Vodnář   22.1.2018   Slavomír

VÍ - NEVÍ, ŘEŠÍ - NEŘEŠÍ

04.08.15   Michal B.
Michal B. Za tentýž případ jako s onou zákeřnou zvukovou frekvencí si lze dosadit libovolně cokoli. Od nebezpečí napadení masožravým monstrózním klíštětem nebo hned celou tupou klíšťat, přes konzumaci nevhodného toho nebo tamtoho až po hojnost financí, životní pohody, zdraví a klidu. Důležité podle mne je naprosto se oprostit od obav z opaků toho, co bychom si přáli. Začít plně důvěřovat ve svou schopnost umět řídit svůj vlastní život. Pak pochopíš, že to, co se ohýbá, není lžíce, jsi to ty sám. Přechody z jednoho do druhého typu v drtivé většině nebývají otázkou okamžiku. K tomu dochází podle mne jen ve výjimečných případech, jako je například stav klinické smrti, velmi těžké úrazy, prožitky blízké smrti, spontánní vhledy, vysoká horečka atd. Já osobně tomu říkám pracovně reset vědomí. V těchto případech dotyčný ke zkušenostem nepřichází osobním poznáním založeným na svých zkušenostech, a snad právě proto, alespoň podle mých rozhovorů s takovými lidmi, časem nabyté poznání vyprchává a účinnost ovlivňování osobní reality klesá. Tedy pokud jej toto nenasměřuje na cestu poznávání.

Dnes se pokusím nějak srozumitelně nastínit jeden svůj názor, který pro mě den ode dne přestává být názorem a čím dál více se stává zkušeností. I když se to možná na první pohled nezdá, navážu teď na nosnou myšlenku z předchozího článku.
Naplnění smysluplnosti lidského života rozděluji na tři základní stupně.

A jelikož je mi jasné, že netušíte, co tím myslím, pokusím se to přiblížit na konkrétní situaci. V konspirační, ale i ezoterické sféře se tvrdí, že některé, například zvukové frekvence jsou pro člověka škodlivé. Jako zářný příklad se uvádí základní tón A - 440 Hz. Tato frekvence prý byla z tajemných důvodů zvýšena z původních 432 Hz na vyloženě nebezpečných 440 Hz. K problému samotnému se vyjadřovat nebudu a celé to použiji jen k účelu názorného příkladu, byť v praxi dost možná neexistujícímu.


Typ I (neví - neřeší)

Tím prvním je stav bytí, kdy si člověk tak nějak odžívá jeden okamžik za druhým, aniž by chtěl nějak cíleně ovlivňovat to, co se mu děje a co se mu dít bude. Prostě takový člověk jednoduše je.

Člověk tohoto stupně vystavený zkázonosné frekvenci 440 Hz bude, nevěda proč, chřadnout, bude mu ubývat energie, budou jím zmítat negativní emoce, onemocní a to vše podle přírodních zákonitostí, které říkají, že vystavení se takové frekvenci prostě bude mít takové a makové dopady na organismus, případně i psychiku. Avšak podle nastavení konkrétního člověka (imunita, vitalita atp.) mohou být rozdíly v dopadech. Takže někdo padne po pár vteřinách mrtev k zemi s mozkem s konzistencí žužu, jiný ani po dlouhé době působení nepozná nic.


Typ II (ví - řeší, ale...)

Tento typ už ví, že vystavení se zvukové frekvenci 440 Hz je škodlivé. Ale právě proto, že už o údajné škodlivosti ví, tak v případě, že bude přesvědčen, že je jí vystaven (dá se říci, že neustále hledá tuto frekvenci v každém zvuku), zvyšuje pravděpodobnost, že mu opravdu ublíží. A to i tehdy, kdy jeho imunita a vitalita by mu v případě nevědomosti pomohly se účinkům ubránit. Vlastně tu mluvím o nocebo efektu. Z mého pohledu je na tom druhý typ svým způsobem hůře než typ první, protože nevědomky používá své Vědomí a přírodní zákonitosti proti sobě. Jsou například zdokumentovány případy, kdy bylo člověku řečeno, že snědl jedovatou houbu, aniž by to ve skutečnosti byla pravda, a ten díky svému přesvědčení zemřel.


Pak pochopíš, že to, co se ohýbá, není lžíce, jsi to ty sám


Typ III (ví - řeší)

Typ třetí vychází z typu dvě, ovšem s tím rozdílem, že aktivně pracuje se svým Vědomím na tom, aby negativní účinky škodlivé frekvence na tělo nepůsobily. Jak toto lze činit, je na další článek, možná celou sérii. V podstatě jde nikoli o nocebo, nýbrž o placebo efekt. Jen bych rád upozornil na to, že pod pojem placebo efekt osobně řadím něco krapet komplexnějšího, než jak je definováno obecně. Neoklešťuji tento fenomén jen na oblast zdraví, nýbrž - a to především - na oblast vědomého řízení života - tvorby a modulace situací, okolností i okolí.

