a projekty kosmického věku, které vyžadují naši pozornost.

Carol nás povzbuzuje, abychom se pozvedli nad veškeré přízemní myšlení a jednání a vyzvali prezidenta Trumpa, aby okamžitě podepsal tuto smlouvu, která zakáže veškeré zbraně umístěné/působící ve vesmíru, jak k tomu vyzval Čurkin, a zavázal se jít cestou "uzvírání dohod namísto válek" pro neomezený přínos a příležitosti pro všechny od podpisu této smlouvy, a to tak, jak navrhuje Putin, abychom mohli udržet pokračující spolupráci a mír v (kosmickém) prostoru, který může být použit jako síla pro spolupráci a mír na zemi, právě teď!

Toto je nejdůležitější pořad o smlouvě, která může doslova otočit celý směr historie v roce 2017. Carol Rosin vzdává čest prezidentu Vladimiru Putinovi, ruskému velvyslanci Dr.Vitaliji Čurkinovi při OSN a prezidentui Donaldu Trumpovi, když nás vyzývá k povzbuzení prezidenta Trumpa, aby podepsal "Smlouvu o prevenci umisťování zbraní v kosmickém prostoru", kterou inciciuje Rusko a Čína.

Tato smlouva přichází v jediný okamžik v historii, kdy můžeme oslovit prezidenta Donalda Trumpa se svými návrhy na novou a vzrušující politiku a projekty kosmického věku, které vyžadují naši pozornost.  Carol nás povzbuzuje, abychom se pozvedli nad veškeré přízemní myšlení a jednání a vyzvali prezidenta Trumpa, aby okamžitě podepsal tuto smlouvu, která zakáže veškeré zbraně umístěné/působící ve vesmíru.

V duchu toho, jak k tomu vyzval Čurkin, a zavázal se jít cestou "uzavírání dohod namísto válek" pro neomezený přínos a příležitosti pro všechny od podpisu této smlouvy, a to tak, jak navrhuje Putin, abychom mohli udržet pokračující spolupráci a mír v (kosmickém) prostoru, který může být použit jako síla pro spolupráci a mír na zemi, právě teď!

Zdroj: americanfreedomradio.com

----------------------------------------------

 

Alzheimerova choroba není pouze jedno onemocnění

Mezinárodní tým vědců našel důkaz, že konkrétní typ proteinových shluků v mozku člověka, by mohl být nápomocen při identifikování různých forem "Alzheimerovy choroby". Tyto poznatky by mohly pomoci budoucím vědcům a lékařům přesněji určit různé podtypy choroby a tak i zkvalitnit způsoby ošetření a diagnostické postupy, které by pak mohly být více specializovaného charakteru.

Ve skutečnosti neexistuje jedna "Alzheimerova choroba". V současné době jsou známy její tři podtypy: typická "Alzheimerova choroba", kortikální atrofická Alzheimerova choroba a rychlá progresivní Alzheimerova choroba. Každý z těchto podtypů vyžaduje specifický přístup a to jak v oblasti potenciální léčby, tak i v přístupu k pacientovy.

Na rozdíl od dřívějších studií tým vědců pracující v "National Institutes of Health" (NiH) v USA zjistil, že proteinová vlákna, která si lze představit jako "bílkovinné shluky" ve skutečnosti korelují s různými podtypy nemocí. Jen v samotných Spojených státech zhruba 5,4 milionů lidí trpí Alzheimerovou chorobou, která stojí jednotlivce a rodiny až 5000 dolarů v příplatcích na péči za rok.

V rámci statistiky národního hospodářství to je neuvěřitelných 236 miliard dolarů ročně. Bohužel se nám nepodařilo zjistit jaká je v tomto hledu situace u nás v České republice, ale vzhledem k tomu, že jde o civilizační nemoc s výraznou progresí, tak to určitě žádná procházka růžovým sadem nebude.

Nalezení léku, nebo alespoň formu kvalitnější stávající léčby, je prvořadým úkolem pro vědce celého našeho světa.

