Váhy   26.9.2017   Andrea"PARALAXA WORLD NEWS" - 6. 1. 2017

06.01.17   Redakce
Redakce

Podrobnosti k tomuto tématu jsou uvedeny například v článku investigativního novinářky Leslie Kean (v současné chvíli připravujeme plnohodnotný překlad tohoto materiálu). K incidentu došlo v listopadu roku 2014, kdy posádka vrtulníku chilského námořnictva během rutinního letu zahlédla objekt "UFO". Objekt byl natočen pomocí infračervené kamery a událost byla oznámena dvou různým radiovým stanicím, ovšem obě dvě základny nic anomálního nebyly schopny identifikovat. Je zajímavé, že ani radar vrtulníku nebyl schopen neznámý letící objekt zachytit. Na předmětném videu jsou zachyceny velmi bizarní detaily (ve dvou případech z objektu unikala nějaká horká látka, kterou infračervená kamera zachytila).


Stále více lékařů hovoří o tom, že užívaní tzv. "statinů" je jen ztráta času

Podle nich jsou miliony pacientů po celém světě uváděny v omyl o výhodách a nevýhodách "statinů". Alespoň v tomto duchu to tvrdí skupiny lékařů z Velké Británie, USA, Francie a Irska. Ve svém prohlášení více méně obvinili medicínský establishment z toho, že jsou pacienti takto uváděny v omyl. Pilulky ve kterých je obsažen statin prý nejsou ani zdaleka tak účinné, jak se oficiálně proklamuje.

Tyto skupiny lékařů otevřeně hovoří o tom, že samotná teorie, která říká, že "statiny" snižují tzv. "špatný cholesterol" (LDL) a tím, že dochází ke snížení srdečních chorob, je ve své podstatě vadná. Objevují se zároveň názory, které naznačují, že vedlejší účinky "statinů" mohou být mnohem častější, než se oficiálně prezentuje.

Většina kardiologů má za to, že pilulky se "statiny", jsou levným, bezpečným a účinným způsobem, jak předcházet srdečnímu infarktu mezi stárnoucí a stále více obézní populací. Ovšem jiní jsou naopak znepokojeni tím, že lidé, kteří během svého života užívají větší množství léků, mohu mít později výrazné potíže právě se srdcem. Za tímto názorem si stojí například známý kardiolog dr. Asem Malhotra.

Jiný lékař, dr. John Abramson z Harvard Medical School upozornil na výzkum, který byl před několika dny zveřejněn. Uvádí se v něm mimo jiné, že nebyla nalezena žádná konkrétní souvislost mezi vysokou hladinou "LDL" cholesterolu a úmrtí na nemoci srdce. V podobném duchu se nese celá řada dalších studií o kterých ovšem široká veřejnost, ale ani obvodní lékaři nic neví.

Za názorem dr. Johna Abramsona stojí i dr. sir Richard Thompson, který dlouhou dobu působil jako osobní lékař anglické královny Alžběty. Jeho slova jsou amarmující:

"Veřejnost je velmi dlouhou dobu uváděna v hluboký omyl, věci se mají jinak, než jak jsou oficiálně prezentovány".

Zdroj: Daily Mail

------------------------------------------------------

 

Lunární síly se mohou významným způsobem podílet na tvorbě velkých zemětřesení

Již dlouhou dobu se diskutuje o tom, že Měsíc, se může podílet na negativním ovlivňování lidské psychiky. V kontextu tohoto názoru, se objevila teorie, která naznačuje, že Luna může evokovat poměrně rozsáhlé seizmické jevy na naší planetě.

Řada nezávislých výzkumníků v současné době vážně uvažuje nad tím, že synergicky působící slapové síly Slunce a Měsíce mohou být velmi zásadní příčinou silných zemětřesení na zemi. Oficiální vědecký svět však všechny také názory kritizoval s tím, že neexistuje žádný důkaz, který by výše uvedené faktory se seizmickými projevy spojoval.

Před několika dny však byla zveřejněna velmi zajímavá japonská studie, která předkládá jasné důkazy o tom, že Měsíc, je primárně zodpovědný za seizmické události na naší planetě, které s jasně danou pravidelností gradují vždy, když jsou Slunce a Měsíc tzv. "vzájemně zarovnány" do jedné linii. K takové situaci dochází vždy během úplňku nebo novoluní.

Dr. Satoši Ide a jeho kolegové s "University of Tokyo" zpětně prokázaly, že přesně tyto faktory primárně iniciovaly těžké zemětřesení ke kterému došlo 26. prosince 2004 nedaleko Sumatry a které pak následně vyvolalo smrtící vlnu tsunami. Ty samé vlivy vyvolaly zemětřesení z 27. února 2010 v Maule, Chile.

Podobně tomu bylo i 11. března 2011, kdy došlo k velkému zemětřesení nedaleko Japonska s následnou devastující vlnou tsunami, která zničila jadernou elektrárnu ve Fukušimě. Celkově za posledních 12 let výše uvedený univerzitní tým prokázal primární vliv lunárních sil u 246 velkých zemětřesení na naší planetě. Tyto, ale i další poznatky by měly zásadním způsobem přispět k pochopení toho, jak nebeská mechanika ovlivňuje geofyzikální procesy uvnitř naší planety. V budoucnosti by pak tyto poznatky mohly pomoci při včasném varování obyvatelstva a záchraně lidských životů.