Za tentýž případ jako s onou zákeřnou zvukovou frekvencí si lze dosadit libovolně cokoli. Od nebezpečí napadení masožravým monstrózním klíštětem nebo hned celou tupou klíšťat, přes konzumaci nevhodného toho nebo tamtoho až po hojnost financí, životní pohody, zdraví a klidu. Důležité podle mne je naprosto se oprostit od obav z opaků toho, co bychom si přáli. Začít plně důvěřovat ve svou schopnost umět řídit svůj vlastní život.

Pak pochopíš, že to, co se ohýbá, není lžíce, jsi to ty sám.

Přechody z jednoho do druhého typu v drtivé většině nebývají otázkou okamžiku. K tomu dochází podle mne jen ve výjimečných případech, jako je například stav klinické smrti, velmi těžké úrazy, prožitky blízké smrti, spontánní vhledy, vysoká horečka atd. Já osobně tomu říkám pracovně reset vědomí. V těchto případech dotyčný ke zkušenostem nepřichází osobním poznáním založeným na svých zkušenostech, a snad právě proto, alespoň podle mých rozhovorů s takovými lidmi, časem nabyté poznání vyprchává a účinnost ovlivňování osobní reality klesá. Tedy pokud jej toto nenasměřuje na cestu poznávání.


........ani levitace není nemožná


Jde o "násilné" přeskočení z typu jedna ihned do typu tři. Takový reset vědomí podle mne přichází v čase za pět minut dvanáct, kdy se daný člověk řítí životem směrem, který je až v příliš velkém rozporu s tím, proč sem přišel, kam by měl správně směrovat. Většina přeběhlíků ze skupiny I do skupiny II případně ze skupiny II do skupiny III jsou lidé, kteří chtějí poznávat a věnují tomu nemalé úsilí a čas. Před nějakým časem tu Vlabi dala podle mne jeden z nejlepších článků, fejeton Kapitoly z evoluční teorie druhu HOMO. Ten vlastně ukazuje cestu člověka ze skupiny jedna do skupiny dvě.

A co mi tedy z předchozího vychází? Že může být problémem trvale setrvávat ve skupině dvě (zůstat při boji proti zákeřnému Zlu, chemtrailům, iluminátům, vládám, bankám,...). A to tak zásadním problémem, že lze spekulovat, zda není svým způsobem lepší zůstat ve skupině jedna. Jenže ani v samotné Přírodě nic nezůstává bez vývoje, bez hnutí. Takže zůstat ve skupině jedna je z pohledu vývoje stejně nekonstruktivní, jako zůstat ve skupině dvě. Konspirátorům by určitě nedalo mnoho práce vymyslet kupu důvodů, proč je člověk udržován právě na úrovni stupně jedna, a když už postoupí do dvojky, proč je mu předhazováno nepřeberné množství podnětů pro to, aby tam i zůstal a bojoval, konspiroval, bojoval a zase konspiroval a tím podporoval to, proti čemu bojuje a konspiruje a nezbýval mu čas na osobní vývoj a osobní poznání směrující ho do "trojky". Že by chléb a hry?

Aby nedošlo k nedorozumění a někdo neměl pocit, že se řadím do skupiny III, hrdě hlásím, že stále patřím do skupiny II. Ale když se objeví nějaká skulinka, zkouším alespoň nakukovat směrem k oponě skupiny III.


(c)2015 Michal B.

Zdroj: myslenkyocemkoli.blogspot.cz/

oblíbenost článku   hlasování   nejhorší 1 slabý 2 slabý 3 podprůměrný 4 průměrný 5 průměrný 6 nadprůměrný 7 velmi dobrý 8 velmi dobrý 9 nejlepší 10 7.8 (4 hodnocení) zobrazeno: 2467x (dnes: 1x)

Související článkyexkluzivně pro čtenáře magazínu Matrix 2001
přednášky, kurzy a školení Jaroslava Chvátala

Kalendář akcí

Leden
2018
Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

přednášky
kurzy a semináře
letní týdenní semináře
speciální akce
více akcí v jeden den

přijímané platební karty
statistika TopList


odebírat RSS RSS 2.0

"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny. Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu". (Listina základních práv a svobod České republiky)

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce. Přebírání písemného či obrazového materiálu je možné pouze se souhlasem vydavatele. Platí pro materiály podléhající čtenářskému poplatku. © Matrix-2001.cz, Jaroslav Chvátal
webdesign Vendys graphics