Zdroj: sciencealert.com

-----------------------------------------------------

 

Lidé žili na "tibetské plošině" během poslední doby ledové o sedm tisíc let dříve, než se původně myslelo

Otisky rukou a další stopy, které byly aktuálně nalezeny  na jednom z archeologických nalezišť v blízkosti Chusang na tibetské plošině, jsou v současné době datovány do období před 12. 700 lety. Předchozí studie ze které se doposud vycházelo předpokládala, že starověké sídliště v lokalitě Chusang vznikla někdy před 5200 lety.

Ovšem nová studie, která byla před několika dny zveřejněna v časopise "Science" v rámci které došlo na analýzu izotopů thoria, uranu a uhlí, posunula původní dataci o celých 7400 let dozadu. Takový časový posun, je v archeologii málokdy viděn a proto si vysloužil náležitou pozornost v odborných kruzích. V rámci této nové studie byla využita technika tzv. "opticky stimulované luminiscence".

Jinými slovy to znamená, že osídlení dané lokality bylo posunuto dozadu do období pleistocénu, které skončila zhruba před 11.700 roky. Během pozdního pleistocénu pokrýval tehdejší ledovec asi 2,4 milionů kilometrů čtverečních. Celá tibetská náhorní plošině je velká 2,5 milionů čtverečních kilometrů.

Lokalita Chusang se nachází 4270 metrů nad mořem a první archeologické stopy zde byly objeveny v roce 1998. V současné době je k dispozici celkem 19 otisků rukou a dalších stop na travertinovém skalním povrchu. Stopy jsou roztroušeny na ploše asi 20 x 30 metrů. Otisky byly provedeny skupinou šesti lidí z nichž dvě patřily dětem.

Zdroj: ibtimes.co.uk

----------------------------------------------------------

 

Vědci dešifrovali neuvěřitelné protirakovinné účinky pepře

Indický dlouhý pepř (Piper longum) se zřídka vyskytuje jako přísada západní kuchyně, ale jeho použití v indické a jihovýchodní asijské kuchyni sahá tisíce let zpět. A pozoruhodné léčivé vlastnosti tohoto koření jsou tím, co dnes poutá pozornost západních vědců.

Výzkumníci z UT Southwestern Medical Center zkoumali dlouho zvěstované protirakovinné účinky pepře a objevili zvláštní spojitost s chemickou látkou zvanou Piperlongumine, u které byly i v jiných studiích prokázány účinky proti mnoha druhům rakoviny, včetně rakoviny prostaty, prsu, plic, tlustého střeva, lymfomu, leukemie, primárního nádoru mozku a žaludku, uvádí MedicalXpress. Práce výzkumníků byla publikována v časopise The Journal of Biological Chemistry.

Skutečný průlom ve výzkumu umožnila rentgenová krystalografie, zobrazovací technologie, která ukazuje, jak je chemická látka transformována a předána k použití v lidském těle po požití. Za prvé, se Piperlongumin přemění na hPL, což je léčivo, o kterém  je známo, že tlumí gen s názvem GSTP1. To je důležité, protože GSTP1 produkuje detoxikační enzym, který se často v nádorech vyskytuje v příliš hojné míře.

Mechanismus rozhodně není lék na rakovinu, ale mohl by být příslibem ojedinělého léčiva použitelného v léčbě rakoviny. To dokazuje, že je důležité uchovávat léčivé znalosti z tradičních postupů.

Je to také potvrzení správnosti Ajurvedské medicíny, která v Indii sahá tisíce let zpět a která zahrnuje dlouhý pepř jako vyhledávanou složku/přísadu mnoha léků. Dokonce i starověký řecký lékař Hippokrates se na dlouhý pepř ve své studii o Ajurvedě odkazoval. Složka/přísada se také používá jako obyčejné koření v mnoha dušených a jiných pokrmech.

"Tato studie dokládá důležitost zkoumání a přehodnocování našich teorií. V tomto případě jsme se za použití moderní vědy naučili/dozvěděli něco zacela zásadně nového o 3000 let starém lékařském tvrzení," řekl Dr. Kenneth Westover, jeden z výzkumníků této studie.

Zdroj: mnn.com

Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.