Zdroj: rt.com

------------------------------------------------------------

 

Chilská vláda aktuálně uvolnila doposud matoucí záběry objektu "UFO"

Ano, je tomu skutečně tak. Oficiální odbor chilské vlády, který je zaměřen na studium problematiky "UFO" (v Chile mají na vládní úrovní speciální odbor, který se touto problematikou zabývá) aktuálně vydal devíti minutové video (https://www.youtube.com/watch?v=NkUTGpegZN0) s neidentifikovatelným objektem. Toto video bylo dva roky předmětem intenzivního výzkumu.

Podrobnosti k tomuto tématu jsou uvedeny například v článku investigativního novinářky Leslie Kean (v současné chvíli připravujeme plnohodnotný překlad tohoto materiálu). K incidentu došlo v listopadu roku 2014, kdy posádka vrtulníku chilského námořnictva během rutinního letu zahlédla objekt "UFO".

Objekt byl natočen pomocí infračervené kamery a událost byla oznámena dvou různým radiovým stanicím, ovšem obě dvě základny nic anomálního nebyly schopny identifikovat. Je zajímavé, že ani radar vrtulníku nebyl schopen neznámý letící objekt zachytit. Na předmětném videu jsou zachyceny velmi bizarní detaily (ve dvou případech z objektu unikala nějaká horká látka, kterou infračervená kamera zachytila).

Pokusy o komunikaci s objektem nepřinesly žádnou odezvu. Pozoruhodné video bylo dva roky zkoumány odborníky z "CEFAA", což je speciálně ustanovená skupina při chilské vládě, jež pracuje pod záštitou chilského letectva a která má za úkol studovat podobné případy. Oficiální závěr studijní skupiny vyzněl v tom smyslu, že se v této věci jedná skutečně o plnohodnotné "UFO" - objekt se nepodařilo identifikovat ani ztotožnit s jakýmkoliv známým jevem.

Tato událost je oficiálně označena, jako nejvýznamnější a nejvěrohodnější pozorování "UFO" na chilském území.

Zdroj: coasttocoastam.com

----------------------------------------------------------

 

Připravuje se Turecko pomalu, ale jistě na odchod z NATO?

Mluvčí tureckého prezidenta Ibrahim Kalin aktuálně během jedno z tiskových briefingů sdělil, že Ankara má svrchované právo uzavřít leteckou základnu Incirlik v provincii Adana v jižním Turecku. Turecko se zřetelně vzdaluje Washingtonu na jedné straně a přibližuje Moskvě na straně druhé. To naznačuje i výše uvedené rétorika prezidentského mluvčího.

Těžko samozřejmě předpokládat, ale pokud by Turecko skutečně NATO opustilo, pak by to s největší pravděpodobností znamenalo i konec této obskurní aliance. Navíc by došlo k výrazným změnám v rozložení vojenských sil v klíčovém regionu kolem Bosporu. A tuto skutečnost nelze rozhodně brát na lehkou váhu.

Je potřeba připomenout, že Turecko je součástí koalice vedené USA proti silám "ISIL" a letecká základna v Incirlik, je využívána západem k leteckým úderům v oblasti Sýrie. Kalinova připomínka přichází poté, co se turecká vláda nechala slyšet, že vnímá výrazný nedostatek podpory ze strany USA pro své vlastní vojenské intervence na území Sýrie. Velmi ostrým způsobem, se na uvedené téma v posledních dnech vyjádřil například turecký ministr zahraničí Mevlut Çavuşoğlu.

To, že jsou v posledních měsících vztahy mezi Tureckem a USA, Tureckem a EU na bodu mrazu, není třeba nijak připomínat. Již první měsíce letošního roku ukážou v jakém kurzu se ona pomyslná "turecká loď" bude ubírat. I když jak víme, u Turků člověk nikdy neví.....

Zdroj: veteranstoday.com


oblíbenost článku   hlasování   nejhorší 1 slabý 2 slabý 3 podprůměrný 4 průměrný 5 průměrný 6 nadprůměrný 7 velmi dobrý 8 velmi dobrý 9 nejlepší 10 8.5 (4 hodnocení) zobrazeno: 1698x (dnes: 4x)
exkluzivně pro čtenáře magazínu Matrix 2001
přednášky, kurzy a školení Jaroslava Chvátala

Kalendář akcí

Září
2017
Po Út St Čt So Ne
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

přednášky
kurzy a semináře
letní týdenní semináře
speciální akce
více akcí v jeden den

přijímané platební karty
statistika TopList


odebírat RSS RSS 2.0

"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny. Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu". (Listina základních práv a svobod České republiky)

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce. Přebírání písemného či obrazového materiálu je možné pouze se souhlasem vydavatele. Platí pro materiály podléhající čtenářskému poplatku. © Matrix-2001.cz, Jaroslav Chvátal
webdesign Vendys graphics